Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: udział

 

udział 14453 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-9/MB
     ∟5d) Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenie opisane w punkcie 5 zdarzenia przyszłego się ziści, a Spółka sprzeda część udziałów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych), które zostaną wcześniej nabyte lub objęte przez Spółkę w drodze różnych czynności prawnych, i jednocześnie nie będzie możliwe zidentyfikowanie, które udziały podlegają sprzedaży - koszty uzyskania przychodu Spółki ze sprzedaży tej części udziałów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) mogą zostać ustalone według metody FIFO?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-8/MB
     ∟Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 5 i 6 zdarzenia przyszłego się ziszczą - koszty uzyskania przychodu Spółki ze sprzedaży udziałów (akcji) Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) powinny zostać ustalone w wysokości wydatków na objęcie sprzedawanych udziałów (akcji), na które składać się będzie w szczególności wkład pieniężny dokonany przez Spółkę w zamian za sprzedawane udziały (akcje) - w przypadku gdy sprzedawane udziały (akcje) zostały objęte przez Spółkę w zamian za wkład pieniężny?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-7/MB
     ∟Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenie opisane w punkcie 5 zdarzenia przyszłego się ziści — koszty uzyskania przychodu Spółki ze sprzedaży całości lub części udziałów (akcji) Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) powinny zostać ustalone w wysokości wartości nominalnej udziałów własnych wydanych przez Spółkę w zamian za uprzednio otrzymany aport w postaci sprzedawanych udziałów (akcji) — w przypadku, gdy sprzedawane udziały (akcje) zostały nabyte w drodze aportu wniesionego do Spółki?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-6/MB
     ∟Czy Podatkowa Grupa Kapitałowa - jako podatnik CIT - będzie uprawniona do wyboru, w pierwszym roku podatkowym swojej działalności, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek CIT? Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą a w ramach zdarzenia opisanego w punkcie 4 środki pieniężne zostaną przekazane w postaci dywidendy — dywidenda wypłacona przez Spółkę Zależną (Spółki Zależne) na rzecz Spółki (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie podlegała opodatkowaniu CIT podatkiem u źródła, przy założeniu, że Spółka będzie posiadała co najmniej 10% udziałów (akcji) w Spółce Zależnej (każdej ze Spółek Zależnych) wypłacającej (wypłacających) dywidendę nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 2 lata, a miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę? Czy odpowiedź na pytanie nr 2 będzie pozytywna w przypadku, gdy miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych nie będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę? Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą a w ramach zdarzenia opisanego w punkcie 4 środki pieniężne zostaną przekazane w postaci darowizny pieniężnej — Spółka (jako spółka reprezentująca Podatkową Grupę Kapitałową) powinna potraktować darowiznę pieniężną, która zostanie wypłacona przez Spółkę Zależną (Spółki Zależne) na rzecz Spółki (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) jako koszt uzyskania przychodów Spółki Zależnej (Spółek Zależnych), który — jako element składowy dochodu albo straty Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) będącej jedną ze spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową powinien zostać uwzględniony w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-3/MB
     ∟2) Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenia opisane w punktach 3 i 4 zdarzenia przyszłego się ziszczą a w ramach zdarzenia opisanego w punkcie 4 środki pieniężne zostaną przekazane w postaci dywidendy — dywidenda wypłacona przez Spółkę Zależną (Spółki Zależne) na rzecz Spółki (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie podlegała opodatkowaniu CIT podatkiem u źródła, przy założeniu, że Spółka będzie posiadała co najmniej 10% udziałów (akcji) w Spółce Zależnej (każdej ze Spółek Zależnych) wypłacającej (wypłacających) dywidendę nieprzerwanie przez okres dłuższy niż 2 lata, a miejsce siedziby Spółki dla celów podatkowych będzie udokumentowane certyfikatem rezydencji Spółki uzyskanym przez Spółkę Zależną (każdą ze Spółek Zależnych) wypłacającą (wypłacających) dywidendę?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-12/MB
     ∟Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenie opisane w punkcie 5 zdarzenia przyszłego się ziści - sprzedaż całości lub części udziałów (akcji) Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) przez Spółkę i będąca tego konsekwencją utrata statusu podatnika CIT przez Podatkową Grupę Kapitałową będzie miała wpływ na wartość początkową i stawki amortyzacji podatkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wprowadzonych do ewidencji podatkowej Spółki w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-11/MB
     ∟Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenie opisane w punkcie 5 zdarzenia przyszłego się ziści - sprzedaż całości lub części udziałów (akcji) Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) przez Spółkę będzie skutkowała utratą w dniu sprzedaży statusu podatnika CIT przez Podatkową Grupę Kapitałową oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-588/09-10/MB
     ∟6) Czy - jeśli w związku z decyzjami biznesowymi, zdarzenie opisane w punkcie 5 zdarzenia przyszłego się ziści, a Spółka dokonując sprzedaży całości lub części udziałów (akcji) Spółki Zależnej (Spółek Zależnych) zrealizuje „zysk” albo „stratę” na tej transakcji (rozumiany odpowiednio jako dodatnia - w przypadku „zysku”, albo ujemna - w przypadku „straty” różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny sprzedaży udziałów I akcji odpowiadającej ich wartości rynkowej a kosztami uzyskania przychodu ze sprzedaży tych udziałów I akcji, o ile wystąpią) - Spółka, jako spółka reprezentująca Podatkową Grupę Kapitałową, powinna uwzględnić przychody i koszty uzyskania przychodów składające się na taki „zysk” albo „stratę” - jako elementy składowe dochodu albo straty Spółki będącej jedną ze spółek tworzących Podatkową Grupę Kapitałową - w rozliczeniu CIT Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-190/09-2/ES
     ∟Czy w przedmiotowym stanie Wnioskodawca będzie mógł skorzystać z ulgi określonej w art. 16 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, w odniesieniu do przypadającej na Niego części majątku, tj. udziału w budynku mieszkalnym?

2009.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-189/09-2/ES
     ∟Czy w sytuacji, gdy Wnioskodawczyni jest współwłaścicielem lokalu mieszkalnego na zasadzie wspólności majątkowej małżeńskiej i przy spełnieniu przesłanek wskazanych w art. 16 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn będzie Ona mogła skorzystać z ulgi mieszkaniowej określonej art. 16 ust. 1 tej ustawy o podatku od spadków i darowizn?

2009.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-604/09-2/MK
     ∟nieodpłatne objęcie przez Wnioskodawczynię udziałów polskiej spółki kapitałowej otrzymanych od współudziałowca zagranicznego (szwedzkiej spółki), jako nagrody za długoletnią współpracę skutkuje powstaniem po stronie Wnioskodawczyni przychodu z innych źródeł w momencie ich otrzymania oraz wykazaniem go w zeznaniu podatkowym za rok, w którym udziały zostały otrzymane.

2009.12.15 - Minister Finansów - DD5/8211/12/ZDA/09/PK-671
     ∟1. Czy wniesienie przez wspólnika nieruchomości i praw autorskich tytułem wkładu do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem przychodu po stronie pozostałych wspólników spółki?2. Jaką wartość początkową wniesionej nieruchomości i praw autorskich należy przyjąć dla potrzeb ewidencji środków trwałych oraz jaką proporcję należy zastosować dla ustalenia wielkości odpisów amortyzacyjnych dla poszczególnych wspólników?3. Jaki będzie koszt uzyskania przychodu w przypadku zbycia nieruchomości wniesionej do spółki komandytowej według wartości wyższej, niż wartość kwot wydatkowanych przez wspólnika na jej nabycie lub wytworzenie?4. Czy koszt uzyskania przychodu przy zbyciu nieruchomości zostanie uwzględniony zgodnie z udziałem w zyskach i stratach spółki, wynikającym z umowy spółki?

2009.12.15 - Minister Finansów - DD5/8211/11/SRG/09/PK-671
     ∟1. Czy wniesienie przez wspólnika nieruchomości i praw autorskich tytułem wkładu do spółki osobowej będzie skutkowało powstaniem przychodu po stronie pozostałych wspólników spółki?2. Jaką wartość początkową wniesionej nieruchomości i praw autorskich należy przyjąć dla potrzeb ewidencji środków trwałych oraz jaką proporcję należy zastosować dla ustalenia wielkości odpisów amortyzacyjnych dla poszczególnych wspólników?3. Jaki będzie koszt uzyskania przychodu w przypadku zbycia nieruchomości wniesionej do spółki komandytowej według wartości wyższej, niż wartość kwot wydatkowanych przez wspólnika na jej nabycie lub wytworzenie?4. Czy koszt uzyskania przychodu przy zbyciu nieruchomości zostanie uwzględniony zgodnie z udziałem w zyskach i stratach spółki, wynikającym z umowy spółki?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-600/09-2/MK1
     ∟skutki podatkowe związane z darowizną udziałów/akcji w polskich spółkach na rzecz spółki z siedzibą w Luksemburgu.

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-599/09-2/AK
     ∟skutki podatkowe związane z darowizną udziałów/akcji w polskich spółkach na rzecz spółki z siedzibą w Luksemburgu.

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-823/09-5/JG
     ∟Czy z uwagi na fakt, że wspólnikiem Spółki jest Miasto P., wypłata wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w Spółce na rzecz Miasta P. będzie zwolniona od podatku i tym samym Wnioskodawca jako płatnik nie będzie zobowiązany do jego poboru?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-962/09-3/AP
     ∟Ustalanie dochodu z tytułu sprzedaży udziałów, nabytych w drodze darowizny, w celu ich umorzenia

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-770/09/IL
     ∟Czy wydatki poniesione na remont dachu oraz elewacji zewnętrznej można uznać za wydatki na cele mieszkaniowe w całości czy też w wysokości odpowiadającej udziałowi w nieruchomości wspólnej tj. w wysokości 1/5?

