Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: aktywa

 

aktywa 609 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

2009.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-395/09-2/MS
     ∟1.Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku potencjalnej likwidacji/rozwiązania spółki osobowej a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów?2.Czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu w przypadku likwidacji/rozwiązania spółki osobowej nie wlicza się wartości obejmującej niewypłacone wspólnikom dochody wygenerowane z bieżącej działalności operacyjnej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów (zaliczone wcześniej do przychodów poszczególnych wspólników)?3.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową spółka będzie zobowiązana do rozpoznania przychodu dla celów podatku dochodowego od osób prawnych oraz będzie mogła rozpoznać odpowiadający mu koszt uzyskania przychodu?4.Czy w związku z potencjalnym przekształceniem spółki osobowej w spółkę kapitałową w spółce kapitałowej powstałej z przekształcenia powstanie przychód dla celów podatku dochodowego od osób prawnych?5.Czy częściowy zwrot wkładu wniesionego do spółki osobowej wynikający ze zmniejszenia wartości wkładów w spółce osobowej stanowi przychód podatkowy dla spółki?6. Czy dochody wygenerowane z bieżącej działalności gospodarczej spółki osobowej oraz z transakcji sprzedaży aktywów wypłacane spółce, jako wspólnikowi spółki osobowej będą stanowiły przychód podatkowy spółki?

2009.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-334/09-2/AM
     ∟Za prawidłowe uznać należy również stanowisko Wnioskodawcy, iż w przypadku zawyżenia stawki amortyzacyjnej - Spółka powinna przyjąć prawidłową wartość tej stawki od dnia przyjęcia środka trwałego do używania (zakładając, że już w tym momencie nastąpiło zawyżenie stawki amortyzacji) i zmniejszyć odpowiednio wartość dokonanych już odpisów amortyzacyjnych, oraz uregulować powstałą na skutek tego zaległość podatkową wraz z należnymi odsetkami od zaległości podatkowych. Jednocześnie należy zauważyć, że nie można zmienić metody i zasad amortyzacji – art. 16i oraz art. 16h ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Tym samym niedupuszczalne jest złożenie korekty zeznania z uwagi na zmianę w trakcie trwania amortyzacji środka trwałego wybranej metody jego amortyzowania.

2009.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-296/09-2/AG
     ∟1.Czy wniesienie przez wnioskodawcę do spółki wkładu wg wartości rynkowej spowoduje powstanie u wnioskodawcy przychodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a jeśli tak, to w jaki sposób winien zostać ustalony przychód oraz koszt uzyskania przychodu (dochód) w związku z tak przeprowadzoną transakcją ? 2.Czy w przypadku zbycia przez spółkę aktywów, które to spółka nabyła uprzednio jako wkład, koszt uzyskania przychodu (rozpoznawany u wnioskodawcy stosownie do jego udziału w zysku spółki) stanowić będzie wartość początkowa środka trwałego (odpowiadająca wartości, po jakiej przedmiot wkładu zostanie wniesiony do spółki), pomniejszona o podatkowe odpisy amortyzacyjne, z zastrzeżeniem, że amortyzacji nie będą podlegały grunty ani prawo wieczystego użytkowania, a jedynie budynki, budowle i ich części oraz inne składniki aktywów ?

2009.06.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-139/09-2/AJ
     ∟1. Czy w przypadku, gdy na dzień zbycia udziałów przez Spółkę, wynikająca z ksiąg rachunkowych S wartość nieruchomości i praw wchodzących w skład majątku nieruchomego będzie niższa niż 50% sumy wszystkich aktywów S (wynikającej z bilansu S sporządzonego na dzień takiej transakcji), dochód Spółki stanowiący nadwyżkę uzyskanego przychodu ze zbycia udziałów w S nad wydatkami poniesionymi na ich nabycie, będzie mógł być opodatkowany w Polsce na podstawie art. 13 ust. 1 UPO ? 2. Czy w związku z faktem, że S prowadzi działalność operacyjną w zakresie spedycji, transportu i logistyki, w której wykorzystywane są posiadane przez Spółkę nieruchomości, nawet w przypadku gdy na dzień zbycia udziałów przez Spółkę, wynikająca z ksiąg rachunkowych S wartość nieruchomości i praw wchodzących w skład majątku nieruchomego będzie wynosiła przynajmniej 50% sumy wszystkich aktywów S (wynikającej z bilansu S sporządzonego na dzień takiej transakcji), dochód Spółki stanowiący nadwyżkę uzyskanego przychodu ze zbycia udziałów w S nad wydatkami poniesionymi na ich nabycie, będzie mógł być opodatkowany w Polsce na podstawie art. 13 ust. 1 UPO ?

2008.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-52/08-2/PS
     ∟CIT w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, (Dz. U. z 1995, Nr 125, poz. 602, z późn. zm.), dalej umowa polsko – węgierska

2008.11.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-835/08/AK
     ∟Czy wniesienie przez Wnioskodawcę do Spółki (spółki komandytowo - akcyjnej) wkładu niepieniężnego w postaci aktywów powoduje powstanie przychodu u Wnioskodawcy?

2008.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1012/08-2/MK
     ∟Czy dokonywane od wartości firmy (obliczonej jako różnica pomiędzy ceną nabycia spółki a wartością godziwą przejętych aktywów netto) odpisy amortyzacyjne firmy stanowią dla Spółki koszt uzyskania przychodu ?

2008.11.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-837/08/AP
     ∟Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę aktywu uprzednio wniesionego przez Wnioskodawcę tytułem wkładu niepieniężnego winna być wzięta pod uwagę wartość, w jakiej przedmiotowy aktyw został wniesiony do spółki (wartość określona w statucie spółki), czy wartość za jaką Podatnik nabył ten aktyw w przeszłości (cena historyczna)?

2008.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1268/08-2/MB
     ∟1. Transgraniczne połączenie spółek posiadających osobowość prawną spowoduje, że zgodnie z art. 93 Ordynacji podatkowej, dojdzie do wstąpienia przez spółkę przejmującą we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Wnioskodawcy. 2. W związku z dokonanym w ramach transgranicznego połączenia przeniesieniem przysługujących C składników aktywów na Oddział (stanowiący zagraniczny zakład Banku), po stronie spółki przejmowanej nie powstanie jakikolwiek dochód podlegający opodatkowaniu ani obowiązek dokonania korekty w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych

2008.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1267/08-2/MB
     ∟1. Transgraniczne połączenie spółek posiadających osobowość prawną spowoduje, że zgodnie z art. 93 Ordynacji podatkowej, dojdzie do wstąpienia przez spółkę przejmującą we wszystkie przewidziane w przepisach prawa podatkowego prawa i obowiązki Wnioskodawcy. 2. W związku z dokonanym w ramach transgranicznego połączenia przeniesieniem przysługujących C składników aktywów na Oddział (stanowiący zagraniczny zakład Banku), po stronie spółki przejmowanej nie powstanie jakikolwiek dochód podlegający opodatkowaniu ani obowiązek dokonania korekty w zakresie rozliczeń podatku dochodowego od osób prawnych.

2008.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-388/08-3/HS
     ∟Czy Spółka powinna rozpoznawać dla celów podatkowych różnice kursowe w wycenie aktywów finansowych zaliczonych do kategorii dostępnych do sprzedaży, stanowiących pozycje niepieniężne, zgodnie z MSR 21 Skutki zmian kursów wymiany walut obcych, wycenianych do wartości godziwej ze skutkami wyceny odnoszonymi zgodnie z przepisami o rachunkowości na kapitał z aktualizacji wyceny, jeżeli zgodnie z przepisami o rachunkowości nie rozpoznaje skutków zmiany kursów walut jako różnic kursowych dla celów rachunkowych?

2008.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-388/08-2/HS
     ∟Czy Spółka powinna rozpoznawać dla celów podatkowych różnice kursowe w wycenie aktywów finansowych zaliczonych do kategorii dostępnych do sprzedaży, stanowiących pozycje niepieniężne, zgodnie z MSR 21 Skutki zmian kursów wymiany walut obcych, wycenianych do wartości godziwej ze skutkami wyceny odnoszonymi zgodnie z przepisami o rachunkowości na kapitał z aktualizacji wyceny, jeżeli zgodnie z przepisami o rachunkowości nie rozpoznaje skutków zmiany kursów walut jako różnic kursowych dla celów rachunkowych?

2008.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB1/415-270/08/RM
     ∟Czy koszty wyceny składników majątku (aktywów i pasywów) przekształcanych Spółek Cywilnych w Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów?

2008.06.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-870/08-2/RK
     ∟zbycie tylko części aktywów nie może być zakwalifikowane jako sprzedaż przedsiębiorstwa, nawet jeżeli wartość zbywanych składników majątkowych jest znaczna w stosunku do aktywów ogółem

2008.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-112/08/MS
     ∟Czy wniesienie przez Podatnika do spółki komandytowo-akcyjnej wkładu niepieniężnego w postaci aktywów powoduje powstanie przychodu u Podatnika?

2008.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-111/08/MS
     ∟Czy przy ustalaniu kosztów uzyskania przychodów ze zbycia przez spółkę komandytowo-akcyjną aktywu uprzednio wniesionego przez Podatnika tytułem wkładu niepieniężnego winna być wzięta pod uwagę wartość, w jakiej przedmiotowy aktyw został wniesiony do spółki (wartość określona w statucie spółki), czy wartość za jaką Podatnik nabył ten aktyw w przeszłości (cena historyczna)?

2008.03.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-9/08-4/MS
     ∟Czy w przypadku wnoszenia ZCP jako aportu do spółki kapitałowej pojęcie „składniki majątkowe”, użyte przez ustawodawcę w art. 16g ust. 10 UDOP należy rozumieć zgodnie z art. 4a pkt 2 UPDOP, tj. jako aktywa w rozumieniu ustawy o rachunkowości, pomniejszone o przejęte długi funkcjonalnie związane z prowadzoną działalnością wnoszonego ZCP — zarówno w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, jak i niewystąpienia dodatniej wartości firmy?

2008.02.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-216/07-2/HS
     ∟1. Czy w związku z wyborem, począwszy od 1 stycznia 2008 r., metody ustalania różnic kursowych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów ustawy o rachunkowości (zgodnie z art. 9b ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych), Spółka będzie zobowiązana ustalać zrealizowane różnice kursowe dla zobowiązań kredytowych powstałych przed ostatnim dniem bilansowym w oparciu o: kurs sprzedaży waluty stosowany przez bank, z którego usług korzysta Spółka, oraz – jako referencyjny – kurs średni NBP obowiązujący na dzień ostatniej, dokonanej przez Spółkę wyceny bilansowej?2. Czy w przypadku wyboru metody ustalania różnic kursowych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie przepisów ustawy o rachunkowoś...

2007.12.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-83/07-2/HS
     ∟1. Czy w przypadku ustalania różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości od początku kolejnego roku (2008), bilansowe różnice kursowe naliczone na ostatni dzień poprzedniego roku podatkowego (czyli na 31.12.2007 r.) stanowią przychody lub koszty uzyskania przychodów roku kolejnego?2. Czy różnice kursowe od wyceny na koniec roku naliczone w kolejnych latach stanowią przychody lub koszty uzyskania przychodów i jednocześnie czy różnice kursowe w pierwszym dniu kolejnego roku podatkowego po wyksięgowaniu z kont rozrachunkowych staną się kosztami uzyskania przychodów lub przychodami roku kolejnego?

2007.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-181/07-3/GZ
     ∟Pomniejszenia podatku należnego o podatek naliczony z tytułu wydatków poniesionych w toku planowania i przygotowywania transakcji nabycia akcji innego podmiotu.

2007.10.02 - Łódzki Urząd Skarbowy - ŁUS-II-2-423/259/07/JB
     ∟dotyczy zaliczenia do kosztów inwestycji poniesionych na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w rozumieniu § 6 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27.10.2006r. w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej (Dz. U. z 2006r. Nr 200, poz. 1473 ze zm) odpisu powodującego zmianę w strukturze aktywów lub pasywów. Naczelnik Łódzkiego Urzędu Skarbowego w Łodzi na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), w związku z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 16.11.2006r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1590) po rozpatrzeniu wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie zal...

2007.09.25 - Urząd Skarbowy Warszawa-Wola - 1440/DF1/415-59/07/S117773/III/2007
     ∟Czy różnica pomiędzy wartością aktywów (ustaloną dla potrzeb wyceny wkładu) określoną w statucie spółki a ceną, za którą Podatnik nabył aktywa (cena historyczna) będzie podlegała opodatkowaniu w momencie zwrotu Podatnikowi wkładu ?

2007.09.25 - Urząd Skarbowy Warszawa-Wola - 1440/DF1/415-59/07/S117772/III/2007
     ∟1.Czy w przypadku zbycia przez spółkę aktywów dochodem Podatnika będzie dochód z udziału w spółce, tj. udział w zysku (stracie) spółki wynikającym ze sprzedaży aktywów, obliczony jako różnica pomiędzy przychodem ze zbycia aktywów a ich wartością (ustaloną dla potrzeb wyceny wkładu) określoną w statucie spółki ?

2007.09.25 - Urząd Skarbowy Warszawa-Wola - 1140/DF1/415-59/07/S-117770/III/2007
     ∟Czy wniesienie przez Podatnika do spółki wkładu niepieniężnego w postaci aktywów powoduje powstanie przychodu u Podatnika ?

2007.09.21 - Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów - 1438/DF2/415-73b/289/07/AZ
     ∟Czy w przypadku zbycia przez spółkę komandytowo – akcyjną aktywów, dochodem podatnika będzie dochód wynikający z udziału w spółce, tj. z udziału w zysku (stracie) spółki, wynikającym ze sprzedaży aktywów, obliczonym jako różnica pomiędzy przychodem ze zbycia aktywów, a ich wartością (ustaloną dla potrzeb wyceny wkładu) określoną w statucie spółki ?

2007.09.17 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPR2/423-140/07/JB
     ∟Czy Spółk prawidłowo określa skutki podatkowe rozliczeń z tytułu zawartej umowy sekurytyzacji, tj. czy:- zgodnie z art. 12 ust. 3, ust. 3a oraz 3c ustawy pdop przychód należny z tytułu świadczenia analizowanej usługi finansowej na rzecz spółki B powstaje w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego określonego na fakturze wystawionej przez Spółkę na rzecz spółki B;- wysokość miesięcznego przychodu należnego Spółce jest równa kwocie różnicy pomiędzy nominalną wartością wierzytelności leasingowych zafakturowanych w danym miesiącu przez spółkę B a odpowiadającą im ich wartością zdyskontowaną(w podanym przykładzie - kwota 200 j.p.);- na podstawie art. 17k ust. 2 oraz art. 12 ust. 4 pkt 6a ustawy pdop „spłata" finansowania otrzymana przez Spółkę od lea...

2007.09.14 - Urząd Skarbowy Warszawa-Praga - 1434/DD2/415/25B/2007
     ∟Czy w przypadku zbycia przez Spółkę aktywów, dochodem będzie dochód z udziału w Spółce tj. udział w zysku (stracie) wynikającym ze sprzedaży aktywów, obliczonym jako różnica pomiędzy przychodem ze zbycia aktywów a ich wartością (ustaloną dla potrzeb wyceny wkładu) określoną w statucie Spółki, czy różnica pomiędzy wartością aktywów określoną w statucie Spółki, a ceną za którą Podatnik nabył aktywa będzie podlegała opodatkowaniu w momencie zwrotu wkładu?

2007.02.16 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423/159/06/MK
     ∟1.czy wynagrodzenie ponoszone przez Oddział na rzecz spółki za przeniesienie portfela ubezpieczeń i aktywów na Oddział stanowi koszt uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o pdop, który powinien zostać rozpoznany w dacie poniesienia,2.czy przejęcie aktywów i jednoczesne utworzenie przez Oddział, na swoich rachunkach, rezerw techniczno-ubezpieczeniowych powinny być traktowane jako operacje neutralne z punktu widzenia podatku dochodowego od osób prawnych, tzn. nie powinny być traktowane ani jako przychody, ani jako koszty uzyskania przychodów?

2006.12.29 - Urząd Skarbowy w Pruszkowie - 1421/BF/415-77/1/GJ/06
     ∟Czy wartość wkładu niepieniężnego winna być wyceniona w wartości księgowej czy rynkowej?

2006.12.08 - Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie - 1471/DPD1/423-130/06/KK
     ∟W jaki sposób rozpoznać przychody i koszty uzyskania przychodów w przypadku przeniesienia portfela ubezpieczeń na inny podmiot.

10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj