Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: pracownik

 

pracownik 9495 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

2015.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-721/15-4/AG
     ∟Czy przejazdy członka zarządu z miejsca zamieszkania/pobytu (miejsca garażowania służbowego samochodu) do siedziby Spółki i z siedziby Spółki do miejsca zamieszkania/pobytu generują przychód ze stosunku pracy oraz z tytułu zawartej umowy - kontraktu menedżerskiego? Czy w związku z powyższym na Spółce ciążą obowiązki płatnika podatku od osób fizycznych?

2015.07.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-464/15-2/AMN
     ∟Czy zwolnienie o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt. 23a lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych będzie dotyczyło wyłącznie stypendium-ryczałtu na koszty utrzymania czy również będzie obejmowało ryczałt na koszty podróży?

2015.07.02 - Minister Finansów - DD3.8222.2.254.2015.MCA
     ∟Czy w związku ze zorganizowaniem przez pracodawcę imprezy integracyjnej, sfinansowanej w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych doszło do powstania przychodu po stronie pracownika opodatkowanego podatkiem od osób fizycznych, a po stronie płatnika obowiązek obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych? Jak należy obliczyć przychód każdego z pracowników, którzy brali udział w imprezie integracyjnej?

2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-273/15-4/JC
     ∟1. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane wydatki m.in. na nabycie usług gastronomicznych i posiłków dla pracowników oraz kontrahentów, w tym napojów alkoholowych, usług noclegowych, biletów lotniczych, kolejowych, usług transportu (taxi), poniesione w celu świadczenia usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki i które to wydatki stanowią w całości podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału? 2. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane koszty używania samochodów osobowych niestanowiących składników majątku Oddziału, poniesione w celu świadczenia usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki i które to wydatki stanowią w całości podstawę wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału? 3. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środków trwałych oddanych do nieodpłatnego używania kontrahentom Spółki, które to odpisy stanowią w całości podstawę kalkulacji wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału, w tym także za miesiące, w których składniki te były oddane do nieodpłatnego używania? 4. Czy w przedstawionym stanie faktycznym wskazane rezerwy oraz krótkoterminowe rozliczenia kosztów utworzone przez Oddział w związku ze świadczeniem usług wsparcia sprzedaży na rzecz Spółki, które stanowią w całości podstawę wynagrodzenia należnego Oddziałowi z tytułu świadczonych usług stanowią w całości koszt uzyskania przychodów Oddziału? 5. W przypadku gdy odpowiedź na którekolwiek z powyższych pytań jest negatywna to czy w przedstawionym stanie faktycznym ma zastosowanie art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy o CIT, innymi słowy, czy Oddział ma prawo nie zaliczyć do przychodów podatkowych część należnego od Spółki wynagrodzenia stanowiącą zwrot wydatków, które nie zostały zaliczone do kosztów podatkowych Oddziału zgodnie z ustawą o CIT?

2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-411/15-2/MG
     ∟1) Czy w związku z udostępnieniem osobom na kierowniczych, decyzyjnych stanowiskach (Prezesowi Zarządu, Dyrektorowi Generalnemu) samochodów służbowych w celu pełnienia obowiązków służbowych, z jednoczesnym zobowiązaniem ich do nadzoru nad powierzonym im samochodem służbowym - z tytułu dojazdów z miejsca parkowania bądź garażowania samochodu do siedziby Wnioskodawcy lub innego miejsca wykonywania pracy i z powrotem ww. pracownicy uzyskają przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a Wnioskodawca będzie miał obowiązek ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu stosunku pracy oraz obliczania i pobierania z tego tytułu od pracownika zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z art. 31 ww. ustawy, tj. czy w świetle opisanych wcześniej okoliczności faktycznych dojazd ww. osób pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem wykonywania pracy i z powrotem należy interpretować jako przejazd prywatny? 2) Czy w związku z udostępnieniem innym pracownikom (tj. Kierownikom Punktów Terenowych V. oraz Szefowi Przedstawicielstwa Wnioskodawcy na Białorusi) samochodów służbowych w celu pełnienia obowiązków służbowych, z jednoczesnym zobowiązaniem ich do nadzoru nad powierzonym im samochodem służbowym - z tytułu dojazdów z miejsca parkowania bądź garażowania samochodu do siedziby Wnioskodawcy lub innego miejsca wykonywania pracy i z powrotem - pracownik uzyska przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a Wnioskodawca będzie miał obowiązek ustalenia przychodu podlegającego opodatkowaniu z tytułu stosunku pracy oraz obliczania i pobierania z tego tytułu od pracownika zaliczek na podatek dochodowy zgodnie z art. 31 ww. ustawy, tj. czy w świetle opisanych wcześniej okoliczności faktycznych dojazd ww. osób pomiędzy miejscem zamieszkania a miejscem wykonywania pracy i z powrotem należy interpretować jako przejazd prywatny? 3) Czy niezależnie od ryczałtu w wysokości 250,00 zł/400,00 zł, określonego przez ustawodawcę w art. 12 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychód pracownika stanowi również koszt zużytego paliwa na cele prywatne, czy też ryczałt, o którym mowa w art. 12 ust. 2a ww. ustawy, obejmuje koszty paliwa zużytego na cele prywatne, które w tej sytuacji nie powinny być doliczane do przychodu pracownika?

2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-406/15-2/MG
     ∟1) Czy Spółka powinna rozpoznawać podatkowe różnice kursowe z tytułu wydatków ponoszonych w walutach obcych w trakcie Podróży służbowych? 2) Czy w sytuacji, gdy kwota zwróconych przez Spółkę Pracownikowi wydatków ponoszonych podczas Podróży służbowej przeliczona na złotówki, według Kursu banku, przewyższa kwotę wydatków służbowych zaewidencjonowaną jako koszt podatkowy w dacie rozliczenia Podróży służbowej, Spółka będzie mieć prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całą kwotę zwróconych Pracownikowi w złotych wydatków? 3) Jeśli stanowisko Spółki w zakresie pytania nr 2 jest prawidłowe, to skoro ekonomicznie Spółka księguje koszt podatkowy w wysokości kwoty faktycznie wypłaconej Pracownikowi, to czy może w dniu rozliczenia delegacji zaksięgować koszt podatkowy po Kursie banku, a nie po kursie średnim NBP danej waluty z dnia poprzedzającego dzień rozliczenia delegacji? 4) Czy kwota zwróconych przez Spółkę Pracownikowi wydatków ponoszonych podczas Podróży służbowej przeliczona na złotówki, według Kursu banku, korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy o PIT?

2015.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-375/15/APO
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup owoców

2015.07.01 - Minister Finansów - DD3.8222.2.253.2015.MCA
     ∟Czy świadczenia finansowane w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w zakresie organizowanych spotkań integracyjnych stanowią przychód dla pracowników w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i czy wydatki z tego tytułu na pracownika mogą być wliczone do limitu kwoty 380 zł jako zwolnione z podatku dochodowego?

2015.07.01 - Minister Finansów - DD3.8222.2.252.2015.MCA
     ∟a. Czy Spółka jako płatnik jest zobowiązana doliczyć hipotetyczną wartość udziału pracowników w imprezie do przychodów pracowniczych podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych stosownie do art. 12 ust. 1, ust. 3 w związku z art. 9 ust. 1 oraz art. 11 ust. 1 i ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? b. Czy Spółka jako płatnik jest zobowiązana doliczyć hipotetyczną wartość udziału w imprezie osobom zaproszonym, nie będącymi pracownikami Spółki do przychodów podlegających opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych stosownie do art. 10 ust. 1 pkt. 9 i art. 11 ust. 1 i ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? c. Czy Spółka powinna naliczyć, pobrać i odprowadzić zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych od uzyskanych przez pracowników i pozostałe osoby niebędące pracownikami Spółki zaproszone na imprezę przychodów?

2015.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-620/15-3/MS2
     ∟Możliwość zastosowania 50% kosztów uzyskania przychodów

2015.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4511-8/15/BD
     ∟Czy wartość finansowanych przez Wnioskodawcę noclegów stanowi dla pracowników tj. podatników, w stosunku do których na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

2015.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4511-7/15/BD
     ∟Czy wartość finansowanych przez Wnioskodawcę noclegów stanowi dla pracowników tj. podatników, w stosunku do których na Wnioskodawcy ciążą obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych, przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

2015.06.30 - Minister Finansów - DD3.8222.2.258.2015.KDJ
     ∟Czy w związku z udziałem pracowników w imprezie integracyjnej, zorganizowanej przez pracodawcę, powstaje u pracowników przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2015.06.30 - Minister Finansów - DD3.8222.2.251.2015.MCA
     ∟Czy organizacja imprezy rekreacyjno-sportowej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeżeli tak to kto podlega temu podatkowi, uczestnicy imprezy, czy wszyscy pracownicy i ich rodziny oraz emeryci i renciści, bo do nich zostanie skierowane zaproszenie? W jaki sposób określić kto był uczestnikiem spotkania, skoro celem są zabawy i gry, w których będą brać udział nawet osoby zupełnie spoza grona zaproszonych (np. dzieci z okolicznych domów) czy też uczestnikiem jest ten, kto zjadł kiełbaskę?

2015.06.30 - Minister Finansów - DD3.8222.2.250.2015.MCA
     ∟Czy organizacja spotkania integracyjnego podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeżeli tak to kto podlega temu podatkowi, uczestnicy spotkania, których w opisanym przypadku trudno określić, czy wszyscy pracownicy i ich rodziny, bo do nich zostało skierowane zaproszenie?

2015.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/4511-167/15-4/PK
     ∟opodatkowanie rekompensaty z tytułu rozwiązania umowy o pracę

2015.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4511-297/15/MK
     ∟Jakie są skutki podatkowe wypłaty pracownikom, na podstawie zawartego porozumienia, odsetek od dodatkowej nagrody rocznej?

2015.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/4510-377/15/PC
     ∟Czy wydatki Wnioskodawcy związane z organizacją pikników „….”, zarówno w części dotyczącej pracowników, jak i osób im towarzyszących (dzieci, współmałżonków) oraz zaproszonych gości, stanowią koszty uzyskania przychodów Spółki zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2015.06.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/4511-530/15/ENB
     ∟Czy do przychodu z tytułu wynagrodzenia za pracę twórczą, które to wynagrodzenie wynika z czasu pracy udokumentowanego w systemie rozliczeniowym prowadzonym u pracodawcy, można zastosować koszty uzyskania przychodu określone w art. 22 ust. 9 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pomimo, że pracodawca w PIT-11 nie wykazuje kosztów uzyskania przychodu przysługujących pracownikowi z tytułu wykonywania pracy twórczej?

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4511-1-334/15-2/JK
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych uczestnictwa w programie motywacyjnym.

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-494/15-4/AMN
     ∟Czy i w jakim zakresie wartość ponoszonych przez Spółkę wydatków na zakup pakietów medycznych stanowi dla pracowników przychód ze stosunku pracy? Czy w jakim zakresie udział pracowników w Programie F. wiąże się z powstaniem po stronie tych pracowników przychodu ze stosunku pracy?

2015.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-493/15-2/AMN
     ∟Czy udział pracowników oraz członków ich rodzin w spotkaniach integracyjnych opisanych w stanie faktycznym skutkuje powstaniem po stronie pracowników przychodu ze stosunku pracy w rozumieniu art. 12 ust. 1 ustawy o PIT i czy powoduje, że na Spółce ciąży obowiązek poboru zaliczek na podatek od tak uzyskanego przychodu (dochodu)?

2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-470/15-4/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z oddelegowaniem pracowników do pracy na terenie Francji na okres nieprzekraczający 183 dni oraz w zakresie obowiązków płatnika w związku z oddelegowaniem pracowników do pracy na terenie Francji na okres przekraczający 183 dni.

2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-469/15-4/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z oddelegowaniem pracowników tymczasowych do pracy w Niemczech na okres nieprzekraczający 183 dni oraz w zakresie obowiązków płatnika w związku z oddelegowaniem pracownika tymczasowego do pracy w Niemczech na okres przekraczający 183 dni.

2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-440/15-2/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-374/15-4/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

2015.06.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/4511-284/15/BD
     ∟Jak zakwalifikować przekazanie do użytkowania pracownikom wynajętego mieszkania w czasie odbywania podróży służbowych w innym mieście, gdzie mieszkanie to będzie wykorzystywane przez pracowników i zarząd Spółki dla celów służbowych w czasie odbywanych delegacji i nie będzie wykorzystywane dla celów prywatnych?

2015.06.25 - Minister Finansów - DD3.8222.2.248.2015.CRS
     ∟Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych, do przychodów osiąganych przez pracowników z tytułu stosunku pracy jest zobowiązany, w rozumieniu art. 31 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, doliczyć doradcom techniczno-handlowym oraz kierownikowi zwrot kosztów noclegu bezpośrednio związanego z prawidłowym wykonywaniem czynności służbowych, obowiązkami pracowniczymi, wykonywanymi poza siedzibą Wnioskodawcy oraz poza miejscem zamieszkania pracowników, przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów wynikających z Kodeksu pracy?

2015.06.25 - Minister Finansów - DD3.8222.2.247.2015.OBQ
     ∟Czy zapewnienie pracownikom mobilnym noclegu w trakcie wyjazdu służbowego do miejsca, które pokrywa się z miejscem zatrudnienia wskazanym w umowie o pracę, stanowi przychód ze stosunku pracy tych pracowników podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a w konsekwencji, czy Spółka – jako płatnik – zobowiązana jest do naliczania, pobrania i wpłacenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

2015.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4511-1-333/15-2/WS
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika.

126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj