Interpretacje do przepisu
art. 6 Ordynacji podatkowej

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


818/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 6 Ordynacji podatkowej

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-778/09-3/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy Spółka Osobowa ma prawo ująć w ewidencji środków trwałych sporządzonej dla celów podatkowych budynki i budowle znajdujące się na dzierżawionym terenie, jako „budynki i budowle na cudzym gruncie” w wartości wynikającej z podziału wartości wkładu na poszczególne środki trwałe?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-781/09-2/MS
     ∟1. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, w związku z wniesieniem przez Spółkę wkładu niepieniężnego w postaci Praw i Innych Składników do Spółki Osobowej powstanie dla Spółki przychód podatkowy z ustawy o PDOP?6. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym zapłacona Spółce(przelana na konto Spółki) przez Spółkę Osobową kwota podatku VAT naliczonego na wartości wkładu netto wynikającego z faktury dokumentującej wniesienie aportu przez Spółkę do Spółki Osobowej będzie stanowić przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-779/09-3/MS
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości wraz z wyposażeniem w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z ustawą o PDOP od wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wniesionych do Spółki Osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat? Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)? Jak należy określić wysokość dochodu podlegającego opodatkowaniu w Spółce przy ewentualnym zwrocie Spółce udziału kapitałowego (wkładu) lub jego części w Spółce Osobowej?

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-714/09-2/MS
     ∟1) Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-784/09/ASz
     ∟Opodatkowanie podatku od nieruchomości oraz opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu.

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-688/09-7/MS
     ∟Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym zwrócona Spółce (przelana na konto Spółki) przez Spółkę Osobową kwota podatku VAT naliczonego na wartości wkładu netto wynikającego z faktury dokumentującej wniesienie aportu przez Spółkę do Spółki Osobowej będzie stanowić przychód podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie Spółki?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-687/09-2/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę składników majątkowych (Znaków Towarowych i Innych Składników) w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Komandytowej może spowodować powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)?

2009.11.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-638/09-3/JB
     ∟1)Czy różnica pomiędzy wartością księgową netto a wartością objętych wkładów w zamian za aport w wysokości 370 tys. PLN (4.370 tys PLN – 4.000 tys. PLN) spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?2)Czy fakt, że wartość wkładów objętych za aport będzie odpowiadała wartości netto przedmiotowej nieruchomości (bez podatku Vat), zaś podatek Vat w wysokości 961,4 tys. PLN zostanie uregulowany odrębnie przez spółkę otrzymującą aport, spowoduje powstanie u Wnioskodawcy przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, w wysokości podatku Vat należnego od przedmiotowej transakcji?

2009.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-502/09-2/JG
     ∟W zakresie skutków podatkowych na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych w przypadku uzyskania zwrotu nadpłaty podatku VAT na skutek dokonania korekty naliczonego podatku VAT, dotyczącego zakupu paliwa do samochodów

2009.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-889/09-2/AA
     ∟Czy podatniczka może opodatkować przychody z najmu lokalu mieszkalnego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% i 20% na podstawie art. 6 ust. 1a i art. 12 ust. 1 pkt 3 lit. a) ustawy o zryczałtowanym podatku?

2009.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-571/09-3/JB
     ∟Czy wniesienie przez Spółkę nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do SpK nie będzie skutkowało powstaniem przychodu po stronie Wnioskodawcy? Czy, w przypadku, gdy wniesienie aportu do SpK będzie podlegać opodatkowaniu VAT i Spółka oraz SpK ustalą, że kwota podatku VAT należnego związanego z tym aportem zostanie rozliczona przez SpK w gotówce otrzymane przez Spółkę od SpK środki pieniężne stanowiące równowartość VAT należnego po stronie Spółki z tytułu omawianej transakcji, wynikającego z odpowiedniej faktury VAT wystawionej na rzecz SpK, nie będą stanowić przychodu dla Wspólnika? Czy podstawa dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wniesionych do SpK Nieruchomości, z wyjątkiem gruntów oraz praw użytkowania wieczystego gruntów, które zostaną wpisane do ewidencji środków trwałych SpK, powinna zostać ustalona w wysokości ustalonej przez wspólników SpK, na dzień wniesienia wkładu do SpK wartości poszczególnych nieruchomości, nie wyższej jednak od ich wartości rynkowej z dnia wniesienia wkładu? Czy dochodem do opodatkowanie na moment sprzedaży przez SpK nieruchomości wniesionych uprzednio jako wkład niepieniężny, zarówno zaklasyfikowanych przez SpK jako towary, jak również jako środki trwałe, będzie różnica pomiędzy kwotą uzyskaną ze zbycia Nieruchomości, pomniejszoną o koszty związane ze sprzedażą oraz, określoną w umowie SpK/uchwale zmieniającej umowę spółki dotyczącej wniesienia do SpK danej Nieruchomości na dzień wniesienia wkładu, wartością wkładu wniesionego do SpK powiększoną o koszty związane z wniesieniem Nieruchomości do SpK oraz pomniejszoną ewentualnie o wysokość dokonanych przez SpK odpisów amortyzacyjnych od Nieruchomości zaklasyfikowanych przez SpK jako środki trwałe?

2009.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1159/09-4/AK
     ∟Czy przeniesienie w odpowiedniej części ciężaru podatku od nieruchomości na najemcę jest opodatkowane podatkiem VAT, a jeżeli nie, to czy udokumentowanie tego przeniesienia na najemcę może być dokonane notą księgową?

2009.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-656/09-4/AJ
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych. opodatkowanie przychodów z najmu.

2009.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-634/09/JJ
     ∟Podatek od nieruchomości jest częścią kwoty należnej z tytułu świadczonej usługi najmu i jest opodatkowana wg stawki 22%.

2009.09.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-672/09/LSz
     ∟Opodatkowanie przeniesienia prawa wieczystego użytkowania działek wraz ze znajdującym się na nich drzewostanem.

2009.09.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-663/09-4/AA
     ∟1. Czy prawidłowo zostanie zastosowana stawka 5,5% ryczałtu w przypadku wykonania, z własnych materiałów, schodów, poręczy, ogrodzeń (płot), palet drewnianych, krzeseł i mebli ogrodowych do siedzenia, altan ogrodowych, donic do kwiatów oraz elementów stolarki budowlanej (np. wykonanie z drewna lub elementów drewnopodobnych – elementów podłogi, szaf, lad). 2. Czy ta sama stawka znajdzie zastosowanie do świadczenia usług z elementów wcześniej wykonanych, z tytułu założenia stolarki budowlanej, zamontowania schodów, zamontowania wcześniej wykonanego płotu, postawienia w ogrodzie wcześniej wykonanej altany, czy też wiaty?3. Czy w przypadku wykonania z materiałów powierzonych schodów, poręczy, ogrodzeń (płot), palet drewnianych, krzeseł, mebli ogrodowych do siedzenia, altan ogrodowych oraz donic do kwiatów właściwą stawką jest 8,5% ryczałtu?4. Czy stawka ta znajdzie również zastosowanie do przychodów z tytułu zrealizowania indywidualnego zamówienia, tj. wykonania np. mebli ogrodowych, huśtawki, na rzecz bezpośredniego odbiorcy, czy też świadczenia innych usług stolarskich, np. struganie desek (nie powstaje nowe dobro materialne)?

2009.09.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-890/09-4/EN
     ∟Czy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – w razie twierdzącej odpowiedzi na pytanie: „czy w następstwie planowanych zmian w funkcjonowaniu Spółki z o.o. oraz Niepublicznego Zakład Opieki Zdrowotnej może on jako podmiot wyodrębniony pod względem prawnym, gospodarczym i organizacyjnym uzyskać status jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w rezultacie być osobnym podatnikiem od Spółki założycielskiej?” – może wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o nadanie mu Numeru Identyfikacji Podatkowej?

2009.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-429/09-3/EK
     ∟1. Czy stanowisko Szpitala opisane w rubryce 54, jest prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami?2. Czy Szpital może dokonać korekt CIT-8 za 2005, 2006, 2007, 2008, w zakresie wpłat na podatek dochodowy od osób prawnych, tak jak w latach 2002 - 2004, opierając się na wykładni Naczelnika Urzędu Skarbowego (postanowienie) oraz na podstawie wyroku?

2009.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-540/09/BJ
     ∟Czy dla podatku od nieruchomości jest właściwa stawka podatku VAT 22%, gdy Urząd Miasta nie nalicza podatku VAT?

2009.08.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-889/09-4/EN
     ∟Czy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – w razie twierdzącej odpowiedzi na pytanie: „czy w następstwie planowanych zmian w funkcjonowaniu Spółki z o.o. oraz Niepublicznego Zakład Opieki Zdrowotnej może on jako podmiot wyodrębniony prawnie, majątkowo, organizacyjnie i finansowo od organu założycielskiego uzyskać status jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w rezultacie być osobnym podatnikiem od Spółki założycielskiej?” – może wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o nadanie mu Numeru Identyfikacji Podatkowej?

2009.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-660/09-5/EN
     ∟Czy Zakład Opieki Zdrowotnej – w razie twierdzącej odpowiedzi na pytanie: „czy w następstwie planowanych zmian w funkcjonowaniu Spółki oraz Zakładu Opieki Zdrowotnej może on jako podmiot wyodrębniony pod względem prawnym, gospodarczym i organizacyjnym uzyskać status jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej w rozumieniu art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a w rezultacie być osobnym podatnikiem od Spółki założycielskiej?” – może wystąpić do właściwego urzędu skarbowego o nadanie mu Numeru Identyfikacji Podatkowej?

2009.07.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-622/09-2/AI
     ∟Czy w przypadku wydzierżawiania nieruchomości służącej do prowadzenia działalności gospodarczej można refakturować podatek od nieruchomości nie naliczając podatku VAT, czy należy dodać wartość podatku od nieruchomości do wartości netto czynszu i opodatkować całość 22% stawką podatku VAT?

2009.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-387/09/TK
     ∟Czy wnioskodawczyni może łącznie ze współmałżonkiem rozliczyć się za 2008 rok?

2009.07.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-354/09/IK
     ∟Dokumentowanie kosztów związanych z wynajmem lokalu użytkowego

2009.07.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-423/09/CzP
     ∟„Czy dochody podatników, których celem statutowym jest działalność naukowa, naukowo techniczna lub inna wymieniona w art. 17 ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (tu: działalność kulturalna), wolne są od opodatkowania także wówczas, gdy przeznaczone i wydatkowane zostały na uiszczenie wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zasadach określonych w art. 17 ust. 1b tej ustawy?”

2009.07.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP2/443-309/09/WN
     ∟zasadność wystawienia faktury VAT

2009.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-307a/09/MN
     ∟Zarówno kwota podatku od nieruchomości, jak również opłata z tytułu wieczystego użytkowania gruntu – stanowiące element kalkulacyjny czynszu, dotyczącego lokalu użytkowego, podlegają opodatkowaniu stawką podatku VAT w wysokości 22%, mimo tego, że należności te na fakturze są wyszczególnione odrębnie.

2009.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-447/09-2/AA
     ∟1. Czy sposób rozliczenia podatku od dochodów z nieruchomości w następujący sposób Wnioskodawczyni na zasadach ogólnych z dochodów z nieruchomości będącej jej majątkiem odrębnym, a mąż ryczałtem od całości dochodów z nieruchomości wspólnej jest prawidłowa? 2. Czy oświadczenie złożone w 2008 roku, że jako małżonkowie, między którymi istnieje wspólność majątkowa ustalamy, że przychody z najmu będą opodatkowane w całości przez męża w formie ryczałtu dotyczy tylko przychodów z nieruchomości wspólnej, czy także przychodów z jej nieruchomości odrębnej?

2009.06.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-332/09-2/MK
     ∟Czy limit przychodów z najmu, który wynosi 4 000 euro dotyczy każdego z małżonków, czy też limit ten liczy się łącznie na obojga małżonków?

2009.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-221/09/AZb
     ∟W związku z umową najmu lokalu Wnioskodawca obowiązany będzie do wliczenia do podstawy opodatkowania nie tylko kwot czynszu, lecz również pozostałych kwot związanych z utrzymaniem lokalu (media), a ponoszonych przez najemcę w związku z postanowieniami zawartej umowy, oraz uwzględnienia ww. kwot w wystawionych fakturach VAT.

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj