Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wartość początkowa
wartość początkowa 6053 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
2015.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-220/15-2/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej środków trwałych
2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-816/15-2/AP
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie sposobu ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-285/15/ZK
∟Czy część ww. prac Wnioskodawca może zakwalifikować jako remont zakupionego budynku, a pozostałe wydatki jako modernizację?
2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-605/15/WM
∟Czy w świetle art. 22g ust. 3 w zw. z art. 22g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wartość początkowa dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych obejmuje kwotę prowizji uiszczonej na rzecz banku z tytułu zaciągniętego kredytu (kwota 867 zł 80 gr) oraz wyliczoną kwotę odsetek na rzecz banku zapłaconych do momentu oddania samochodu do używania w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej, tj. do dnia 1 stycznia 2015 r.?
2015.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-243/15/KP
∟ustalenie dla celów amortyzacji, wartości początkowej praw ochronnych do znaku towarowego, będących przedmiotem leasingu finansowego
2015.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-57/14/15-S/AM
∟Czy zapłacone (skapitalizowane) odsetki od pożyczek, których kapitalizacja nastąpiła po dacie przekazania budynku do używania, ale „dokładnie” w dniu wprowadzenia budynku do ewidencji środków trwałych, powinny zwiększyć wartość początkową budynku?
2015.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-508/15-4/AG
∟1) Czy nabyte w drodze umowy datio in solutum autorskie prawa majątkowe do Znaków Niezarejestrowanych będą stanowić wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji podatkowej?
2) Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do ustalenia wartości początkowej nabywanych praw do Znaków Niezarejestrowanych według ich wartości określonej na potrzeby umowy datio in solutum, odpowiadającej odpowiedniej części wartości wierzytelności, uregulowanej na mocy przedmiotowej umowy datio in solutum?
2015.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-488/15-2/AG
∟1. Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej firmy w postaci różnicy pomiędzy ceną nabycia udziałów/akcji Spółek Zależnych a wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przenoszonej w ramach podziału przez wydzielenie na Spółkę?
2. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (unicestwienie części udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów), z tym zastrzeżeniem, że wysokość kosztu uzyskania przychodów, ustalonego w powyższy sposób, będzie obliczona jako proporcja wartości nominalnej udziałów/akcji, które Spółka zachowała w spółce podzielonej przez wydzielenie po podziale do wartości nominalnej udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w spółce podlegającej podziałowi przez wydzielenie (tj. wysokość kosztu podatkowego ulegnie zmniejszeniu w proporcji, w jakiej uległa zmniejszeniu ilość udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę)?
3. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do proporcjonalnego obniżenia wartości nominalnej wszystkich udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (przy braku zmiany ogólnej liczby udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
4. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie zarówno do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (brak unicestwienia części udziałów/akcji), jak i nie dojdzie do zmniejszenia wartości nominalnej tych udziałów/akcji (wariant podziału przez wydzielenie z wykorzystaniem kapitałów własnych innych niż kapitał zakładowy) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
2015.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-487/15-2/AG
∟1. Czy w przypadku gdy Spółka nabywa udziały/akcje, to wszystkie wydatki poniesione w związku z nabyciem tych udziałów/akcji, jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem, są kosztem uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
2. Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej firmy w postaci różnicy pomiędzy ceną nabycia udziałów/akcji Spółek Zależnych a wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przenoszonej w ramach podziału przez wydzielenie na Spółkę?
3. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (unicestwienie części udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów), z tym zastrzeżeniem, że wysokość kosztu uzyskania przychodów, ustalonego w powyższy sposób, będzie obliczona jako proporcja wartości nominalnej udziałów/akcji, które Spółka zachowała w spółce podzielonej przez wydzielenie po podziale do wartości nominalnej udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w spółce podlegającej podziałowi przez wydzielenie (tj. wysokość kosztu podatkowego ulegnie zmniejszeniu w proporcji, w jakiej uległa zmniejszeniu ilość udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę)?
4. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do proporcjonalnego obniżenia wartości nominalnej wszystkich udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (przy braku zmiany ogólnej liczby udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
5. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie zarówno do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (brak unicestwienia części udziałów/akcji), jak i nie dojdzie do zmniejszenia wartości nominalnej tych udziałów/akcji (wariant podziału przez wydzielenie z wykorzystaniem kapitałów własnych innych niż kapitał zakładowy) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-279/15-6/SJ
∟Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-279/15-5/SJ
∟Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. A oraz koszty związane z jego rozbiórką mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-278/15-7/SJ
∟Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-278/15-6/SJ
∟Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. A oraz koszty związane z jego rozbiórką mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-277/15-6/SJ
∟Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-277/15-5/SJ
∟Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. A oraz koszty związane z jego rozbiórką mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-276/15-6/SJ
∟Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-276/15-5/SJ
∟Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. A oraz koszty związane z jego rozbiórką mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-275/15-6/SJ
∟Czy zasadnie Wnioskodawca zaliczył do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonych środków trwałych, tj. budynków znajdujących się w mieście Y przy ul. B oraz koszty związane z rozbiórką?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB1/4511-275/15-5/SJ
∟Czy koszty zabezpieczenia budynku przy ul. A oraz koszty związane z jego rozbiórką mogą stanowić dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów? Jeżeli odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca, to w jakim momencie wydatki te mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-685/15-3/MW
∟Ulga na nabycie nowej technologii
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-625/15-3/MW
∟Czy umowne potrącenie będzie stanowiło formę uregulowania zobowiązania w świetle art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i Wnioskodawca będzie uprawniony do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej odpowiadającej cenie nabycia wartości niematerialnych i prawnych (w szczególności znaków towarowych) oraz środków trwałych
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-749/15-2/KS1
∟Czy wartość początkowa udziałów w Nieruchomościach i Znaku Towarowym ujawniona w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki powinna zostać określona w wysokości wartości rynkowej tych udziałów, stosownie do art. 22g ust. 1 pkt 4 lit. c) ustawy o PIT?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-747/15-2/KS1
∟Czy wartość początkowa udziałów w Nieruchomościach i Znaku Towarowym ujawniona w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki powinna zostać określona w wysokości wartości rynkowej tych udziałów, stosownie do art. 22g ust. 1 pkt 4 lit. c) ustawy o PIT?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-746/15-2/KS1
∟Czy wartość początkowa udziałów w Nieruchomościach i Znaku Towarowym ujawniona w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki powinna zostać określona w wysokości wartości rynkowej tych udziałów, stosownie do art. 22g ust. 1 pkt 4 lit. c) ustawy o PIT?
2015.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-663/15/PSZ
∟Czy wartość początkowa środka trwałego będzie mogła być ustalona w oparciu o wycenę dokonaną przez rzeczoznawcę, czy należy przyjąć błędną wartość jaka została zgłoszona na formularzu SD-Z2? Czy błąd wartości rynkowej na zgłoszeniu SD-Z2 wyklucza możliwość ustalenia prawidłowej wartości początkowej środka trwałego i od tej wartości dokonywania odpisów amortyzacyjnych?
2015.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-541/15-2/AJ
∟1. Czy Wnioskodawca będzie miał obowiązek pobierania, na podstawie art. 26 ust. 1 Ustawy o pdop, tzw. podatku u źródła od odsetek wypłacanych na rzecz Banku ?
2. Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest twierdząca - czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym będzie miał on obowiązek pobierać podatek u źródła od całości odsetek wypłacanych na rzecz Banku, pomimo okoliczności, że zaciągnięty kredyt posłuży sfinansowaniu nabycia Nieruchomości, która częściowo będzie wykorzystywana do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych ?
3. Czy w przypadku przekazania Wnioskodawcy przez Bank szwajcarskiego certyfikatu rezydencji, Wnioskodawca będzie zobowiązany do pobierania podatku u źródła w wysokości 5% ?
4. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od tej części Nieruchomości, która będzie wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej (tj. od Komórki Lokatorskiej oraz ok. 50% powierzchni Części Lokalowej) i zaliczania odpisów amortyzacyjnych od tej części Nieruchomości do kosztów uzyskania przychodów ?
5. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym na potrzeby kalkulacji wartości początkowej Nieruchomości podlegającej amortyzacji, należy uwzględnić okoliczność, że w umowie nabycia Nieruchomości cena nabycia Komórki Lokatorskiej oraz cena nabycia Części Lokalowej została skalkulowana odrębnie ?
6. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym wydatki poniesione na adaptację / aranżacje Komórki Lokatorskiej oraz Części Lokalowej przeznaczonej na prowadzenia działalności gospodarczej, powiększą wartość początkową Nieruchomości przyjętą dla potrzeb przyjętej amortyzacji ?
7. Czy Wnioskodawca będzie uprawniony do ustalenia indywidualnej stawki amortyzacji dla Nieruchomości na podstawie art. 22j ust. 1 pkt 3 w zw. z art. 22j ust. 3 pkt 2 Ustawy o pdof ?
8. Czy odsetki od kredytu zaciągniętego na sfinansowanie nabycia Nieruchomości - w części proporcjonalnie przypadającej na wartość kredytu przeznaczonej na nabycie Komórki Lokatorskiej, Części Lokalowej przeznaczonej do prowadzenia działalności .gospodarczej, oraz na nabycie nakładów na adaptację (jedynie) ww. części Nieruchomości będą stanowiły koszt uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej (pytanie to dotyczy odsetek naliczonych po oddaniu Nieruchomości do używania) ?
2015.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-511/15-4/MK
∟1. Czy na skutek nabycia ZCP powstanie wartość początkowa firmy, która będzie mogła być amortyzowana przez Wnioskodawcę?
2. Jaką wartość początkową ŚT i WNiP powinien przyjąć Wnioskodawca?
3. W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodów w przypadku zbycia Zapasów nabytych w ramach ZCP?
2015.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-207/15-2/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2015.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-374/15/MS
∟W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pierwsze pytanie, w jaki sposób ma zostać ustalona wartość początkowa likwidowanej części nieruchomości i przypadająca na tę część suma odpisów amortyzacyjnych?
2015.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-153/15/MS
∟Czy na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wyburzenie części budynku uznawane jest jako odłączenie części składowej tego budynku i powoduje konieczność pomniejszenia wartości początkowej nieruchomości?
41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.