Interpretacje do przepisu
art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


702/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 7 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

2010.10.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-168/10/MZ
     ∟Czy wniesienie kiosku handlowego tytułem wkładu niepieniężnego do spółki cywilnej będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-146/10/MZ
     ∟Czy wniesienie przedsiębiorstwa tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowo – akcyjnej, w zamian za akcje tej spółki, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.09.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-128/10-2/MK
     ∟1. Czy czynność cywilnoprawna, polegająca na zmianie umowy spółki jawnej, w wyniku której, jako wkład do tej spółki, wniesiony zostanie aport w postaci przedsiębiorstwa osoby fizycznej, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych wg stawki 0,5% ? Wnioskodawca zaznacza, że pytanie nie dotyczy czynności technicznej wniesienia aportu, lecz czynności prawnej – zmiany umowy spółki jawnej, w wyniku której następuje powiększenie jej majątku.2. Co jest podstawą opodatkowania czynności opisanej w pytaniu nr 1?3. Czy w przypadku, gdy czynność cywilnoprawna, polegająca na zmianie umowy spółki jawnej, w wyniku której, jako wkład do tej spółki, wniesiony zostanie aport w postaci przedsiębiorstwa osoby fizycznej, powiększająca majątek spółki jawnej, dokonana zostanie w formie aktu notarialnego, zobowiązanym do naliczenia, pobrania i odprowadzenia podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu tej czynność będzie notariusz?

2010.08.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-101/10/AŻ
     ∟Czy czynność wniesienia lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość jako wkładu do spółki cywilnej w formie pisemnego aneksu do umowy spółki cywilnej podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, a jeżeli tak, to jaka jest podstawa opodatkowania?

2010.07.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-100/10/MZ
     ∟Czy wniesienie przedsiębiorstwa tytułem wkładu niepieniężnego do spółki cywilnej podlegać będzie zwolnieniu od podatku od czynności cywilnoprawnych?

2010.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-99/10/MZ
     ∟Czy wniesienie nieruchomości budowlanej tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki komandytowej, stanowiące czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-96/10/MZ
     ∟Czy wniesienie w formie aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej w zamian za jej udziały będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-68/10/MZ
     ∟Czy wniesienie praw do znaków towarowych i wzorów przemysłowych tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki komandytowej, stanowiące czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-58/10/MZ
     ∟Czy wniesienie przez Gminę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki kapitałowej, w której Gmina jest 100% udziałowcem, w sytuacji gdy Spółka ta świadczy usługi użyteczności publicznej w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych lub zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 9 pkt 11 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

2010.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-44/10/MZ
     ∟Czy w związku z połączeniem dwóch spółek kapitałowych i podwyższeniem kapitału zakładowego istnieje obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?

2010.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-41/10/MZ
     ∟Czy wniesienie w formie aportu przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej będzie skutkować koniecznością opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-42/10/MZ
     ∟Czy wniesienie w formie aportu przedsiębiorstwa do spółki kapitałowej będzie skutkować koniecznością opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

2010.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-30/10/MZ
     ∟Czy wniesienie nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki komandytowo-akcyjnej w zamian za akcje tej Spółki, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, jeżeli wniesienie wkładu będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-2/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-3/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-4/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-5/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-6/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.04.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-78/10-7/WM
     ∟1) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?2) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania wynoszącej co najmniej 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych, w szczególności, czy opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w tym kwota niepodzielonych zysków z lat ubiegłych?3) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o. podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany, w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Wnioskodawcy obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o.o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?4) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej?5) Czy, jeżeli od kapitału zakładowego przekształcanej spółki z o. o., w której występują niepodzielone zyski z lat ubiegłych, podatek od czynności cywilnoprawnych został pobrany w kwocie obliczonej od podstawy opodatkowania mniejszej niż 50 000 złotych, w związku z opisanym w stanie faktycznym przekształceniem powstanie po stronie Zainteresowanego obowiązek do poboru podatku od czynności cywilnoprawnych od podstawy opodatkowania wynoszącej 50 000 złotych (kwota kapitału zakładowego przekształconej spółki komandytowo-akcyjnej) pomniejszonej o wysokość kapitału zakładowego spółki z o. o., od której pobrany został wcześniej podatek od czynności cywilnoprawnych?6) Czy w sytuacji opisanej w pytaniu nr 3 opodatkowaniu podlegać będzie majątek spółki przekształcanej przekazany na kapitał zapasowy spółki komandytowo-akcyjnej, w skład którego to majątku wchodzą również niepodzielone zyski z lat ubiegłych?

2010.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-338/09/MZ
     ∟Czy wniesienie nieruchomości jako wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej spowoduje po stronie tej spółki powstanie obowiązku podatkowego w podatku od czynności cywilnoprawnych, jeżeli wniesienie tego wkładu będzie opodatkowane podatkiem od towarów i usług?

2010.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-13/10/TJ
     ∟Opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych wniesienia przez osobę fizyczną aportu, w postaci zorganizowanego przedsiębiorstwa, w rozumieniu art. 551 Kodeksu cywilnego, do spółki z o.o.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/5/CHI/2010/68
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/6/CHI/2010/75
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/7/CHI/2010/76
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/8/CHI/2010/77
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/9/CHI/2010/78
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/10/CHI/2010/79
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/11/CHI/2010/80
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.25 - Minister Finansów - PL/LM/830/12/CHI/2010/81
     ∟Zawarcie umowy spółki, a nie wykonanie w ramach tej umowy obowiązku wniesienia wkładu niepieniężnego (aportu) do majątku spółki, powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku PCC. W związku z tym, przedstawione we wniosku zdarzenie przyszłe, polegające na wniesieniu praw majątkowych do nowotworzonej Spółki osobowej tytułem wkładu niepieniężnego, będzie opodatkowane podatkiem PCC.

2010.03.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-333/09/MZ
     ∟Czy wniesienie nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do Spółki komandytowej, stanowiące czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiemod czynności cywilnoprawnych?

11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj