Interpretacje do przepisu
art. 29a ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


569/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 29a ust. 13 ustawy o podatku od towarów i usług

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

2014.09.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-797/14-2/EK
     ∟obniżenie kwoty VAT naliczonego wynikającego z otrzymanych faktur korygujących w rozliczeniu za okres, w którym Spółka otrzymała faktury korygujące.

2014.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-620/14/RSz
     ∟stawka podatku VAT dla usługi wstępu związanej z rekreacją ruchową i poprawą kondycji fizycznej

2014.09.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-701/14/KM
     ∟Czy Gmina może udzielić bonifikaty po podpisaniu aktu notarialnego, w formie umorzenia części ceny i wystawić fakturę korygującą VAT do dokonanej sprzedaży nieruchomości, gdy nastąpiło przeniesienie prawa własności na podstawie aktu notarialnego i faktury VAT ?

2014.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-577/14/LSz
     ∟Prawidłowe dokumentowania rabatów zbiorczą fakturą korygującą.

2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-564/14-2/IG
     ∟1. Czy w przypadku e-faktur korygujących, zmniejszających podstawę opodatkowania dostaw dokonanych przez Spółkę na rzecz Dealerów, fakt ich udostępnienia na indywidualnym koncie Dealera na Portalu Dealerskim, potwierdzony brakiem zwrotnego komunikatu elektronicznego o niepowodzeniu próby zamieszczenia e-faktury na Portalu, może być uznany za potwierdzenie odbioru faktury korygującej przez Dealera? (2) Jeśli odpowiedź na pytanie (1) powyżej byłaby negatywna, czy zawiadomienia elektroniczne (logi) o otwarciu lub pobraniu faktury korygującej przez Dealera, stanowią wystarczającą formę potwierdzenia otrzymania faktury korygującej przez Dealera, o której mowa w art. 29a ust. 13 ustawy o VAT, a tym samym Spółka, mając na bieżąco dostęp do takich logów, będzie uprawniona do pomniejszenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za miesiąc, w którym Dealer otworzył lub pobrał fakturę korygującą? (3) Jeśli odpowiedź na pytanie (1) byłaby negatywna, zaś Spółka nie otrzyma zawiadomienia (logu), że Dealer otworzył lub pobrał fakturę korygującą, będzie można przyjąć, że dochowała ona należytej staranności, aby doręczyć tę fakturę korygującą, a zatem może pomniejszyć podstawę opodatkowania na podstawie art. 29a ust. 15 pkt 4 ustawy o VAT, w szczególności z uwagi na fakt, że: - oprócz bezspornego zamieszczenia faktury korygującej na Portalu Dealerskim do Dealera zostanie przesłana wiadomość z informacją o jej wystawieniu i umieszczeniu na Portalu Dealerskim, - Spółka będzie posiadać dowody potwierdzające rozliczenie transakcji zgodnie z warunkami wskazanymi na fakturze korygującej? (4) Czy pomniejszenia podstawy opodatkowania w sytuacji opisanej w pytaniu 3, należy dokonać w rozliczeniu za okres, w którym zostaną spełnione obie przesłanki, tj. kiedy faktura korygująca zostanie zamieszczona na Portalu Dealerskim i zostanie dowiedzione, że rozliczenie transakcji nastąpiło na warunkach wskazanych w fakturze korygującej?

2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-581/14/DK
     ∟- Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 (z podaniom NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jaku podatnika VAT) do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji za okres, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego odnoszącego się do okresu, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. - Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym zarejestrowanym podatnikiem VAT był Urząd. - Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT Gminy były prowadzone przez Urząd. - Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur błędnie wystawionych i otrzymanych po dniu rejestracji Gminy, jeżeli błąd będzie dotyczyć omyłkowego (i) wskazania Urzędu jako nabywcy, przy jednoczesnym wskazaniu nr NIP Gminy, (ii) nr NIP Urzędu, przy jednoczesnym wskazaniu Gminy jako nabywcy lub (iii) wskazania Urzędu jako nabywcy i nr NIP Urzędu, bez konieczności korygowania takiej faktury, o ile będzie zachodził związek, o którym mowa w art. 86 ustawy o VAT.

2014.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-510/14/AZb
     ∟skoro kontrahent któremu Wnioskodawca sprzedał towary i na którego zamierza wystawić faktury korekty zakończył swoją działalność, to Wnioskodawca nie może wystawić faktur korygujących na podmiot nieistniejący

2014.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP4/443-250/14/EK
     ∟brak możliwości skorygowania notą korygującą błędnego podmiotu wykazanego na fakturze

2014.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP4/443-283/14-2/ISN
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozpoznania korekty z tytułu zmniejszenia ceny sprzedanych towarów w przypadku, gdy do jej opodatkowania podatkiem należnym zobowiązany jest nabywca towarów (podmiot krajowy).

2014.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP4/443-283/14-3/ISN
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozpoznania korekty z tytułu zmniejszenia ceny sprzedanych towarów w przypadku, gdy transakcja jest kwalifikowana jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów

2014.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP4/443-284/14-2/BA
     ∟Podatrek od towarów i usług w zakresie momentu rozpoznania korekty z tytułu zwiększenia oraz zmniejszenia ceny sprzedanych towarów w przypadku dostaw uznanych za eksport towarów.

2014.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-542/14/ES
     ∟sposób rozliczenia i udokumentowania rabatu dotyczącego wszystkich dostaw w okresie (lub odpowiednio w okresach) w świetle art. 106j ust. 3 ustawy o VAT

2014.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-698/14-2/KC
     ∟w zakresie prawidłowego dokumentowania korekty nieodpłatnego wydania towarów oraz terminu ich rozliczenia w deklaracji podatkowej.

2014.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP4/443-197/14/PK
     ∟Miejsce opodatkowania dostawy towarów wraz z montażem oraz korekty faktury

2014.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-491/14/DK
     ∟-Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym rozliczenia VAT były prowadzone także przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji za okres, w którym rozliczenia VAT były prowadzone także przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego odnoszącego się do okresu, w którym rozliczenia VAT były prowadzone także przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. -Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT były prowadzone także przez Urząd. -Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT były prowadzone także przez Urząd. -Prawo do odliczenia podatku naliczonego (pod warunkiem spełnienia przesłanki art. 86 ust. 1 z uwzględnieniem art. 88 ustawy o VAT) z faktur VAT, otrzymanych przez Gminę, jeżeli faktury te zostały wystawione ze wskazaniem: - Urzędu jako nabywcy, przy jednoczesnym wskazaniu numeru NIP Gminy, - numeru NIP Urzędu przy jednoczesnym wskazaniu Gminy jako nabywcy, - Urzędu jako nabywcy i numeru NIP Urzędu. -Zobowiązanie, w przypadku korekty przeszłych rozliczeń VAT Gminy, do wykazania w swoich skorygowanych rozliczeniach VAT w tym w swoich skorygowanych deklaracjach VAT - podatku należnego oraz podatku naliczonego wykazanego dotychczas w deklaracjach złożonych przez Urząd, przy czym nie ma konieczności korygowania deklaracji VAT-7 złożonych dotychczas przez Urząd.

2014.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/443-416/14-4/PR
     ∟możliwość dokonania korekty stawki podatku VAT z tytułu dostawy sprzętu komputerowego na rzecz placówek oświatowych oraz ustalenia okresu rozliczeniowego dla ww. czynności

2014.08.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-440/14/DK
     ∟- Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT prowadzonych przez Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji złożonej przez Urząd. - Prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego z tytułu rozliczeń podatku VAT prowadzonych przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. - Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd w związku z rozliczeniami VAT prowadzonymi przez Urząd. - Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd w związku z rozliczeniami VAT prowadzonymi przez Urząd. - Prawo do odliczenia podatku naliczonego, po dokonaniu rejestracji dla celów VAT, z faktur błędnie wystawionych, jeżeli błąd dotyczył omyłkowego (i) wskazania Urzędu jako nabywcy, przy jednoczesnym wskazaniu nr NIP Gminy, (ii) nr NIP Urzędu, przy jednoczesnym wskazaniu Gminy jako nabywcy lub (iii) wskazania Urzędu jako nabywcy i nr NIP Urzędu, bez konieczności korygowania takiej faktury, o ile zachodził związek, o którym mowa w art. 86 ustawy o VAT.

2014.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/443-336/14-2/PR
     ∟prawo do obniżenia podatku należnego w związku z otrzymaniem potwierdzenia odbioru faktur korygujących

2014.07.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-388/14/DK
     ∟-Prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji za okres, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do złożenia korekty (ze wskazaniem Gminy, jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego odnoszącego się do okresu, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd. -Prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd. -Prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT Gminy były prowadzone przez Urząd. -Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur, które zostały omyłkowo wystawione ze wskazaniem Urzędu jako nabywcy bez obligatoryjnej konieczności korygowania takiej faktury, o ile zachodzi związek o którym mowa w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT.

2014.07.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-440/14-3/AKr
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości i terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielanych rabatów, jak również sposobu ich dokumentowania

2014.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-279/14-2/MK
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie uznania wyciągu z rachunku bankowego zawierającego numery faktur sprzedaży oraz faktur korygujących za potwierdzenie ich odbioru, a także prawa do obniżenia podstawy opodatkowania oraz możliwości dokonania obniżenia podstawy opodatkowania w rozliczeniu za okres, w którym zgodnie z wyciągiem bankowym kontrahent potrącił/skompensował kwoty wynikające z wystawionej faktury korygującej.

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-263/14-2/HW
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości oraz terminu obniżenia podstawy opodatkowania o wartość udzielanych rabatów i sposobu ich dokumentowania

2014.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-259/14/RSz
     ∟potwierdzanie odbioru faktury korygującej uprawniającego do obniżenia podstawy opodatkowania

2014.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1/443-520/14-2/MPe
     ∟w zakresie sposobu kalkulacji proporcji sprzedaży

2014.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/4441-31/14-3/SJ
     ∟Podatek od towarów i usług w zakresie momentu rozliczania faktury korygującej w sprzedaży krajowej.

2014.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPP2/443-208/14-4/JN
     ∟Obowiązek wystawienia faktur korygujących w związku z rabatem z tytułu wcześniejszej zapłaty, brak obowiązku posiadania potwierdzenia doręczenia faktury korygującej nabywcy, ustalenie okresu rozliczeniowego, w którym należy rozliczyć fakturę korygującą.

2014.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-274/14/ICz
     ∟Czy faktury elektroniczne mogą być przechowywane w dowolnym formacie elektronicznym w formie zbioru bazy danych zarchiwizowanych w elektronicznym archiwum w sposób określony w art. 112a ust. 1 Ustawy o VAT tzn. w podziale na okresy rozliczeniowe oraz zapewniając łatwe ich odszukanie oraz autentyczność pochodzenia, integralność treści i ich czytelność oraz w którym momencie Spółka będzie uprawniona do rozpoznania zmniejszenia kwoty podatku należnego - wynikającego z e-faktury korygującej in minus, po wdrożeniu opisanego elektronicznego modelu przesyłania e-faktur.

2014.06.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-261/14/LŻ
     ∟1. prawo do złożenia korekty deklaracji VAT-7 do deklaracji złożonej przez Urząd (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) w przypadku wystąpienia zdarzeń gospodarczych wymagających skorygowania rozliczeń z tytułu podatku VAT w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd 2. prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności wykazania podwyższenia kwoty podatku należnego z przyczyn powodujących konieczność skorygowania deklaracji za okres, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd 3. prawo do złożenia korekty (z podaniem NIP Gminy oraz wskazaniem Gminy jako podatnika VAT) odpowiedniej deklaracji VAT-7 złożonej pierwotnie przez Urząd w przypadku wystąpienia konieczności zwiększenia kwoty podatku naliczonego odnoszącego się do okresu, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd i wynikającego z faktur wystawionych na Urząd 4. prawo do wystawiania ewentualnych faktur sprzedażowych, faktur korygujących do faktur wystawionych przez Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych na Urząd dotyczących transakcji w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd 5. prawo do przyjmowania i w razie potrzeby wykazywania w rozliczeniach z tytułu VAT faktur korygujących do faktur wystawionych na Urząd oraz not korygujących do faktur wystawionych przez Urząd w okresie, w którym rozliczenia VAT prowadzone były przez Urząd 6. prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur, jeżeli faktury te zawierają błąd dotyczący omyłkowego: wskazania Urzędu, jako nabywcy, przy jednoczesnym wskazaniu nr NIP Gminy, wskazania nr NIP Urzędu, przy jednoczesnym wskazaniu Gminy, jako nabywcy, wskazania Urzędu, jako nabywcy i nr NIP Urzędu bez obligatoryjnej konieczności korygowania takich faktur

2014.06.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-215/14/BM
     ∟w zakresie ujęcia w rozliczeniach Spółki faktur korygujących „In minus” wystawionych przez wspólnika przed przejęciem przedsiębiorstwa, w przypadku gdy akceptacja takiej korekty wpływa już do Wnioskodawcy po przejęciu; w zakresie wystawienia duplikatu faktury oraz w zakresie odliczenia podatku naliczonego z faktury za dostawę prądu; – w zakresie skorygowania danych nabywcy na fakturze poprzez wystawienie noty korygującej.

2014.05.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-151/14/BM
     ∟w zakresie zwolnienia od podatku VAT sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z własnością posadowionych na tym gruncie budynków i budowli, możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i opodatkowania dostawy ww. budynków i budowli na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy o VAT oraz rozliczenia podatku VAT od całości transakcji, w związku z uprzednim wystawieniem faktur dokumentujących zaliczki

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj