Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: podatek od czynności cywilnoprawnych

 

podatek od czynności cywilnoprawnych 6313 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191

2009.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-413/08-2/MZ
     ∟Objęcie tej czynności podatkiem od towarów i usług, czy też podatkiem od wartości dodanej może bowiemskutkować wyłączeniem obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ww. ustawy.

2009.01.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-13/08/TK
     ∟Czy jeżeli firma, z którą została zawarta umowa pożyczki, jest płatnikiem podatku od towarów i usług, to czy pożyczkobiorca jest zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w kwocie 3.000,00 zł?

2009.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-438/08-2/MZ
     ∟Czy z tytułu uczestnictwa w opisanym wyżej mechanizmie świadczonej przez bank usługi cash poolingu Spółka będzie podatnikiem podatku od towarów i usług? Czy umowa prowadzenia rachunków bankowych w systemie Cash Pool, tj. kompleksowa usługa cash poolingu świadczona na rzecz Spółki, oparta na subrogacji nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? 3 Czy w stosunku do odsetek wypłacanych przez Uczestnika cash poolingu będącego posiadaczem salda ujemnego, uczestnikowi cash poolingu będącemu posiadaczem salda dodatniego, znajdują zastosowanie ograniczenia w zakresie uznawania odsetek za koszty uzyskania przychodu, wynikające z przepisów o niedostatecznej kapitalizacji zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 60 i pkt 61 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-427/08-2/MZ
     ∟Wnioskodawca w złożonym wniosku powołuje się na przepis art. 9 pkt 10 lit. a ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, który zawiera zwolnienia od podatku pożyczek udzielonych przez przedsiębiorców niemających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu prowadzących działalność w zakresie kredytowania oraz udzielania pożyczek. Jednakże w przypadku zmiany umowy spółki przepis ten nie znajduje zastosowania. Bowiem mamy do czynienia ze zmianą umowy spółki, do której mają zastosowanie przepisy art. 1 ust. 5 pkt 2 przytoczonej wyżej ustawy. A zatem, w świetle obowiązującego stanu prawnego pożyczka udzielona Wnioskodawcy przez udziałowca zgodnie z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych stanowi zmianę umowy spółki i podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

2009.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-424/08-2/AF
     ∟Czy prawidłowym jest stanowisko, że w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy o PCC do zakupu lub sprzedaży koni przez Wnioskodawcę w drodze umowy sprzedaży nie mają zastosowania przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, tj. przeniesienie własności zwierzęcia w drodze umowy sprzedaży nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-116/08-2/AJ
     ∟W świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego Spółka wnosi o potwierdzenie, że przedmiot opodatkowania PCC nie obejmuje czynności wykonywanych w związku z usługą kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczoną w oparciu o Umowę (...), a więc o potwierdzenie, iż z tytułu zawarcia przedmiotowej umowy, jak również jakichkolwiek w jej ramach wykonywanych czynności, na Spółce nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w zakresie PCC.

2009.01.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-115/08-2/AJ
     ∟Spółka wnosi o potwierdzenie, że przedmiot opodatkowania PCC nie obejmuje czynności wykonywanych w związku z usługą kompleksowego zarządzania płynnością finansową świadczoną w oparciu o Umowę db-CashSweep, a więc o potwierdzenie, iż z tytułu zawarcia przedmiotowej umowy, jak również jakichkolwiek w jej ramach wykonywanych czynności, na Spółce nie będzie ciążył obowiązek podatkowy w zakresie PCC.

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1225/08-4/DG
     ∟Jako koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, uważa się wydatki ściśle (bezpośrednio) związane z danymi przychodami, jakie osiąga podmiot gospodarczy w związku z charakterem prowadzonej działalności, np. wydatki na nabycie towarów, surowców przy działalności polegającej na sprzedaży tych towarów, tj. gdy można przypisać konkretnym kosztom konkretne przychody w danym okresie. Natomiast do kosztów pośrednich zalicza się wydatki, które nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w osiąganych przychodach, a więc takie którym nie można przypisać konkretnego przychodu, jakkolwiek ich ponoszenie warunkuje ich uzyskanie, np. koszty ogólnoadministracyjne, koszty kredytu bankowego, koszty reklamy. Tego rodzaju koszty, chociaż niewątpliwie związane są z osiąganymi przychodami, nie pozostają w uchwytnym związku z konkretnymi przychodami. Tym samym nie jest możliwe ustalenie, w którym okresie bądź roku podatkowym wystąpi przychód uzasadniający potrącenie takich kosztów.

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1224/08-4/DG
     ∟Koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, uważa się wydatki ściśle (bezpośrednio) związane z danymi przychodami, jakie osiąga podmiot gospodarczy w związku z charakterem prowadzonej działalności, np. wydatki na nabycie towarów, surowców przy działalności polegającej na sprzedaży tych towarów, tj. gdy można przypisać konkretnym kosztom konkretne przychody w danym okresie. Natomiast do kosztów pośrednich zalicza się wydatki, które nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w osiąganych przychodach, a więc takie którym nie można przypisać konkretnego przychodu, jakkolwiek ich ponoszenie warunkuje ich uzyskanie, np. koszty ogólnoadministracyjne, koszty kredytu bankowego, koszty reklamy. Tego rodzaju koszty, chociaż niewątpliwie związane są z osiąganymi przychodami, nie pozostają w uchwytnym związku z konkretnymi przychodami. Tym samym nie jest możliwe ustalenie, w którym okresie bądź roku podatkowym wystąpi przychód uzasadniający potrącenie takich kosztów.

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1222/08-4/DG
     ∟Jako koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, uważa się wydatki ściśle (bezpośrednio) związane z danymi przychodami, jakie osiąga podmiot gospodarczy w związku z charakterem prowadzonej działalności, np. wydatki na nabycie towarów, surowców przy działalności polegającej na sprzedaży tych towarów, tj. gdy można przypisać konkretnym kosztom konkretne przychody w danym okresie. Natomiast do kosztów pośrednich zalicza się wydatki, które nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w osiąganych przychodach, a więc takie którym nie można przypisać konkretnego przychodu, jakkolwiek ich ponoszenie warunkuje ich uzyskanie, np. koszty ogólnoadministracyjne, koszty kredytu bankowego, koszty reklamy. Tego rodzaju koszty, chociaż niewątpliwie związane są z osiąganymi przychodami, nie pozostają w uchwytnym związku z konkretnymi przychodami. Tym samym nie jest możliwe ustalenie, w którym okresie bądź roku podatkowym wystąpi przychód uzasadniający potrącenie takich kosztów.

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-8/08/MZ
     ∟Czy czynność zmiany właściciela nieruchomości po dokonaniu podziału majątku polikwidacyjnego będzie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-4/08/MCZ
     ∟Czy emisja obligacji przez wnioskodawcę spowodują powstanie obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1223/08-4/DG
     ∟jako koszty bezpośrednio związane z uzyskiwanymi przychodami, uważa się wydatki ściśle (bezpośrednio) związane z danymi przychodami, jakie osiąga podmiot gospodarczy w związku z charakterem prowadzonej działalności, np. wydatki na nabycie towarów, surowców przy działalności polegającej na sprzedaży tych towarów, tj. gdy można przypisać konkretnym kosztom konkretne przychody w danym okresie. Natomiast do kosztów pośrednich zalicza się wydatki, które nie mają bezpośredniego odzwierciedlenia w osiąganych przychodach, a więc takie którym nie można przypisać konkretnego przychodu, jakkolwiek ich ponoszenie warunkuje ich uzyskanie, np. koszty ogólnoadministracyjne, koszty kredytu bankowego, koszty reklamy. Tego rodzaju koszty, chociaż niewątpliwie związane są z osiąganymi przychodami, nie pozostają w uchwytnym związku z konkretnymi przychodami. Tym samym nie jest możliwe ustalenie, w którym okresie bądź roku podatkowym wystąpi przychód uzasadniający potrącenie takich kosztów.

2009.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-410/08-2/AF
     ∟Transakcja odpłatnego przejęcia przez Wnioskodawcę długów l (France) S.A.S. (tj. za wynagrodzeniem w postaci przeniesienia na Wnioskodawcę własności udziałów l K Sp. z o.o. oraz określonej kwoty pieniężnej), nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (dalej: PCC).

2009.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-990/08/PC
     ∟Czy Spółka będzie mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów koszty poniesione z tytułu zawarcia umowy pożyczki, tj. podatek od czynności cywilnoprawnych oraz zapłacone Pożyczkodawcy odsetki?

2009.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-395/08-2/MZ
     ∟Umowa pożyczki zawarta przez Panią w Stanach Zjednoczonych, której przedmiotem w chwili zawarcia tej umowy były środki pieniężne na rachunku bankowym znajdującym się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie podlegała podatkowi od czynności cywilnoprawnych. W konsekwencji, z tytułu zawarcia przedmiotowej umowy pożyczki nie była Pani obowiązana do złożenia deklaracji w sprawie podatku od czynności cywilnoprawnych PCC-3 i do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.

2009.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-680/08-2/KS
     ∟Czy w zaistniałym stanie faktycznym koszty poniesione przez Spółkę związane z podwyższeniem kapitału zakładowego stanowić będą koszty uzyskania przychodów? Czy koszty te są potrącane w dacie księgowania otrzymanych dokumentów zewnętrznych?

2009.01.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-390/08-4/MZ
     ∟umowa sprzedaży nieruchomości opodatkowana jest podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%. Podstawę opodatkowania tym podatkiem stanowi wartość rynkowa rzeczy lub prawa majątkowego zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 1 lit. c ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

2009.01.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-120/08/MK
     ∟Opodatkowanie umów pożyczki udzielonych spółce przez jej wspólnika w kontekście podpisania aneksu w sprawie przedłużenia terminu spłaty.

2009.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-672/08-4/KS
     ∟Czy wydatki związane z usługami doradczymi w zakresie funkcjonowania na rynku publicznym, opłaty roczne za uczestnictwo emitenta na rzecz Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. oraz wynagrodzenie z tytułu pełnienia funkcji animatora na Giełdzie Papierów Wartościowych w związku z funkcjonowaniem Spółki na publicznym rynku obrotu papierami wartościowymi można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w świetle ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2009.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-128/08-2/AJ
     ∟Czy w przypadku otrzymania pożyczki od spółki w której Wnioskodawca jest udziałowcem, ma On obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-103/08-2/AJ
     ∟Czy w świetle art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy a dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych usługa zarządzania wspólną płynnością finansową powiązanych podmiotów świadczona na rzecz Spółki nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2009.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-1/08/MZ
     ∟Czy należy złożyć deklarację PCC i wpłacić podatek od zawartej z funduszemcelowym umowy pożyczki oraz czy należy złożyć deklarację PCC i wpłacić podatekod zabezpieczenia tej pożyczki hipoteką zwykłą i kaucyjną?

2009.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-665/08-4/KS
     ∟Czy koszty notarialne i koszty podatku od czynności cywilnoprawnych poniesione w celu podwyższenia kapitału Spółki stanowią koszt uzyskania przychodów zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.12.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-644/08-3/MM
     ∟Czy wydatki związane z przekształceniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytowo – akcyjną poniesione na usługi konsultingowe i doradcze oraz na opłaty sądowe, rejestracyjne, notarialne i podatek od czynności cywilnoprawnych przez spółkę komandytowo –akcyjną po dniu przekształcenia stanowić będą koszty uzyskania przychodów dla wspólnika, będącego osobą prawną, w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.12.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-119/08/IL
     ∟Czy transakcje objęte umową zawartą pomiędzy Spółką a „B.” nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie z art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

2008.12.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-886/08/CzP
     ∟„Czy podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (PDOP)?”

2008.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-896/08/CzP
     ∟„Czy podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu dopłat wniesionych do Spółki stanowi koszt uzyskania przychodu?”

2008.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-879/08/NG
     ∟Czy prawidłowa jest kwalifikacja do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na podwyższenie kapitału zakładowego?

2008.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-863/08/BG
     ∟Czy podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu dopłat wniesionych do Spółki oraz związane z tym wydatki (obsługa prawna) stanowią koszt uzyskania przychodu)?

171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj