Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: środek trwały
środek trwały 11707 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB1.4511.542.2016.1.SJ
∟Kontynuacja amortyzacji, amortyzacja w spółce osobowej
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB1.4511.541.2016.1.SJ
∟Kontynuacja amortyzacji, amortyzacja w spółce osobowej.
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-773/16-2/JM
∟Czy, w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawczynię udziału w wysokości 3/8 w nieruchomościach gruntowych zabudowanych budynkami produkcyjnymi i biurowo – magazynowymi, uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód ze sprzedaży nie będzie podlegał podatkowi dochodowemu od osób fizycznych z uwagi na brzmienie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/4511-772/16-2/JM
∟Czy w przypadku sprzedaży przez Wnioskodawczynię nabytego w drodze spadkobrania udziału w wysokości 1/8 w nieruchomościach gruntowych zabudowanych budynkami produkcyjnymi i biurowo – magazynowymi, uzyskany przez Wnioskodawczynię przychód ze sprzedaży nie będzie podlegał podatkowi dochodowemu od osób fizycznych ze względu na brzmienie art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4511-1-3/16-6/KP
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży nieruchomości.
2016.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4511-1-3/16-4/KP
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie określenia wartości początkowej środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz nieruchomości oraz kosztów uzyskania przychodów dotyczących odpisów amortyzacyjnych.
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB1.4511.476.2016.2.KU
∟1) Czy Wnioskodawca jako przedsiębiorca prowadzący działalność pod nazwą P.W.P.H.U. ”…”, w dniu sprzedaży powinien ująć tę sprzedaż jako przychód z działalności gospodarczej, mimo że zakupione w dniu 31 maja 2007 r. prawo wieczystego użytkowania gruntu nie było ujęte w ewidencji środków trwałych?
2) Czy sprzedaż prawa wieczystego użytkowania działki Wnioskodawca ma potraktować w ½ (małżonka ½) jako sprzedaż osób fizycznych i rozliczyć w deklaracji rocznej PIT- 38, uwzględniając koszty związane z zakupem?
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4511-1-14/16-2/AK
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-164/16-2/KP
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zatorów płatniczych, ustalenia wartości początkowej środków trwałych oraz kosztów uzyskania przychodów.
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-295/16-2/AO
∟Czy Dział produkcji oraz Centrum usług wspólnych należy uznać za zorganizowane części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy podział przez wydzielenie Spółki zależnej polegający na wydzieleniu ze Spółki zależnej Działu produkcji oraz przeniesieniu tej części majątku na Spółkę kapitałową, podczas gdy część majątku Spółki zależnej związana z Centrum usług wspólnych pozostanie w Spółce zależnej, nie spowoduje powstania przychodu podatkowego po stronie Spółki kapitałowej (jako spółki przejmującej i wspólnika spółki dzielonej)? Czy podział przez wydzielenie Spółki zależnej polegający na wydzieleniu ze Spółki zależnej Działu produkcji oraz przeniesieniu tej części majątku na Spółkę kapitałową, podczas gdy część majątku Spółki zależnej związana z Centrum usług wspólnych pozostanie w Spółce zależnej, nie spowoduje powstania obowiązków płatnika po stronie Spółki kapitałowej (jako spółki przejmującej)? Czy w przypadku powstania obowiązku dokonania korekty rozliczeń w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (np. w związku z fakturami korygującymi), Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do korekty tych rozliczeń (np. w zakresie korekty zeznania CIT-8) za okresy poprzedzające rok podatkowy, w którym będzie miał miejsce dzień wydzielenia:niezależnie od tego, czy korekta rozliczeń będzie związana z Działem produkcji czy z Centrum usług wspólnych orazniezależnie od tego, czy przyczyna korekty powstanie przed dniem wydzielenia, w dniu wydzielenia czy po dniu wydzielenia? Czy Spółka kapitałowa będzie zobowiązana kontynuować zasady dokonywania odpisów amortyzacyjnych, stanowiących koszty uzyskania przychodów, od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych przeniesionych na Spółkę kapitałową w wyniku podziału Spółki zależnej, tj.:od wartości początkowej w wysokości określonej w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych Spółki zależnej,z uwzględnieniem dotychczasowej wysokości odpisów amortyzacyjnych dokonanych przez Spółkę zależną- kontynuując metodę amortyzacji przyjętą przez Spółkę zależną, bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. d ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1-3/4510-1-4/16-2/KP
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
2016.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4510-207/16-1/ZK
∟Czy zastosowano prawidłowe stawki amortyzacyjne?
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-429/16-3/AM
∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu przy odpłatnym zbyciu Gruntu Podzielonego?
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-600/16-2/MK
∟Czy Spółka jest uprawniona do uznania wskazanych w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego wydatków przedstawionych w pkt od a) do e), ponoszonych w związku z działalnością gospodarczą Spółki, w tym z działalnością wydobywczą węglowodorów, za wydatki kwalifikowane w rozumieniu art. 11 ust, 1 ustawy o SPW z uwzględnieniem art. 11 ust. 6, ust. 8 i ust. 9 oraz art. 12 ust. 1 ustawy o SPW
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-622/12/16-7/S/DG/RS
∟w zakresie określenia, czy:
kwota nominalna pożyczki otrzymana przez P. z tytułu przejęcia pożyczki stanowi przychód podatkowy P. (pytanie nr 1) - jest prawidłowe,
odsetki płacone od przejętej pożyczki są kosztem uzyskania przychodu P. w momencie ich zapłaty albo - w przypadku odsetek związanych z finansowaniem nabycia lub wytworzenia środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych - zwiększają wartość początkową tych składników (pytanie nr 3)
- w części dotyczącej odsetek od pożyczki przeznaczonej na spłatę zobowiązań podatkowych – jest nieprawidłowe,
- w pozostałej części – jest prawidłowe,
Rekompensata stanowi przychód podatkowy P. w sytuacji, gdy Rekompensatę z tytułu przejęcia pożyczki przez P. wypłaci D. AG na rzecz P. (pytanie nr 4) – jest nieprawidłowe,
otrzymana Rekompensata powinna być rozliczona jako pomniejszenie stanowiących koszt uzyskania przychodu odsetek od przejętej pożyczki - pomniejszając je proporcjonalnie w okresie za jaki te odsetki są należne w sytuacji, gdy Rekompensatę z tytułu przejęcia pożyczki przez P. wypłaci D. AG na rzecz P. i przy negatywnej odpowiedzi na pytanie poprzednie (pytanie nr 5) - jest prawidłowe,
zapłacona Rekompensata będzie kosztem uzyskania przychodu P. w sytuacji, gdy Rekompensatę z tytułu przejęcia pożyczki wypłaci P. na rzecz D. AG (pytanie nr 7) – jest nieprawidłowe,
kwota zapłaconej Rekompensaty będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów, inny niż bezpośrednio związany z przychodem, rozliczany proporcjonalnie do okresu pożyczki, aż do spłaty zadłużenia w sytuacji, gdy Rekompensatę z tytułu przejęcia pożyczki przez P. wypłaci P. na rzecz D. AG oraz w przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie poprzednie (pytanie nr 8) – jest nieprawidłowe,
w sytuacji przejęcia pożyczki przez P. od D. AG w trakcie trwania okresu odsetkowego i otrzymania w związku z tym od D. AG kwoty odsetek (narosłych od ostatniego dnia odsetkowego do dnia przejęcia pożyczki) kwota tych narosłych odsetek będzie stanowiła przychód podlegający opodatkowaniu w chwili ich otrzymania przez P. (pytanie nr 9) - jest prawidłowe,
w przypadku przejęcia pożyczki udzielonej przez D... na rzecz D. AG, i jeśli przejęta pożyczka została zawarta w walucie obcej, czy przez „wartość kredytu (pożyczki) w walucie obcej w dniu jego otrzymania” o których mowa w art. 15a ust. 2 pkt 5 i art. 15a ust. 3 pkt 5 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, należy rozumieć wartość pożyczki w walucie obcej w dniu jej otrzymania w wyniku jej przejęcia, a zatem różnica pomiędzy wartością pożyczki w walucie obcej w dniu jej otrzymania w wyniku przejęcia a wartością tej pożyczki w dniu jej spłaty stanowi różnicę kursową zwiększającą odpowiednio przychody lub koszty uzyskania przychodu, zgodnie z art. 15a ust. 2 pkt 5 i art. 15a ust. 3 pkt 5 ww. ustawy (pytanie nr 10) - jest prawidłowe.
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-1253/12/16-9/S/RS
∟CIT - w zakresie: wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów, na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, odpisów z tytułu zużycia wytworzonych środków trwałych w stosunku do części sfinansowanej otrzymaną dotacją.
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-664/16-4/KF
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie zaliczenia otrzymanej dotacji do przychodów z działalności gospodarczej
2016.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-634/16-1/BD
∟Czy niezamortyzowana na moment aportu wartość inwestycji w obcym środku trwałym może stanowić dla Spółki koszt uzyskania przychodu i czy ten koszt Spółka może rozliczać w czasie równym okresowi jaki pozostawałby do końca amortyzacji gdyby aport nie nastąpił? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-311/16-2/AZ
∟Czy w przypadku zakończenia umowy leasingu operacyjnego, spełniającej warunki wymienione w art. 17b ustawy CIT, bez sprzedaży przedmiotu leasingu, leasingodawca może jednorazowo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowaną część wartości początkowej przedmiotu leasingu, jeżeli środek trwały zostanie zlikwidowany i wykreślony z ewidencji środków trwałych w związku z ponownym oddaniem przedmiotu leasingu do korzystania na podstawie nowej umowy spełniającej warunki leasingu z art. 17f ustawy CIT (tzw. leasing finansowy)?
Czy w przypadku releasingu opisanego powyżej przychodem podatkowym Wnioskodawcy będą wszystkie opłaty uzyskane z tytułu umowy leasingu finansowego środka trwałego będącego uprzednio przedmiotem umowy leasingu operacyjnego w części przewyższającej spłatę wartości początkowej przedmiotu leasingu (kapitału), z uwzględnieniem spłat wartości początkowej otrzymanych w trakcie umowy leasingu operacyjnego?
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-288/16-5/KS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej ŚT/WNiP w trakcie obowiązywania Umowy oraz część odsetkowa opłat z tytułu korzystania z ŚT/WNiP uiszczanych w trakcie obowiązywania Umowy będą stanowiły koszty uzyskania przychodów Wnioskodawcy.
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-288/16-4/KS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wartość początkowa ŚT/WNiP ustalona w wysokości wartości początkowej określonej w Umowie, równej sumie ustalonych w Umowie kapitałowych części opłat oraz ewentualnej opłaty końcowej (za wykup przedmiotu leasingu), pomniejszonych o należny podatek od towarów i usług będzie podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych przez Wnioskodawcę.
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-288/16-3/KS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca powinien ustalić wartość początkową ŚT i WNiP w rozumieniu i na potrzeby stosowania art. 17f ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w wysokości wartości początkowej określonej w Umowie, równej sumie ustalonych w Umowie kapitałowych części opłat oraz ewentualnej opłaty końcowej (za wykup przedmiotu leasingu), pomniejszonych o należny podatek od towarów i usług.
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-733/16-1/MW
∟w zakresie konieczności dokonania korekty dokonanych odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych zbytych przed upływem jednego roku od ich nabycia (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-732/16-1/MW
∟w zakresie obowiązku przekwalifikowania środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych w przypadku ich zbycia przed upływem roku od momentu oddania ich do użytkowania (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)
2016.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/4511-449/16/KK
∟Skutki podatkowe przekształcenia spółdzielni pracy w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
2016.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-674/16-2/PW
∟W zakresie skutków podatkowych związanych z działaniami podejmowanymi w ramach realizacji Inwestycji (budowy centrum handlowego).
2016.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-658/16-3/AK
∟Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością Kopalni stanowiących przedmiot wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe;
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących przedmiotem wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe.
2016.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-653/16-3/AK
∟Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością Kopalni stanowiących przedmiot wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe;
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących przedmiotem wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe.
2016.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-652/16-3/AK
∟Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością Kopalni stanowiących przedmiot wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe;
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących przedmiotem wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe.
2016.08.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-651/16-3/AK
∟Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z działalnością Kopalni stanowiących przedmiot wkładu niepieniężnego za zorganizowaną część przedsiębiorstwa - jest prawidłowe;
Ustalenie wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych będących przedmiotem wkładu niepieniężnego - jest prawidłowe.
51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.