2009.12.14 - Minister Finansów - DD5/8211/10/KSM/09/PK-671
     ∟1. Czy w przedstawionej (przyszłej) sytuacji wniesienie (aportowanie) przez Wnioskodawcę prawa użytkowania wieczystego wraz z posadowionymi na nim obiektami do spółki komandytowej tytułem pokrycia swojego wkładu, spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu do opodatkowania? 2. W jaki sposób ustalić wartość początkową każdego ze składników majątkowych w postaci prawa użytkowania wieczystego gruntu oraz obiektów posadowionych na tym gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym, które zostaną wniesione (aportowane) przez Wnioskodawcę do spółki komandytowej?

2009.12.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/443-1074/09-5/BM/KOM
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym przedmiot aportu stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa tak w zakresie transakcji obejmującej wszystkie planowane Nieruchomości, jak również w zakresie obejmującym jedynie Nieruchomość Pierwszą, Drugą oraz Piątą, czy też stanowi wybrane aktywa dla potrzeb ustawy o VAT i ustawy o PDOP? Czy w przypadku wniesienia przedmiotowego wkładu niepieniężnego do osobowej spółki handlowej, podstawą opodatkowania, w oparciu o art. 29 ust. 9 ustawy o VAT, będzie wartość rynkowa wniesionego aportu pomniejszona o kwotę podatku?

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-170/09-7/MK
     ∟Obciążenie prawa własności udziałów w spółce kapitałowej prawem użytkowania.

2009.12.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-170/09-6/MK
     ∟Obciążenie prawa własności udziałów w spółce kapitałowej prawem użytkowania.

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-584/09-4/SP
     ∟Zwolnienie z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości, w przypadku gdy udział w prawie użytkowania wieczystego został nabyty w 1997r., a w roku 2000 zakończono roboty budowlane osiedla mieszkaniowego.

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-910/09/NG
     ∟Czy sprzedając nieruchomość nabytą w dniu 03. grudnia 2008r. w drodze spadku przed upływem 5 lat od dnia nabycia, w której wnioskodawczyni była zameldowana na pobyt stały przez okres co najmniej 12 miesięcy przed datą zbycia nieruchomości, może wnioskodawczyni skorzystać z „ulgi meldunkowej” na zasadzie praw nabytych (art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o pdof) a tym samym nie jest obowiązany do zapłaty podatku dochodowego z tytułu zbycia przedmiotowej nieruchomości?Czy okres zameldowania na pobyt stały przed datą nabycia prawa do dysponowania nieruchomością (przed 03 grudnia 2008r.) można zaliczyć do 12-miesięcznego okresu zameldowania?Czy wartość gruntu związanego ze zbywaną nieruchomością korzysta ze zwolnienia podatkowego z tytułu „ulgi meldunkowej” czy należy wartość przychodu z tytułu sprzedaży gruntu opodatkować stawką 19%?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-520/09/MK
     ∟Czy nadwyżka wartości wnoszonego wkładu niepieniężnego ponad wartość wydanych udziałów, przekazana na fundusz zapasowy spółki podwyższającej kapitał, skutkowała będzie dla tej spółki powstaniem przychodu podatkowego w wysokości tej nadwyżki?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-519/09/MK
     ∟Czy na płaszczyźnie podatku dochodowego od osób prawnych, spółdzielnia w przypadku umorzenia posiadanych przez nią udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przeprowadzonego w trybie artykułu 199 § 3 ustawy kodeks spółek handlowych, czyli bez wypłaty wynagrodzenia, powinna na moment umarzania tych udziałów, zaliczać poniesione przez siebie wcześniej wydatki na nabycie tych udziałów, do podatkowych kosztów uzyskania przychodu?

2009.12.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-518/09/MK
     ∟Czy Spółka, jako podatnik w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, powinna dokonać jakichkolwiek rozliczeń w ramach tego podatku w związku z przeprowadzeniem umorzenia udziałów bez wynagrodzenia, w trybie artykułu 199 § 3 ustawy kodeks spółek handlowych, przy jednoczesnym obniżeniu kapitału zakładowego i przekazaniu całej kwoty obniżonego kapitału na utworzony fundusz celowy - fundusz z umorzenia udziałów własnych bez wynagrodzenia lub fundusz rezerwowy?

2009.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-932/09/HS
     ∟Skutki podatkowe darowizny udziałów w spółce z o.o. dokonanej przez osobę fizyczną na rzecz cypryjskiej spółki kapitałowej.

2009.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-931/09/HS
     ∟Skutki podatkowe darowizny udziałów w spółce z o.o. dokonanej przez osobę fizyczną na rzecz cypryjskiej spółki kapitałowej.

2009.12.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-837/09-2/SM
     ∟prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z nabyciem udziałów w spółce

437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj