Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: cena

 

cena 1759 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

2014.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-133/14-4/DS
     ∟Czy w momencie zbycia udziałów Spółki Zależnej Wnioskodawca powinien ustalić dochód (stratę) na sprzedaży poprzez ustalenie różnicy pomiędzy ceną sprzedaży udziałów a wyłącznie tą częścią wydatków poniesionych na objęcie udziałów (równych całkowitej cenie emisyjnej udziałów), które nie zostały wcześniej rozpoznane w momencie obniżenia kapitału zakładowego Spółki Zależnej?

2014.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-133/14-3/DS
     ∟Czy w momencie obniżenia kapitału zakładowego przychodem dla Spółki będzie wyłącznie nadwyżka Wynagrodzenia ponad koszt objęcia udziałów Spółki Zależnej, przy czym koszt ten powinien być ustalony proporcjonalnie do dokonanego obniżenia wartości nominalnej, tj. poprzez przemnożenie całkowitych wydatków poniesionych na objęcie udziałów (równych w tym przypadku całkowitej cenie emisyjnej udziałów) przez stosunek tej części wartości nominalnej udziału, o którą obniżany jest kapitał zakładowy do całkowitej wartości nominalnej udziału sprzed obniżenia kapitału zakładowego?

2014.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-302/14-2/GJ
     ∟dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji „Ceny za świadczenia

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-301/14-2/GJ
     ∟Czy w przypadku rozporządzenia przez L. na rzecz Podmiotu Trzeciego tytułem prawnym do Nieruchomości (t.j. przeniesienia prawa użytkowania wieczystego Gruntu oraz prawa własności Budynku) w celu wykonania zobowiązania wynikającego z Umowy Sprzedaży zawartej z K. przeprowadzonej w sposób wskazany w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego (tzn. na podstawie Umowy Sprzedaży będącej następstwem zawarcia Umowy Przedwstępnej i Umowy Leasingu oraz na podstawie Umowy Trójstronnej, L. postąpi zgodnie z art. 17g ustawy o CIT, a szczególności czy będzie on zobowiązany jedynie do rozpoznania przychodu podatkowego w wysokości równej cenie Nieruchomości określonej w Umowie Przedwstępnej i zastosowanej w Umowie Sprzedaży?

2014.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-221/14/DSZ
     ∟Nabycie przez Wnioskodawcę w wyniku umowy sprzedaży udziału w nieruchomości, jako nie mieszczące się w zamkniętym katalogu źródeł przychodów pozostanie dla Niego neutralne z punktu widzenia podatku dochodowego od osób fizycznych. Przychodu takiego nie będzie stanowić zwłaszcza różnica pomiędzy ceną sprzedaży a określoną wartością rynkową nabywanego udziału.

2014.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-258/14/WM
     ∟Czy w okolicznościach przedstawionego stanu faktycznego, przy sprzedaży towarów na rzecz podmiotów nieprowadzących działalność gospodarczą, po cenie niższej aniżeli cena sprzedaży takich samych towarów na rzecz podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, przychodem będzie zastosowana i wykazana na paragonie cena, pomniejszona o należny podatek od towarów i usług?

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-180/14-4/MW
     ∟Omawiane zdarzenie przyszłe określane mianem konfuzji, prowadzi do wygaśnięcia stosunku prawnego, pomimo braku spełnienia przez dłużnika świadczenia. Nie będzie więc możliwe zakwalifikowanie tego zdarzenia jako uregulowania zobowiązania w jakiejkolwiek formie. Spółka uregulowałaby swoje zobowiązanie dopiero w momencie przekazania środków pieniężnych wierzycielowi. Aby można było mówić o poniesieniu wydatku, w majątku ponoszącego wydatek powinno nastąpić uszczuplenie. Natomiast w okolicznościach przedstawionych we wniosku, tj. w sytuacji, gdy do dnia połączenia Spółka nie ureguluje zobowiązań wobec spółki przejmowanej, to na dzień połączenia się przez przejęcie zobowiązania te wygasną z mocy prawa. W rozpatrywanej sprawie nie będą zatem miały zastosowania wskazane powyżej przepisy art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wprowadzone ustawą z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce.

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-219/14-2/PW
     ∟Uzyskane przez Wnioskodawcę w związku z realizacją przyznanych pochodnych instrumentów przysporzenie majątkowe wynikające z udziału w planie opcyjnym stanowi przychód z kapitałów pieniężnych opodatkowany jedynie w momencie realizacji instrumentu. Dochodem do opodatkowania będzie kwota dokonanego rozliczenia gotówkowego pomniejszona w przypadku realizacji opcji o zapłaconą przez Wnioskodawcę cenę wykonania opcji

2014.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-303/14-3/PK1
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych zbycia akcji spółki zależnej nabytych uprzednio w części poprzez zapłatę w pieniądzu, w części poprzez umowne potrącenie oraz nabytych w formie wkładu niepieniężnego.

2014.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP4/443-101/14-4/JM
     ∟Zwolnienie od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1.

2014.05.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-224/14/DK
     ∟w sytuacji świadczenia przez Wnioskodawcę usług polegających na sporządzaniu operatów szacunkowych, analiz rynku nieruchomości, analiz opłacalności inwestycji oraz działalności w zakresie sporządzania jako biegły sądowy opinii sądowych nie obejmujących usług w zakresie doradztwa, w sprawie nie będzie mieć zastosowania wyłączenie ze zwolnienia podmiotowego, określone w art. 113 ust. 13 pkt 2 ustawy o VAT.

2014.05.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-272/14-2/MT
     ∟Czy Wnioskodawczyni ma prawo do dokonania aktualizacji wartości posiadanych środków trwałych i amortyzacji podatkowej na podstawie dokonanej przez rzeczoznawców majątkowych wyceny tych środków?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-184/14-2/AG
     ∟1. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie I polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości I poprzez przejęcie Długu 1 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy? 2. Czy zawarcie transakcji opisanej w Wariancie II polegającej na zapłacie części Ceny sprzedaży Nieruchomości 2 poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia spowoduje nie powstanie jakiegokolwiek przychodu podatkowego po stronie Wnioskodawcy? 3. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, a w konsekwencji przejęcia przez Wnioskodawcę Długu 3 Spółki komandytowej za wynagrodzeniem odpowiadającym wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia, nie powstanie po stronie Wnioskodawcy jakikolwiek przychód podatkowy? 4. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie I Cena sprzedaży Nieruchomości 1 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu I Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 1 z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 1? 5. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie Ił Cena sprzedaży Nieruchomości 2 wynikająca z urnowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez przejęcie Długu 2 Spółki komandytowej oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 2, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 2? 6. Czy wskutek zawarcia transakcji opisanej w Wariancie III, Cena sprzedaży Nieruchomości 3 wynikająca z umowy sprzedaży i obejmująca również jej część uregulowaną poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności pomiędzy Spółką komandytową a Nabywcą, będzie stanowić koszt uzyskania przychodu Wnioskodawcy w przypadku uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia Nieruchomości 3, z uwzględnieniem jej pomniejszenia o sumę odpisów amortyzacyjnych, które zostaną ewentualnie dokonane od środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład Nieruchomości 3?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-180/14-2/AG
     ∟dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych przejęcia długu.

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-176/14-2/AG
     ∟1. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1? 2. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1? 3. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2? 4. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2? 5. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy? 6. Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?

2014.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-175/14-2/AG
     ∟Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie 1 transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 1 poprzez przejęcie Długu 1 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 1? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie I transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 1? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, otrzymanie części ceny sprzedaży za Nieruchomość 2 poprzez przejęcie Długu 2 przez Nabywcę nie spowoduje powstania dodatkowego przychodu u Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, z innego tytułu niż przychód ze sprzedaży Nieruchomości 2? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie II transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena, jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 2? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, przejęcie Długu 3 przez Nabywcę w zamian za wynagrodzenie w wysokości odpowiadającej wartości Długu 3 oraz odsetek naliczonych do dnia jego przejęcia będzie transakcją neutralną podatkowo dla Wnioskodawcy? Czy wskutek zawarcia opisanej w Wariancie III transakcji, jedynym przychodem dla Wnioskodawcy, stosownie do posiadanego udziału w zyskach Spółki komandytowej, będzie cena jaką Nabywca będzie zobowiązany zapłacić w zamian za przeniesienie własności Nieruchomości 3?

2014.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-168/14-2/JBB
     ∟wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z wierzytelnościami, przejętymi przez Bank w drodze nabycia przedsiębiorstwa, w szczególności w sytuacji udokumentowania/uprawdopodobnienia ich nieściągalności, oraz w sytuacji sprzedaży tych wierzytelności.

2014.05.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-313/14-2/EŻ
     ∟Czy w wypadku likwidacji wartości niematerialnej i prawnej związanej z zaprzestaniem użytkowania, nieumorzona na dzień likwidacji część ceny nabycia wartości niematerialnej i prawnej (wartość podatkowa netto) stanowi koszt uzyskania przychodów w dacie sporządzenia protokołu likwidacyjnego?

2014.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP5/443-57/14-6/KG
     ∟Możliwość korygowania faktur przez nabywcę.

2014.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-137/14-2/KT
     ∟Art. 31a ustawy ma zastosowanie, gdy podstawa opodatkowania jest wyrażona w walucie obcej – skoro zatem cena usługi (tj. podstawa opodatkowania) wykazana na fakturze sprzedaży określona jest w złotych, to 31a ustawy nie ma tu zastosowania.

2014.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-81/14-3/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku sporządzania dokumentacji podatkowej.

2014.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-56/14/DK
     ∟Czy w opisanych w pkt 68 okolicznościach wartość umorzenia części ceny za nabytą przez Spółkę nieruchomość, nie zalicza się do przychodów do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, w myśl przepisu art. 12 ust. 4 pkt 14 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-684/09/14-21/S/IŚ
     ∟Różnice kursowe związane z działalnością leasingową przy zmianie metody ustalania tych różnic z podatkowej na metodę wg przepisów o rachunkowości (umowy: leasingu operacyjnego i finansowego w walucie polskiej, w walutach obcych oraz denominowane w walutach obcych, tj. zawierające klauzulę waloryzacyjną do kwoty w walucie obcej)

2014.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-81/14-5/PK1
     ∟Czy odszkodowanie płacone z tytułu rezygnacji z wykupu samochodów w terminie oraz w cenie określonej w umowie stanowi koszt uzyskania przychodów ?

2014.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-181/12-5/14/S/KK
     ∟Czy strata ze sprzedaży wierzytelności własnej stanowiąca różnicę pomiędzy ceną nominalną wierzytelności (kwotą brutto faktury), a ceną zbycia wierzytelności, jest kosztem uzyskania przychodów?

2014.04.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-30/14-2/JG
     ∟Czy przychodem Spółki – w opisanym stanie faktycznym – jest kwota należna wynikająca z faktury zawierającej cenę obniżoną do 1 grosza lub z innym dużym rabatem?

2014.04.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-104/14/PSZ
     ∟Czy można przyjąć do amortyzacji wartość mieszkania wskazaną w wycenie wykonanej przez biegłego rzeczoznawcę w październiku 2010 r.?Czy można zastosować indywidualną stawę amortyzacji 10%?

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-45/14-2/KK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zapłata ceny nabycia Praw w drodze potrącenia (kompensaty) wzajemnych zobowiązań i wierzytelności pieniężnych stanowi uregulowanie ceny nabycia Praw w rozumieniu art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.04.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-40/14-2/KK
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym zapłata ceny nabycia Praw w drodze potrącenia (kompensaty) wzajemnych zobowiązań i wierzytelności pieniężnych stanowi uregulowanie ceny nabycia Praw w rozumieniu art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2014.03.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-23/14-3/IŚ
     ∟Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na nabycie od powiązanych spółek usług oraz licencji na korzystanie ze znaków towarowych

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj