Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: prawa

 

prawa 1948 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

2010.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-892/09-8/MS
     ∟13. Czy w przypadku ewentualnego przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka kapitałowa będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowiących koszty uzyskania przychodów od praw do zarejestrowanych znaków towarowych, które staną się jej składnikiem majątkowym z dniem przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową? (pytanie na podstawie art. 14n 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.)14. W przypadku ewentualnego przekształcenia spółki osobowej w spółkę kapitałową jeżeli spółka kapitałowa uzyska prawa ochronne na znak towarowy w miejsce praw ze zgłoszeń znaków dopiero po przekształceniu ze spółki osobowej, to czy będzie mogła uznać takie prawa do zarejestrowanych znaków towarowych za wartości niematerialne i prawne w rozumieniu art. 16b ust. 1 updop? (pytanie na podstawie art. 14n § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r., nr 8, poz. 60 ze zm.)

2010.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-892/09-3/MS
     ∟W jaki sposób należy ustalić wartości początkowe praw do zarejestrowanych znaków towarowych wniesionych w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych? Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od spółki jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej), w wysokości części tych odpisów odpowiadających udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej? Czy w odniesieniu do nabytych w ramach wkładu niepieniężnego praw ze zgłoszeń znaków towarowych, spółka osobowa - po uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy - będzie mogła uznać to prawo ochronne za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 updop? (pytanie na podstawie art. 14n § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.) W jaki sposób należy ustalić dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych wartości początkowe praw ochronnych na znaki towarowe uzyskanych przez spółkę osobową zgłoszonych do rejestracji przez wspólników, którzy wnieśli do spółki osobowej prawa ze zgłoszeń tych znaków? Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji Urzędu Patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej (pytanie dotyczy praw ze zgłoszenia wniesionych w formie wkładu do spółki osobowej, w miejsce których uzyskane zostaną prawa ochronne)?

2010.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-969a/09-2/RS
     ∟Miejsce świadczenia i opodatkowania usług polegającej na wymianie zniszczonej tapicerki oraz naprawie konstrukcji foteli, sposobu jej dokumentowania, ewidencjonowania i rozliczenia w deklaracji.

2010.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-894/09-3/MS
     ∟2. W jaki sposób należy ustalić wartości początkowe praw do zarejestrowanych znaków towarowych wniesionych w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych?3. Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od spółki jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej), w wysokości części tych odpisów odpowiadających udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej? 4. Czy w odniesieniu do nabytych w ramach wkładu niepieniężnego praw ze zgłoszeń znaków towarowych, spółka osobowa - po uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy - będzie mogła uznać to prawo ochronne za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 updop? (pytanie na podstawie art. 14n § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.)5. W jaki sposób należy ustalić dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych wartości początkowe praw ochronnych na znaki towarowe uzyskanych przez spółkę osobową zgłoszonych do rejestracji przez wspólników, którzy wnieśli do spółki osobowej prawa ze zgłoszeń tych znaków?6. Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji Urzędu Patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej (pytanie dotyczy praw ze zgłoszenia wniesionych w formie wkładu do spółki osobowej, w miejsce których uzyskane zostaną prawa ochronne)?7. Jeżeli odpowiedź na pytanie oznaczone nr 3 lub 6 będzie przecząca, to w jaki sposób należy ująć koszt związany z nabyciem przez spółkę osobową praw do zarejestrowanych znaków towarowych czy też praw ze zgłoszeń znaków towarowych (w części przypadającej na spółkę)?

2010.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-893/09-3/MS
     ∟2. W jaki sposób należy ustalić wartości początkowe praw do zarejestrowanych znaków towarowych wniesionych w formie wkładu niepieniężnego do spółki osobowej dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych? 3. Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków towarowych nabytych przez spółkę osobową w związku z otrzymaniem wkładów niepieniężnych (zarówno od spółki jak i od innych wspólników), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawa te zostaną wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej (tj. od miesiąca następującego po miesiącu wniesienia wkładu do spółki osobowej), w wysokości części tych odpisów odpowiadających udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej?4. Czy w odniesieniu do nabytych w ramach wkładu niepieniężnego praw ze zgłoszeń znaków towarowych, spółka osobowa - po uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy - będzie mogła uznać to prawo ochronne za wartość niematerialną i prawną w rozumieniu art. 16b ust. 1 updop? (pytanie na podstawie art. 14n § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa, Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 ze zm.)5. W jaki sposób należy ustalić dla potrzeb dokonywania odpisów amortyzacyjnych wartości początkowe praw ochronnych na znaki towarowe uzyskanych przez spółkę osobową zgłoszonych do rejestracji przez wspólników, którzy wnieśli do spółki osobowej prawa ze zgłoszeń tych znaków?6. Czy spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w postaci odpisów amortyzacyjnych naliczonych od zarejestrowanych znaków, począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym na mocy decyzji Urzędu Patentowego w miejsce praw ze zgłoszeń znaków uzyskane zostaną prawa ochronne na znaki towarowe, wprowadzone do ewidencji wartości niematerialnych i prawnych spółki osobowej, w wysokości odpowiadającej udziałowi spółki w zyskach spółki osobowej (pytanie dotyczy praw ze zgłoszenia wniesionych w formie wkładu do spółki osobowej, w miejsce których uzyskane zostaną prawa ochronne)?7.Jeżeli odpowiedź na pytanie oznaczone nr 3 lub 6 będzie przecząca, to w jaki sposób należy ująć koszt związany z nabyciem przez spółkę osobową praw do zarejestrowanych znaków towarowych czy też praw ze zgłoszeń znaków towarowych (w części przypadającej na spółkę)?

2010.02.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-885/09/PS
     ∟Czy od przychodu uzyskanego ze sprzedaży garażu należy odprowadzić podatek?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-798/09-3/MS
     ∟2. Czy stanowiący przedmiot prawa autorskiego znak towarowy niezarejestrowany w Urzędzie Patentowym, w stosunku do którego Spółka nie występowała o objęcie go prawami ochronnymi w rozumieniu Prawa własności przemysłowej stanowi wartość niematerialną i prawną podlegającą amortyzacji?3.W jaki sposób powinna zostać ustalona wartość wniesionego do SpK znaku towarowego dla potrzeb amortyzacji?4. Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej znaku towarowego wniesionego aportem do SpK będą stanowiły koszt uzyskania przychodu wspólników, w tym Spółki (proporcjonalnie do posiadanego udziału), począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano aportu, tj. od miesiąca następującego po miesiącu, w którym Spółka złoży oświadczenie o wniesieniu znaku aportem do SpK oraz zostanie podjęta uchwała wspólników o zmianie umowy SpK?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-974/09/AP
     ∟Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zakupu części do naprawy samochodów osobowych i innych pojazdów.

2010.01.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-817/09-2/PD
     ∟Czy otrzymane odszkodowanie od Ubezpieczyciela firmy L stanowi przychód podatkowy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

2010.01.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-668/09-4/PJ
     ∟Czy spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw głównych i rewizyjnych traktując, że koszty te stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą?

2010.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-656/09/PS
     ∟Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z zakupem prawa do wyłącznego korzystania z chodnika.

2010.01.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-817a/09/AK
     ∟Czy wszelkiego rodzaju koszty eksploatacji samochodu, w tym opłaty promowe i zakup paliwa oraz naprawa samochodu w Szwecji mogą być traktowane jako koszty uzyskania przychodów?

2010.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-954/09-4/DS
     ∟Czy wydatki na naprawy powypadkowe pojazdów, które są: (i) klasyfikowane jako „ciągniki siodłowe” i zaliczane do rodzaju 746 KŚT oraz (ii) objęte ubezpieczeniem NNW, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki?

2010.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-954/09-3/DS
     ∟Czy wydatki na naprawy powypadkowe pojazdów, które są: (i) klasyfikowane jako „ciągniki siodłowe” i zaliczane do rodzaju 746 KŚT oraz (ii) objęte ubezpieczeniem NNW, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów Spółki?

2010.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-1024/09/AK
     ∟Od kiedy w opisanej sytuacji i braku decyzji od właściwego organu o pozwoleniu na użytkowanie budynku rozpoczyna się dziesięcioletni okres oraz po jakiej dacie wnioskodawca będzie mógł sprzedać mieszkania bez konieczności doliczania do dochodu uprzednio odliczonych kwot w ramach tzw. ulgi na wynajem.

2010.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-638/09/MT
     ∟Czy Spółka prawidłowo rozlicza koszty napraw rewizyjnych traktując, że koszty te stanowią koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą?

2010.01.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-836/09/BK
     ∟Odszkodowanie wypłacone na podstawie przepisów ustawy o gospodarce nieruchomościami.

2010.01.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-628/09-4/JK
     ∟Sprzedaż przez Wnioskodawcę, udziału w przedmiotowej nieruchomości odzyskanej na podstawie decyzji administracyjnych wydanych w związku z art. 7 dekretu z dn. 26 października 1945 r. przekształconego w prawo własności, nie będzie stanowić źródła przychodów i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Ponieważ sprzedaż udziału w gruncie nie będzie podlegała opodatkowaniu Wnioskodawca nie jest obowiązany do składania żadnych zeznań podatkowych.

2010.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1223/09/MO
     ∟Czy wydatek remontowy, zaliczany jednorazowo do kosztów rachunkowych (np. wydatek związany z wynajęciem lokomotywy zastępczej, wydatek związany z transportem lokomotywy), może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w dacie poniesienia wydatku (tj. w dacie zaliczenia wydatku do kosztów rachunkowych)?

2010.01.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1222/09/MO
     ∟1. Czy wydatek remontowy, rozliczany dla celów rachunkowych w czasie (np. wydatek na zakup części zamiennych do lokomotywy, wydatek na usługę polegającą na naprawie lokomotywy), może być zaliczony jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów?2. Jeśli zdaniem organu podatkowego rozliczanie wydatku w czasie dla celów rachunkowych uniemożliwia zaliczenie wydatku do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo, Spółka prosi o odpowiedź na następujące pytania:3. Jak rozumieć pojęcie „poniesienia wydatku" zdefiniowane w art. 15 ust. 4e Ustawy CIT, tj. kiedy zaliczać wydatek do kosztów uzyskania przychodów?4. Czy wydłużenie lub skrócenie okresu zaliczania danego wydatku do kosztów rachunkowych skutkuje zmianą (wydłużeniem lub skróceniem) okresu zaliczania tego wydatku do kosztów uzyskania przychodów?5. Czy można zaliczyć w całości do kosztów uzyskania przychodów nierozliczoną dla celów rachunkowych część wydatku, który był dla celów rachunkowych rozliczany w czasie, ale jest odpisywany w koszty rachunkowe jednorazowo, na przykład z uwagi na konieczność przeprowadzenia remontu wcześniej niż uprzednio planowano?

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-216/09-2/AJ
     ∟Czy czynność cywilnoprawna opisana w poz. 50 to jest zawarcie umowy ustanowienia i przeniesienia odrębnej własności lokalu, w trybie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, o których mowa w ustawie z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych?

2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP2/443-894/09/AW
     ∟Stawka podatku mająca zastosowanie do transakcji zbycia prawa wieczystego użytkowania działki gruntu wydzielonej pod drogę publiczną na rzecz Gminy oraz ustalenia podstawy opodatkowania tej czynności.

2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/443-1532/09-2/AK
     ∟Czy w opisanych sytuacjach Spółka była uprawniona do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR?Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 jest twierdząca:1. Czy związane z opisywanymi sytuacjami uprawnienie do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR Spółka będzie mogła zrealizować poprzez dokonanie korekty złożonych deklaracji VAT-7 jeżeli nie zrealizowała tego uprawnienia w rozliczeniu za okres w którym powstało prawo do obniżenia?2. Czy Spółka będzie uprawniona do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty zryczałtowanego zwrotu podatku wynikającego z faktur VAT RR także w przyszłości, w przypadku gdy opisane zdarzenia będą się powtarzać?

2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-910/09-2/DS
     ∟Czy Spółka dobrze interpretuje stan faktyczny i przepisy ustawy z o podatku dochodowym od osób prawnych uznając wynagrodzenie za zbycie obowiązku dokonywania napraw jako koszt pośredni stanowiący koszt uzyskania przychodów brany pod uwagę do wyliczenia dochodu do opodatkowania za rok 2008, w którym transakcja zbycia miała miejsce?

2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-781/09-3/MS
     ∟2. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, dla celów rozliczeń podatkowych Wnioskodawcy— wspólnika Spółki Osobowej, Prawa nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji? Niniejsze pytanie nr 2 dotyczy wyłącznie Praw (nie zaś Innych Składników), zaś Innych Składników — wyłącznie w zakresie, w jakim mogą one być uznane za Prawa (w wyniku możliwości uznania Innych Składników za autorskie lub pokrewne prawa majątkowe lub za prawa określone w UPWP, o których mowa w ustawie o PDOP). Spółka wnosi to pytanie także jako osoba planująca utworzenie nowej spółki osobowej w rozumieniu art. 14n Ordynacji Podatkowej.

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-872/09-3/EK
     ∟Czy wydatek związany z nabyciem uprawnień do emisji gazów, Spółka winna zakwalifikować jako koszt uzyskania przychodów w dacie jego poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d w związku z ust. 4e ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-872/09-2/EK
     ∟Czy wydatek związany z nabyciem uprawnień do emisji gazów, Spółka winna zakwalifikować jako koszt uzyskania przychodów w dacie jego poniesienia na podstawie art. 15 ust. 4d w związku z ust. 4e ustawy z dnia 15.02.1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?

2009.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-561/09/MK
     ∟Czy remonty wykonywane przez Spółkę w wydzierżawianych budynkach stanowią dla niej koszty bieżące zaliczane do kosztów uzyskania przychodów w dacie poniesienia?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-827/09-2/EK
     ∟Kiedy wartość zakupionych Jednostek Kwalifikowanych CER winna zostać zaliczona do kosztów podatkowych? Czy w momencie otrzymania faktury, czy w momencie umorzenia CER?

2009.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP1/443-848/09/BJ
     ∟Sprzedaż działek.

33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj