Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: wartość środków trwałych

 

wartość środków trwałych 151 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

1 2 3 4 5 6

2011.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-123/11-3/MS
     ∟Ustalanie wartości początkowej środków trwałych na dzień oddania ich do używania oraz wysokości wydatków na ich wytworzenie, w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze aportu przedsiębiorstwa w tym rozpoczętej inwestycji i jej zakończenia.

2011.04.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-49/11/BK
     ∟w zakresie możliwości ponownego uznania wartości rynkowej z dnia nabycia wskazanego we wniosku składnika majątku (samochodu osobowego), za wartość początkową środka trwałego oraz zastosowania do amortyzacji ww. środka trwałego nowej indywidualnej stawki amortyzacyjnej

2011.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-981/10-2/PK1
     ∟Przychodem na moment odpłatnego zbycia przez Spółkę środków trwałych, które w dniu otrzymania aportu stanowiły środki trwałe w budowie niewprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych podmiotu wnoszącego aport, będzie kwota uzyskana ze zbycia środka trwałego (cena). Kosztem uzyskania przychodu będzie natomiast wartość składnika majątkowego ustalona na dzień wniesienia aportu (tj. wartość początkowa tego środka trwałego ustalona na moment jego wprowadzenia do ewidencji) powiększona o nakłady inwestycyjne dokonane przez Spółkę w procesie wytworzenia środka trwałego oraz pomniejszona o dokonane przez Spółkę od dnia oddania środka trwałego do użytkowania do dnia sprzedaży, odpisy amortyzacyjne. Ponadto, zgodnie z brzmieniem art. 12 Ustawy Nowelizującej powyższa zasada ustalenia kosztu uzyskania przychodu powinna być stosowana niezależnie od daty zbycia składników, nabytych przez Spółkę w drodze opisanego w zdarzeniu przyszłym wkładu niepieniężnego. Dochód do opodatkowania stanowić będzie różnica pomiędzy przychodami podatkowymi oraz kosztami podatkowymi ustalonymi zgodnie z nakreśloną powyżej metodologią.

2011.02.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-974/10-2/PK1
     ∟CIT - w zakresie obowiązywania przepisów podatkowych przy przyjęciu przez podatnika roku podatkowego innego niż rok kalendarzowy, a także w zakresie ustalenia wartości otrzymanych tytułem wkładu niepieniężnego zespołu składników majątkowych oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w sytuacji zbycia tych składników majątkowych

2010.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-888/10-2/MT
     ∟wydatki poniesione na usługi doradcze oraz sporządzenie biznes planu zwiększą wartość początkową środka trwałego.

2010.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-560/10-5/IŚ
     ∟Czy wybudowanie przez Inwestora na rzecz Spółki nowych środków trwałych stanowić będzie nieodpłatne przekazanie rzeczy w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT - a jeżeli tak, to w jaki sposób Spółka powinna ustalić wysokość przychodu z tego tytułu oraz wartość początkową środków trwałych dla celów dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów?

2010.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-815/10/MS
     ∟Czy nieumorzona wartość likwidowanego budynku produkcyjno – biurowego zwiększy wartość początkową nowego środka trwałego czy stanowi koszt uzyskania przychodu w miesiącu, w którym środki zostały zlikwidowane?

2010.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-566/10/ZK
     ∟Czy w świetle dyspozycji art. 22g ust. 9 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik będzie mógł ustalić wartość początkową środka trwałego (budynku stanowiącego warsztat mechaniki pojazdowej) w oparciu o wycenę uwzględniającą ceny rynkowe i dokonaną przez powołanego biegłego?

2010.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-660/10/AK
     ∟jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego w razie sprzedaży całości lub części tych nieruchomości przez Wnioskodawcę? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

2010.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-214/10/AK
     ∟W jaki sposób wartość otrzymanych aportem nieruchomości powinna zostać ujęta w kosztach uzyskania przychodu osiągniętego ze sprzedaży przez Wnioskodawcę poszczególnych lokali, wraz z odpowiednim udziałem w prawie własności gruntu? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

2010.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-585/10/CzP
     ∟W jaki sposób rozdzielić przychody i koszty Ch przed i po uzyskaniu przez nią osobowości prawnej (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?

2010.02.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-1078/09-2/MC
     ∟Czy koszty związane bezpośrednio z realizacją budowy budynku, tj. koszty:położenia okablowania komputerowego wbudowanego w konstrukcję budynku; założenia instalacji przeciwpożarowej, alarmowej i telenadzoru wbudowanych w konstrukcję budynku; projektu instalacji przeciwpożarowej; projektu aranżacji budynku; opłat za przyłączenie do sieci elektroenergetycznej i gazowej; mediów (energia, gaz) zużytych podczas budowy budynku; monitoringu budynku w czasie budowy; żaluzji wykonanych na wymiar i przytwierdzonych do ścian nad oknami wewnątrz budynku; opłat administracyjnych za pozwolenia, wpisy, odbiory; wykonania oznakowania zewnętrznego banku na stałe przytwierdzonego do budynku; tablic informacyjnych wewnątrz banku przymocowanych do ścian i sufitów; ubezpieczenia budynku banku podczas budowy należy uznać za koszt wytworzenia budynku składający się na wartość początkową składnika majątku podlegającą następnie amortyzacji czy też któryś z tych wydatków powinien stanowić koszt uzyskania przychodu?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-893/09-5/ŁM
     ∟1. Jak określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych pozostałych po likwidacji zakładu budżetowego, wnoszonych przez gminę do spółki z o.o. z inwestorem zewnętrznym? Czy należy dokonać wyceny mienia pozostałego po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i zaliczać w spółce z o.o. do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od pozostałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i wniesionych do spółki składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?3. Według jakich wartości należy wnieść do spółki oraz jakie zasady amortyzacji stosować wobec części mienia pozostałej po zakładzie budżetowym wnoszonej do spółki na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym (po uregulowaniu stanu prawnego tej części mienia)?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-892/09-5/ŁM
     ∟1. Jak w przypadku przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zakładu budżetowego wnoszonych do spółki z o.o.? Czy dopuszczalne jest wykonanie wyceny mienia zakładu budżetowego i dokonywanie w spółce z o.o. odpisów amortyzacyjnych od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest przyjęcie innych wartości mienia pozostałego po zakładzie budżetowym dla potrzeb określenia wysokości kapitału zakładowego nowo tworzonej spółki i dla potrzeb amortyzacji?3. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?4. Czy mienie pozostałe po zakładzie budżetowym wnoszone do spółki z o.o. na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym aniżeli przekształcenie może być podatkowo amortyzowane (stanowiąc koszt uzyskania przychodu) oraz jak ustalić jego wartość początkową?

2009.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-847/09/ZK
     ∟W jaki sposób zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatki na spłatę odsetek od kredytu od części handlowo-usługowej budynku?

2009.10.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-748/09/AB
     ∟Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych od składników majątku Spółki jawnej przejętych przez jednego wspólnika na podstawie orzeczenia Sądu.

2009.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-378/09-2/DG
     ∟Czy wydatek dotyczący wsparcia pracy z systemem (faza 2 umowy) jest kosztem uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust. 1 w/w ustawy i nie podwyższa wartości środka trwałego czy wartości niematerialnej i prawnej?

2009.08.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-392/09-4/ŁM
     ∟Czy odpisy amortyzacyjne od składników mienia wniesionych aportem do spółki z o.o. na pokrycie kapitału zakładowego w wyniku przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę z o.o. można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-584/09/PP
     ∟Od którego momentu spółka z o.o. może rozpocząć amortyzację podatkową biorąc pod uwagę fakt, że nie ma jeszcze decyzji Urzędu Patentowego nadającego prawo ochronne na znak towarowy (w związku z czym wniesiony został aportem do spółki z o.o. znak firmowy jeszcze nieopatentowany, a jedynie zgłoszony przez spółkę do opatentowania)?

2009.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-444/09-2/DS
     ∟Czy czynsz najmu oraz opłaty eksploatacyjne (energia elektryczna, gaz, woda, wywóz śmieci, ochrona, monitoring ppoż.) ponoszone w obcym środku trwałym w trakcie trwania prac adaptacyjnych powinny być klasyfikowane przez Bank jako koszt uzyskania przychodu, czy też powinny zostać zaliczone do wartości początkowej inwestycji, podlegającej następnie amortyzacji?

2009.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-172/09/ZK
     ∟W jaki sposób ustalić dla potrzeb amortyzacji wartość początkową nabytych udziałów w nieruchomości zabudowanej?

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-115/09-4/MM
     ∟Jak należy ustalić wartość początkową nieruchomości dla potrzeb ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

2009.04.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-66/09-4/HS
     ∟Czy w przypadku konieczności sprzedaży nabytego w drodze aportu przedsiębiorstwa Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wszystkie wydatki, rozumiane jak w stanowisku Wnioskodawcy (poniżej), poniesione na nabycie składników majątku, w tym w szczególności wydatki poniesione na nabycie środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (z ewentualnym uwzględnieniem amortyzacji) oraz wartość firmy, która powstała przy nabyciu przedsiębiorstwa w zamian za udziały w Spółce, z uwzględnieniem wszystkich transakcji, które mogły wpłynąć na wartość majątku przedsiębiorstwa po dacie wniesienia aportu?

2009.03.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1222/08/PP
     ∟Czy w przedmiotowym zdarzeniu przyszłym, wartość początkową składników majątkowych stanowiących środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, otrzymane w wyniku likwidacji należy wykazać po stronie Spółki w wartości ustalonej przez Spółkę na dzień otrzymania majątku likwidacyjnego, nie wyższej jednak niż wartość rynkowa (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)?

2009.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-784/08/WM
     ∟Czy wydatki na przygotowanie pozwoleń związanych z rozbiórką budynku, gdy nieruchomość nabyto w celu inwestycyjnym stanowią koszt uzyskania przychodu?

2009.01.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-160/08-2/IŚ
     ∟Czy wydatek z tytułu czynszu, poniesiony na dzierżawę nieruchomości (czynsz dzierżawny) w okresie budowy terminalu przeładunkowego, stanowi koszt pozostający w związku z wytworzeniem tej inwestycji, dający się zaliczyć do wartości wytworzonego środka trwałego, a więc zwiększającego wartość początkową wybudowanego terminalu przeładunkowego?

2009.01.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1207/08-2/ES
     ∟Czy na podstawie wyceny sporządzonej przez biegłego Wnioskodawca będzie mógł w 2009 r. wprowadzić tę maszynę do ewidencji środków trwałych według wartości początkowej zgodnej z wyceną biegłego i dokonywać od niej odpisów amortyzacyjnych?

2008.11.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1445/08-2/MS
     ∟CIT - w zakresie zasad ustalania wartości początkowej środków trwały oraz wartości niematerialnych i prawnych wniesionych do spółki osobowej oraz kosztów uzyskania przychodów w momencie, gdy spółka osobowa dokona ich sprzedaży

2008.10.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-907/08-4/AG
     ∟W dniu 26 maja 2006 roku wnioskodawca zakupił lokal użytkowy, który obecnie wykorzystuje w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej i zamierza wprowadzić do ewidencji środków trwałych. W związku z powyższym pytanie wnioskodawcy dotyczy tego w jaki sposób należy ustalić wartość początkową przedmiotowego lokalu ?

2008.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-395/08-4/HS
     ∟W jaki sposób należy uwzględnić w rozliczeniach podatku dochodowego od osób prawnych korekty kwoty płatności ratalnych?

1 2 3 4 5 6

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj