Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: podział spółki przez wydzielenie
podział spółki przez wydzielenie 1344 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
2015.09.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-304/15-2/MG
∟Spółka przejmująca nie będzie zobowiązana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w związku z czynnościami przedstawionymi w opisie zdarzenia przyszłego, tj. podziałem Spółki dzielonej przez wydzielenie części majątku Spółki dzielonej na Spółkę przejmującą.
2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-2/4511-263/15/HS
∟Zorganizowana część przedsiębiorstwa. Skutki podziału przez wydzielenie spółki z o.o.
2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-2/4511-262/15/HS
∟Zorganizowana część przedsiębiorstwa. Skutki podziału przez wydzielenie spółki z o.o.
2015.09.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-2/4511-261/15/HS
∟Zorganizowana część przedsiębiorstwa. Skutki podziału przez wydzielenie spółki z o.o.
2015.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/4512-1-450/15-2/MR
∟Podatek od towarów i usług w zakresie skutków podatkowych planowanej transakcji podziału Spółki przez wydzielenie.
2015.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-219/15-4/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej powstałej z przekształcenia spółki osobowej.
2015.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-546/15-2/AG
∟1. Czy w przypadku gdy Spółka nabywa udziały/akcje, to wszystkie wydatki poniesione w związku z nabyciem tych udziałów/akcji, jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem, są kosztem uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
2. Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej firmy w postaci różnicy pomiędzy ceną nabycia udziałów/akcji Spółek Zależnych a wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przenoszonej w ramach podziału przez wydzielenie na Spółkę?
3. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (unicestwienie części udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji bądź nominalnej wartości objętych udziałów (akcji) z dnia ich objęcia/nabycia (koszt uzyskania przychodów), z tym zastrzeżeniem, że wysokość kosztu uzyskania przychodów, ustalonego w powyższy sposób, będzie obliczona jako proporcja wartości nominalnej udziałów/akcji, które Spółka zachowała w spółce podzielonej przez wydzielenie po podziale do wartości nominalnej udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w spółce podlegającej podziałowi przez wydzielenie (tj. wysokość kosztu podatkowego ulegnie zmniejszeniu w proporcji, w jakiej uległa zmniejszeniu ilość udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę)?
4. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do proporcjonalnego obniżenia wartości nominalnej wszystkich udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (przy braku zmiany ogólnej liczby udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji bądź nominalnej wartości objętych udziałów (akcji) z dnia ich objęcia/nabycia (koszt uzyskania przychodów)?
5. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie (Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie zarówno do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (brak unicestwienia części udziałów/akcji), jak i nie dojdzie do zmniejszenia wartości nominalnej tych udziałów/akcji (wariant podziału przez wydzielenie z wykorzystaniem kapitałów własnych innych niż kapitał zakładowy) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji bądź nominalnej wartości objętych udziałów (akcji) z dnia ich objęcia/nabycia (koszt uzyskania przychodów)?
2015.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-261/15-5/KS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych faktur korygujących, korekt.
2015.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-260/15-6/KS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia, który podmiot będzie zobowiązany do ujmowania dla celów podatku dochodowego od osób prawnych faktur korygujących, korekt
2015.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-134/15-2/TO
∟1. W jakim zakresie Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozliczenia przychodów i kosztów związanych z przejętą od Spółki Dzielonej zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa?
2. Kto i za jaki okres powinien rozpoznać koszt wynagrodzeń pracowników wypłaconych przez Wnioskodawcę, a dotyczących pracy w okresie, gdy zorganizowana część przedsiębiorstwa stanowiła własność Spółki Dzielonej?
3. Czy w rozliczeniu rocznym podatku dochodowego Wnioskodawca będzie zobowiązany ująć przychody i koszty związane z przejętą zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa sprzed dnia podziału?
4. Czy Spółka będzie miała prawo do powiększenia kosztów uzyskania przychodów o kwoty dokonanych spłat zobowiązań, które poprzednio zmniejszyły koszty uzyskania przychodów Spółki Dzielonej?
2015.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-676/15-2/AK
∟1. Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zespołu składników majątkowych i niemajątkowych, wyodrębnionych organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie wraz z zespołem ludzkim i zobowiązaniami, który ma zostać przeniesiony w wyniku podziału przez wydzielenie na spółkę przejmującą;
2. Uznanie za zorganizowaną część przedsiębiorstwa zespołu składników majątkowych i niemajątkowych, wyodrębnionych organizacyjnie, finansowo i funkcjonalnie wraz z zespołem ludzkim i zobowiązaniami, który po przeprowadzeniu podziału spółki ma pozostać w spółce;
3. Skutki prawnopodatkowych podziału spółki przez wydzielenie (Przychody przy podziale spółki przez wydzielenie).
2015.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP2/4512-1-428/15-4/MR
∟Podatek od towarów i usług zakresie stwierdzenia: czy, Spółka Przejmująca będzie zobowiązana i uprawniona do uwzględnienia w swoich rozliczeniach z tytułu podatku VAT jedynie tych faktur korygujących wystawionych przez kontrahentów (zarówno zwiększających, jak i zmniejszających kwotę podatku VAT naliczonego) w zakresie Pozostałej Działalności, które zostaną otrzymane w Dniu Wydzielenia lub po tym dniu, czy, Spółka Przejmująca powinna wykazać w swoich deklaracjach VAT faktury korygujące zwiększające podstawę opodatkowania dla celów podatku VAT związane z Pozostałą Działalnością, które powinny w związku z przyczyną powstania korekty zostać ujęte dla celów podatku VAT w Dniu Wydzielenia lub po tym dniu, czy Spółka Przejmująca powinna wykazać w swoich deklaracjach VAT faktury korygujące zmniejszające podstawę opodatkowania podatkiem VAT związane z Pozostałą Działalnością, które ze względu na datę otrzymania takiej faktury przez kontrahenta oraz datę otrzymania potwierdzenia przez Spółkę Przejmującą odbioru przez kontrahenta powinny zostać ujęte dla celów podatku VAT w Dniu Wydzielenia lub po tym dniu. Przedmiotowy wniosek uzupełniono w dniu 1 czerwca 2015 r. o potwierdzenie uiszczenia opłaty za wydanie interpretacji indywidualnej oraz pismem z 3 lipca 2015 r.
2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-259/15-3/EK
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
2015.08.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/4510-1-258/15-3/EK
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozliczenia podatkowego przychodów i kosztów w związku z podziałem przez wydzielenie.
2015.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-487/15-2/AG
∟1. Czy w przypadku gdy Spółka nabywa udziały/akcje, to wszystkie wydatki poniesione w związku z nabyciem tych udziałów/akcji, jako koszty inne niż bezpośrednio związane z przychodem, są kosztem uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia?
2. Czy Spółka będzie uprawniona do dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej firmy w postaci różnicy pomiędzy ceną nabycia udziałów/akcji Spółek Zależnych a wartością rynkową składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa, przenoszonej w ramach podziału przez wydzielenie na Spółkę?
3. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (unicestwienie części udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów), z tym zastrzeżeniem, że wysokość kosztu uzyskania przychodów, ustalonego w powyższy sposób, będzie obliczona jako proporcja wartości nominalnej udziałów/akcji, które Spółka zachowała w spółce podzielonej przez wydzielenie po podziale do wartości nominalnej udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w spółce podlegającej podziałowi przez wydzielenie (tj. wysokość kosztu podatkowego ulegnie zmniejszeniu w proporcji, w jakiej uległa zmniejszeniu ilość udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę)?
4. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie dojdzie do proporcjonalnego obniżenia wartości nominalnej wszystkich udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (przy braku zmiany ogólnej liczby udziałów/akcji) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
5. Czy w przypadku, gdy Spółka dokona odpłatnego zbycia udziałów/akcji podzielonej przez wydzielenie Spółki Zależnej na rzecz podmiotu trzeciego, a w wyniku podziału przez wydzielenie nie dojdzie zarówno do zmniejszenia liczby udziałów/akcji posiadanych przez Spółkę w kapitale zakładowym dzielonej Spółki Zależnej (brak unicestwienia części udziałów/akcji), jak i nie dojdzie do zmniejszenia wartości nominalnej tych udziałów/akcji (wariant podziału przez wydzielenie z wykorzystaniem kapitałów własnych innych niż kapitał zakładowy) to wynik (dochód bądź strata) uzyskany na tej transakcji będzie składał się z kwoty, za którą dokonano zbycia (przychód podatkowy) oraz kwoty wydatku poniesionego przez Spółkę na nabycie udziałów/akcji (koszt uzyskania przychodów)?
2015.08.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-71/15/AD
∟Czy w związku z podziałem spółki przez wydzielenie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
2015.08.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-2-1/4514-39/15/MZ
∟Czy w związku z podziałem spółki kapitałowej przez wydzielenie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
2015.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-196/15-2/DS
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia przez spółkę dzieloną przychodów i kosztów ich uzyskania w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 składanym za rok, w którym nastąpi wydzielenie, oraz ujęcia przez spółkę dzieloną zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 składanym za rok wydzielenia.
2015.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-195/15-3/MC
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ujęcia przez spółkę przejmującą przychodów i kosztów ich uzyskania w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 składanym za rok, w którym nastąpi wydzielenie, oraz ujęcia przez spółkę przejmującą zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych w rocznym zeznaniu podatkowym CIT-8 składanym za rok wydzielenia.
2015.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-861/15-2/AG
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
2015.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-859/15-2/AG
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
2015.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-858/15-2/AG
∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych podziału przez wydzielenie spółki kapitałowej, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.
2015.08.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB6/4510-132/15-2/TO
∟Jak na gruncie przepisów art. 12, art. 15 i art. 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, z uwzględnieniem art. 93c ustawy Ordynacja podatkowa, należy rozliczyć przychody i koszty dotyczące bezpośrednio zorganizowanej części przedsiębiorstwa, (która ma zostać wydzielona,) rozliczone i nierozliczone przez Spółkę przed dniem podziału?
Czy Spółka w rozliczeniu rocznym CIT-8 za rok w trakcie, którego dojdzie do wydzielenia, ma obowiązek wykazania przychodów i kosztów przyporządkowanych do wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa od początku roku podatkowego do dnia poprzedzającego dzień podziału i wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa?
Kto powinien rozpoznać koszty uzyskania przychodów z faktur wystawionych po dniu podziału, dotyczące towarów i usług bezpośrednio związanych z przychodami, które powstały przed dniem podziału?
2015.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-650/15-2/AK
∟Skutki prawnopodatkowe podziału spółki przez wydzielenie.
2015.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-634/15-2/AK
∟Skutki prawnopodatkowe w związku z przeniesieniem składników majątkowych na jedną ze spółek w ramach podziału spółki przez wydzielenie.
2015.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-633/15-2/AK
∟Brak obowiązków płatnika po stronie Wnioskodawcy (do poboru i wpłaty podatku dochodowego od osób prawnych) w związku z planowaną transakcją podziału spółki przez wydzielenie.
2015.08.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-498/15-4/MK
∟1. Czy w związku z przejęciem Wydziału Medycznego w ramach podziału C. przez wydzielenie nie powstanie dla L. przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: podatek CIT)?
2015.07.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-715/15-2/KS
∟Czy w związku z przeprowadzeniem podziału Spółki przez wydzielenie Oddziału na rzecz Nowej Spółki oraz objęciem przez Wnioskodawcę udziałów w kapitale zakładowym Nowej Spółki po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podatkowy?
2015.07.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/4510-481/15-2/MK
∟1. Czy realizacja opisanego powyżej podziału Spółki dzielonej przez wydzielenie części majątku do Spółki przejmującej będącej jednocześnie udziałowcem w Spółce dzielonej może prowadzić do powstania dochodu (przychodu) dla Spółki przejmującej jedynie na podstawie art. 10 ustawy o PDOP, który stanowiłby dochód z udziału w zyskach osób prawnych?
2. Czy w przypadku powstania dla Spółki przejmującej przychodu (dochodu) w związku z podziałem Spółki dzielonej, to dochód (przychód) ten będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania PDOP?
2015.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-155/15-5/ŁM
∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu (dochodu) w związku z otrzymaniem wierzytelności w związku z podziałem przez wydzielenie spółki kapitałowej.
19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.