Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: składnik majątkowy

 

składnik majątkowy 4123 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-694/09-7/MS
     ∟CIT - w zakresie ustalenia wartości początkowej Nieruchomości od 1 do 5 nabytych przez spółkę komandytową w drodze wkładu niepieniężnego

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-693/09-7/MS
     ∟Czy dla celów rozliczenia podatkiem dochodowym Wnioskodawcy jako wspólnika osobowej spółki handlowej wartość początkowa składników majątkowych w zakresie Nieruchomości Pierwszej wniesionych przez Wnioskodawcę do osobowej spółki handlowej powinna być określona jako ich wartość rynkowa wynikającą z umowy osobowej spółki handlowej?Czy w przypadku sprzedaży przez osobową spółkę handlową Nieruchomości Pierwszej otrzymanej aportem od Spółki, dochodem Wnioskodawcy (tj. Spółki) będzie (przypadająca na niego) różnica pomiędzy ceną należną osobowej spółce handlowej z tytułu sprzedaży nieruchomości a wartością wynikającą z ksiąg ustaloną dla celów podatkowych, przy założeniu że wartość początkowa sprzedanych aktywów została ustalona w oparciu o wartość rynkową określoną w umowie osobowej spółki handlowej (ustaloną na moment wniesienia aportu do osobowej spółki handlowej)?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-893/09-5/ŁM
     ∟1. Jak określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych pozostałych po likwidacji zakładu budżetowego, wnoszonych przez gminę do spółki z o.o. z inwestorem zewnętrznym? Czy należy dokonać wyceny mienia pozostałego po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i zaliczać w spółce z o.o. do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od pozostałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i wniesionych do spółki składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?3. Według jakich wartości należy wnieść do spółki oraz jakie zasady amortyzacji stosować wobec części mienia pozostałej po zakładzie budżetowym wnoszonej do spółki na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym (po uregulowaniu stanu prawnego tej części mienia)?

2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-892/09-5/ŁM
     ∟1. Jak w przypadku przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zakładu budżetowego wnoszonych do spółki z o.o.? Czy dopuszczalne jest wykonanie wyceny mienia zakładu budżetowego i dokonywanie w spółce z o.o. odpisów amortyzacyjnych od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest przyjęcie innych wartości mienia pozostałego po zakładzie budżetowym dla potrzeb określenia wysokości kapitału zakładowego nowo tworzonej spółki i dla potrzeb amortyzacji?3. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?4. Czy mienie pozostałe po zakładzie budżetowym wnoszone do spółki z o.o. na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym aniżeli przekształcenie może być podatkowo amortyzowane (stanowiąc koszt uzyskania przychodu) oraz jak ustalić jego wartość początkową?

2010.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-1035/09-2/JL
     ∟Wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej będzie stanowić czynność opodatkowaną VAT, niepodlegającą zwolnieniu z VAT. Czynność wniesienia wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej powinna zostać udokumentowana za pomocą faktury VAT wystawionej na rzecz Spółki Osobowej.

2010.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1435/09-5/BA
     ∟Czy w związku ze sprzedażą domu wczasowego powstanie obowiązek korekty podatku naliczonego związanego z zakupem i rozbudową hotelu – domu, przy czym wszystkie wydatki dotyczące rozbudowy nie przekroczyły 30% wartości z dnia zakupu?

2010.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1435/09-4/BA
     ∟Czy sprzedaż domu wczasowego – zorganizowanej części przedsiębiorstwa będzie opodatkowana podatkiem od towarów i usług?

2010.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-912/09/AB
     ∟Opodatkowanie przekazania składników majątkowych stanowiących wynagrodzenie za umorzone udziały

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-781/09-4/MS
     ∟3. Jak w opisanym zdarzeniu przyszłym, dla celów ustawy o PDOP, należy określić (w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Osobowej) wartość początkową Praw wniesionych przez Spółkę do Spółki Osobowej, która to wartość początkowa będzie podstawą dokonywania podatkowych odpisów amortyzacyjnych? Niniejsze pytanie nr 3 dotyczy wyłącznie Praw (nie zaś Innych Składników), zaś Innych Składników — wyłącznie w zakresie, w jakim mogą one być uznane za Prawa (w wyniku możliwości uznania Innych Składników za autorskie lub pokrewne prawa majątkowe lub za prawa określone w UPWP, o których mowa w ustawie o PDOP). Spółka wnosi to pytanie także jako osoba planująca utworzenie nowej spółki osobowej w rozumieniu art. 14n Ordynacji Podatkowej.4. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z art. 16m ustawy o PDOP od wartości początkowej Praw wniesionych przez Spółkę do Spółki Osobowej będą stanowiły koszty uzyskania przychodów Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? (przy założeniu, iż nie zachodzi sytuacja, w której zgodnie z przepisami rozdziału 4a ustawy o PDOP odpisów amortyzacyjnych dokonywałby korzystający) Niniejsze pytanie nr 4 dotyczy wyłącznie Praw (nie zaś Innych Składników) zaś Innych Składników — wyłącznie w zakresie, w jakim mogą one być uznane za Prawa (w wyniku możliwości uznania Innych Składników za autorskie lub pokrewne prawa majątkowe lub za prawa określone w UPWP, o których mowa w ustawie o PDOP).7. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w formie wkładu niepieniężnego Praw i Innych Składników, Spółka powinna rozpoznać jako koszt uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży taką część wartości początkowej tych Praw ustalonej na moment wniesienia ich do Spółki Osobowej zgodnie z umową osobowej spółki handlowej (pomniejszonej o sumę dokonanych odpisów amortyzacyjnych) oraz taką część wartości Innych Składników ustalonej na moment wniesienia ich do Spółki Osobowej zgodnie z umową osobowej spółki handlowej, która odpowiada udziałowi Spółki w zysku Spółki Osobowej?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-780/09-4/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości wraz z wyposażeniem w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z ustawą o PDOP od wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wniesionych do Spółki Osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat? Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)? Jak należy określić wysokość dochodu podlegającego opodatkowaniu w Spółce przy ewentualnym zwrocie Spółce udziału kapitałowego (wkładu) lub jego części w Spółce Osobowej?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-779/09-4/MS
     ∟2. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa?4. Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat?,br>5. Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1476/09/AK
     ∟Czy majątek będący przedmiotem wydzielenia do Spółki B oraz majątek, który pozostanie w Spółce po wydzieleniu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-757/09-2/JG
     ∟2) Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych stanowiących, zorganizowaną część przedsiębiorstwa, wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych uprzednio wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport należy ustalić, zgodnie z zasadą kontynuacji, w wysokości wartości początkowej określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych Spółki Wnoszącej aport? 3) Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę w drodze wkładu niepieniężnego innych przenaszalnych składników majątkowych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa m.in. rzeczowych składników majątkowych takich jak: zapasy, towary, produkcja w toku, będących elementami wnoszonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa, wartość początkową przedmiotowych składników majątkowych stanowić będzie w księgach Spółki suma ich wartości rynkowej w przypadku powstania dodatniej wartości firmy w wyniku aportu? 4) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, które były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży? 5) Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę składników majątkowych stanowiących elementy zorganizowanej części przedsiębiorstwa otrzymanej tytułem wkładu niepieniężnego, w tym: zapasów, towarów, produktów, (w tym produktów będących na moment otrzymania aportu produkcją w toku, która na skutek kontynuacji procesu produkcyjnego w Spółce została sfinalizowana) i innych składników majątkowych, które na moment dokonania aportu nie były wprowadzone do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych Spółki Wnoszącej aport?

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-898/09-4/EK
     ∟1. Czy nabycie przez spółkę udziałów w szczególnym trybie zmierzającym do ich umorzenia podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych. Jeśli tak, to w jakiej wysokości?2. Czy umorzenie udziałów przez Spółkę w drodze obniżenia kapitału zakładowego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Jeśli tak, to według jakiej stawki?

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-714/09-2/MS
     ∟1) Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.12.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1143/09/PP
     ∟Czy stanowiące własność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej, nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku w dniu przyjęcia do używania:1. budynki, budowle oraz lokale będące odrębną własnością,2. maszyny, urządzenia i środki transportu,3. inne przedmioty- o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok, wykorzystywane przez Kasę na potrzeby związane z prowadzoną działalnością statutową podlegają amortyzacji, a tym samym odpisy amortyzacyjne są dla Kasy kosztem uzyskania przychodów?

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-391/09-2/AF
     ∟opodatkowanie zawarcia umowy spółki jawnej

2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1169/09-4/AG
     ∟Czy sprzedaż samochodu o wartości początkowej 838,29 zł będącego środkiem trwałym firmy jest wyłączona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, pomimo uzyskania ceny sprzedaży wielokrotnie wyżej od wartości zakupu?

2009.12.21 - Minister Finansów - DD5/8211/37/SRG/09/PK-1686
     ∟W jaki sposób ustalić dla Spółki (tj. wnoszącego wkład) koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia budynków (lub poszczególnych lokali mieszkalnych oraz użytkowych wchodzących w ich skład) przez spółkę osobową?

2009.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-581/09/DK
     ∟Czy nie powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego (art. 4a pkt 3 i art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych)?

2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-1153/09-4/AI
     ∟Czy umorzenie udziałów w spółce z o.o. za wynagrodzeniem w formie rzeczowej będzie podlegać opodatkowaniu VAT?

2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-838/09-5/ŁM
     ∟Czy likwidacja (fizyczne zniszczenie) w całości albo w części środka trwałego (linii produkcyjnej), z którym były związane wydatki inwestycyjne poniesione przez Wnioskodawcę na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pozostaje bez wpływu na zakres zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-838/09-4/ŁM
     ∟Czy wynajęcie w całości albo w części środka trwałego (linii produkcyjnej), z którym były związane wydatki inwestycyjne poniesione przez Wnioskodawcę na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uwzględniając sytuację, w której zostanie on przeniesiony poza terytorium Polski, pozostaje bez wpływu na zakres zwolnienia od podatku dochodowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-777c/09/PSZ
     ∟Czy nie będzie występował obowiązek zapłaty podatku dochodowego po dokonaniu transakcji przeniesienia własności budynku biurowego na spółkę komandytową ze względu na różnicę między ceną zakupu nieruchomości a wartością aportu wnoszonej nieruchomości?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-687/09-2/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-546/09/DK
     ∟Czy Spółka w sytuacji wydzierżawienia jednego ze środkó w trwałych (linii technologicznej) zachowa prawo do zwolnienia z podatku dochodowego w wartości całych nakładów inwestycyjnych jakie zostały poniesione zgodnie z zezwoleniem?

2009.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-536/09/PS
     ∟Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składników majątku otrzymanych w formie wkładu niepieniężnego.

2009.12.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-742/09-2/EC
     ∟Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy — wspólnika spółki osobowej - koszt uzyskania przychodów w prowadzonej za pośrednictwem tej spółki działalności gospodarczej, w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę Nieruchomości, wniesionej uprzednio przez Wnioskodawcę jako wkład niepieniężny, w sytuacji gdy w spółce tej Nieruchomość została zakwalifikowana jako środek trwały albo wartość niematerialna i prawna. Co stanowić będzie dla Wnioskodawcy — wspólnika spółki osobowej - koszt uzyskania przychodów w prowadzonej za pośrednictwem tej spółki działalności gospodarczej, w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę Nieruchomości, wniesionej uprzednio przez Wnioskodawcę jako wkład niepieniężny, w sytuacji gdy w spółce tej Nieruchomość została zakwalifikowana jako środek obrotowy.

2009.12.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-870/09/KM
     ∟Sprzedaż składników majątkowych.

2009.11.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-941/09-3/IZ
     ∟przedsiębiorstwo wnoszone aportem do spółki komandytowej nie powoduje obowiązku korekty podatku naliczonego. Do korekty takiej zobowiązany jest nabywca poszczególnych składników majątku przedsiębiorstwa.

110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj