Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: amortyzacja
amortyzacja 8288 / 481753 │ a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w z
187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207
2010.01.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-830/09/AP
∟Możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji środków trwałych wchodzących w skład przedsiębiorstwa wniesionego do spółki jawnej w formie wkładu niepieniężnego.
2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-764/09-6/ES
∟Czy spółka jawna może ustalić w ewidencji wartość początkową środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wnoszonych w postaci wkładu jednak nie wyższą od wartości rynkowej i amortyzacja od tak ustalonej wartości początkowej będzie kosztem uzyskania przychodu?,
2010.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-643/09/PS
∟Dotyczy sposobu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z modernizacją składnika majątku o wartości nie przekraczającej 3 500 zł.
2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-925/09-2/JG
∟Czy koszty amortyzacji istniejących już zasobów mieszkaniowych są związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi i tym samym są kosztami uzyskania przychodu z gospodarki zasobami mieszkaniowymi? Czy w związku z tym należy tą amortyzację uwzględniać w dochodzie wolnym od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy tez w dochodzie podlegającym opodatkowaniu?
2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-893/09-5/ŁM
∟1. Jak określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych pozostałych po likwidacji zakładu budżetowego, wnoszonych przez gminę do spółki z o.o. z inwestorem zewnętrznym? Czy należy dokonać wyceny mienia pozostałego po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i zaliczać w spółce z o.o. do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od pozostałych po zlikwidowanym zakładzie budżetowym i wniesionych do spółki składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?3. Według jakich wartości należy wnieść do spółki oraz jakie zasady amortyzacji stosować wobec części mienia pozostałej po zakładzie budżetowym wnoszonej do spółki na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym (po uregulowaniu stanu prawnego tej części mienia)?
2010.01.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-892/09-5/ŁM
∟1. Jak w przypadku przekształcenia zakładu budżetowego w spółkę określić wartość początkową środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych zakładu budżetowego wnoszonych do spółki z o.o.? Czy dopuszczalne jest wykonanie wyceny mienia zakładu budżetowego i dokonywanie w spółce z o.o. odpisów amortyzacyjnych od wartości mienia wynikającego z wyceny?2. Czy dopuszczalne jest przyjęcie innych wartości mienia pozostałego po zakładzie budżetowym dla potrzeb określenia wysokości kapitału zakładowego nowo tworzonej spółki i dla potrzeb amortyzacji?3. Czy dopuszczalne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów spółki z o.o. odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych wytworzonych lub nabytych przez zakład budżetowy ze środków pochodzących z dotacji celowych z budżetu miasta?4. Czy mienie pozostałe po zakładzie budżetowym wnoszone do spółki z o.o. na pokrycie jej podwyższonego kapitału zakładowego w terminie późniejszym aniżeli przekształcenie może być podatkowo amortyzowane (stanowiąc koszt uzyskania przychodu) oraz jak ustalić jego wartość początkową?
2010.01.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-919/09-4/EK
∟Czy Spółka może dokonać jednorazowych odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej placu manewrowego i autobusu i koszt ten zaliczyć jednorazowo do kosztów podatkowych?
2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-617a/09/MK
∟Czy podatek od nieruchomości oraz opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, który przez parę lat nie był wykorzystywany w bieżącej działalności gospodarczej, a celem przekazania go dla zakładu była rozbudowa składowiska odpadów, przy czym rozpoczęcie inwestycji uwarunkowane było otrzymaniem dofinansowania ze środków unijnych, może zwiększyć wartość początkową przyszłej budowli i poprzez odpisy amortyzacyjne stanowić koszty uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-617/09/MK
∟Czy podatek od nieruchomości oraz opłata za wieczyste użytkowanie gruntu, który przez parę lat nie był wykorzystywany w bieżącej działalności gospodarczej, a celem przekazania go dla zakładu była rozbudowa składowiska odpadów, przy czym rozpoczęcie inwestycji uwarunkowane było otrzymaniem dofinansowania ze środków unijnych, może zwiększyć wartość początkową przyszłej budowli i poprzez odpisy amortyzacyjne stanowić koszty uzyskania przychodów w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych?
2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-599/09/PS
∟Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów dotyczących gospodarki zasobami mieszkaniowymi odpisów amortyzacyjnych dotyczących zasobów Towarzystwa.
2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-595/09/MK
∟Czy od pierwszego miesiąca każdego roku podatkowego Spółka może dokonać dalszego obniżenia wcześniej obniżonych stawek amortyzacyjnych lub ich dowolnego podwyższenia, jednakże do poziomu nie wyższego niż wynika to z Wykazu?
2010.01.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-594/09/MK
∟Czy od pierwszego miesiąca każdego następnego roku podatkowego (lub w momencie pierwszego wprowadzenia do ewidencji) Spółka może dokonać obniżenia stawek amortyzacyjnych, o którym mowa w art. 16i ust. 5 ustawy o podatku dochodowych od osób prawnych, jedynie w odniesieniu do wybranych/pojedynczych środków trwałych zaklasyfikowanych do danej grupy czy rodzaju, amortyzując pozostałe środki trwałe należące do tej samej grupy czy rodzaju przy użyciu stawek amortyzacyjnych dotychczas stosowanych?
2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-780/09-4/MS
∟Czy wniesienie przez Spółkę Nieruchomości wraz z wyposażeniem w formie wkładu niepieniężnego do Spółki Osobowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych (dalej: PDOP)? Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa? Czy odpisy amortyzacyjne dokonywane zgodnie z ustawą o PDOP od wartości początkowej poszczególnych środków trwałych wniesionych do Spółki Osobowej będą stanowiły koszt uzyskania przychodu Spółki w części odpowiadającej jej udziałowi w zyskach Spółki Osobowej? Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat? Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)? Jak należy określić wysokość dochodu podlegającego opodatkowaniu w Spółce przy ewentualnym zwrocie Spółce udziału kapitałowego (wkładu) lub jego części w Spółce Osobowej?
2010.01.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-779/09-4/MS
∟2. Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, składniki majątkowe tzn. budynki i budowle oraz wyposażenie nabyte przez Spółkę Osobową jako wkład niepieniężny powinny stanowić środki trwałe podlegające amortyzacji w rozliczeniu Spółki (wspólnika Spółki Osobowej) z tytułu PDOP a i ich wartość początkowa będąca podstawą dokonywania odpisów amortyzacyjnych - równa będzie wartości wkładu określonej w umowie Spółki Osobowej odpowiadającej wartości rynkowej danego środka trwałego, nie wyższej niż wartość rynkowa?4. Czy, po wniesieniu budynków i budowli do Spółki Osobowej i wprowadzeniu ich do ewidencji środków trwałych Spółki Osobowej, Spółka Osobowa może ustalić dla celów PDOP indywidualną stawkę amortyzacyjną dla budynków i budowli, przy czym okres amortyzacji dla budynków stanowiących centrum handlowe nie może być krótszy niż 3 lata, a w przypadku budowli — nie krótszy niż 10 lat?,br>5. Jak należy ustalić koszt uzyskania przychodu Spółki w przypadku sprzedaży przez Spółkę Osobową wniesionych do niej w drodze wkładu niepieniężnego składników majątkowych (w tym budynków, budowli i gruntów)?
2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-897/09-2/ŁM
∟1. Czy Spółka ma prawo jednorazowo w dacie poniesienia zaliczyć wydatki poniesione na zrealizowanie filmu reklamowego do kosztów uzyskania przychodów z wyjątkiem nabytych, wyszczególnionych w umowie odrębnych praw majątkowych do zrealizowanego filmu?2. Czy licencja na korzystanie z filmu może korzystać z prawa do amortyzacji na podstawie art. 16m ust 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych jako licencja na wyświetlanie filmów oraz na emisję programów radiowych i telewizyjnych tj. 24 miesiące, czy też na podstawie art. 16m ust. 1 pkt 4 jako od pozostałych wartości niematerialnych i prawnych tj. 60 miesięcy?
2009.12.30 - Minister Finansów - DD2/033/62/KZU/09/DD-404
∟Czy przepisy rozporządzenia Komisji WE Nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 traktatu do pomocy de minimis (Dz. Urz. WE L 379) uniemożliwiają skorzystanie z możliwości stosowania jednorazowej amortyzacji, o której mowa w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przez przedsiębiorców prowadzących działalność zarobkową w zakresie transportu drogowego na nabycie pojazdów przeznaczonych do transportu drogowego? Czy możliwa będzie, w przypadku uznania przedstawionego przez Wnioskodawcę stanowiska za prawidłowe, korekta złożonego już zeznania podatkowego za rok 2007 polegająca na wyksięgowaniu miesięcznych odpisów amortyzacyjnych od nabytego samochodu ciężarowego i wprowadzenie w zamian jednorazowej amortyzacji
2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1071/09/AM
∟Czy za miesiąc wrzesień amortyzację podatkową od środków trwałych powinna naliczyć Spółka i czy naliczona za miesiąc wrzesień amortyzacja będzie w Spółce stanowić w miesiącu wrześniu koszt uzyskania przychodu, pomimo faktu iż z powodu aportu ZCP w dniu 1 września 2009 roku fizycznie w miesiącu wrześniu Spółka nie używała do prowadzenia działalności środków trwałych wchodzących w skład ZCP? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-589/09/MK
∟Czy pozostawienie nie zdemontowanego i nie zezłomowanego fragmentu - odcinka sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej, który jest odrębnym środkiem trwałym, w miejscu jego dotychczasowego położenia stanowi stratę powstałą w wyniku likwidacji nie w pełni umorzonego środka trwałego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, która w związku z brakiem zmiany rodzaju działalności prowadzonej przez Spółkę stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów wyżej wymienionej ustawy?
2009.12.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1143/09/PP
∟Czy stanowiące własność Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej, nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku w dniu przyjęcia do używania:1. budynki, budowle oraz lokale będące odrębną własnością,2. maszyny, urządzenia i środki transportu,3. inne przedmioty- o przewidywanym okresie używania dłuższym niż rok, wykorzystywane przez Kasę na potrzeby związane z prowadzoną działalnością statutową podlegają amortyzacji, a tym samym odpisy amortyzacyjne są dla Kasy kosztem uzyskania przychodów?
2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1564/09/AM
∟W jaki sposób Spółka powinna traktować wydatki na urządzenia (maszyny, urządzenia i aparatury), które nie są zdatne do samodzielnej pracy, a które cechują się mobilnością i możliwością współpracy z wieloma urządzeniami różnych typów wykorzystywanych w działalności Spółki, a które nie wchodzą w tzw. obiekt zbiorczy środka trwałego?
2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1561/09/AM
∟Czy Spółka powinna uznać, że wydatki na zakup urządzenia, które uprzednio zaliczyła w wyniku błędu jednorazowo do kosztów podatkowych w momencie przekazania go do użytkowania, a które powinny być zaklasyfikowane jako wydatki modernizujące środek trwały, powinny zwiększyć wartość początkową środka trwałego w dacie zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów podatkowych (tj. wstecz)? Czy jednocześnie Spółka powinna skorygować koszty okresu, w którym zaliczyła przedmiotowe wydatki jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, a także koszty następnych okresów zwiększając je o odpisy amortyzacyjne od wydatków modernizacyjnych, zwiększających wartość początkową środka trwałego, począwszy od miesiąca następnego po zwiększeniu wartości początkowej środka trwałego? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)Czy wydatki poniesione na wymianę części składowej lub peryferyjnej, która nie prowadzi do ulepszenia środka trwałego można zaliczyć bezpośrednio w ciężar koszów uzyskania przychodów? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 5)W jaki sposób Spółka powinna traktować wydatki na przeznaczone do wymiany podzespoły środków trwałych, jeżeli wartość wymienianych części składowych i części peryferyjnych nie została wliczona do wartości początkowej środków trwałych na dzień oddania ich do używania? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)
2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1559/09/AM
∟W jaki sposób Spółka powinna traktować wydatki na urządzenia (maszyny, urządzenia i aparatury), które nie są zdatne do samodzielnej pracy, a które cechują się mobilnością i możliwością współpracy z wieloma urządzeniami różnych typów wykorzystywanych w działalności Spółki, a które nie wchodzą w tzw. obiekt zbiorczy środka trwałego?
2009.12.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1556/09/AM
∟Czy Spółka powinna uznać, że wydatki na zakup urządzenia, które uprzednio zaliczyła w wyniku błędu jednorazowo do kosztów podatkowych w momencie przekazania go do użytkowania, a które powinny być zaklasyfikowane jako wydatki modernizujące środek trwały, powinny zwiększyć wartość początkową środka trwałego w dacie zaliczenia przedmiotowych wydatków do kosztów podatkowych (tj. wstecz)? Czy jednocześnie Spółka powinna skorygować koszty okresu, w którym zaliczyła przedmiotowe wydatki jednorazowo do kosztów uzyskania przychodów, a także koszty następnych okresów zwiększając je o odpisy amortyzacyjne od wydatków modernizacyjnych, zwiększających wartość początkową środka trwałego, począwszy od miesiąca następnego po zwiększeniu wartości początkowej środka trwałego? Czy wydatki poniesione na wymianę części składowej lub peryferyjnej, która nie prowadzi do ulepszenia środka trwałego można zaliczyć bezpośrednio w ciężar koszów uzyskania przychodów? W jaki sposób Spółka powinna traktować wydatki na przeznaczone do wymiany podzespoły środków trwałych, jeżeli wartość wymienianych części składowych i części peryferyjnych nie została wliczona do wartości początkowej środków trwałych na dzień oddania ich do używania?
2009.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-864/09-5/JG
∟1. Czy otrzymana bezzwrotna pomoc finansowa pochodząca ze środków budżetu państwa będzie zwolniona z podatku od osób prawnych? 2. Czy odpisy amortyzacyjne od środka trwałego – kotłowni J. będą stanowiły koszt uzyskania przychodów?
2009.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1118/09/PC
∟1. Czy Spółka może obniżyć od pierwszego miesiąca dowolnego roku podatkowego stawki amortyzacyjne środków trwałych do dowolnego poziomu tj. np. do 0,1 % bez konieczności uzasadnienia przyjętej wielkości stawek?2. Czy obniżone uprzednio stawki amortyzacyjne można od pierwszego miesiąca dowolnego roku podatkowego podwyższać do maksymalnego poziomu przewidzianego w wykazie stawek amortyzacyjnych stanowiącego załącznik nr 1 do ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
2009.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1554/09/AP
∟Czy otrzymane środki trwałe (funkcjonujące wcześniej w ewidencji środków trwałych Gminy kilka miesięcy) Spółka będzie mogła amortyzować wg indywidualnych stawek z tytułu amortyzacji używanych środków trwałych?
2009.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-799/09/AP
∟Sposób ustalenia wartości początkowej zakupionego środka trwałego (samochodu) za określoną na fakturze cenę.
2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-675/09-2/PJ
∟Czy parter budynku mógł być przyjęty do ewidencji środków trwałych i amortyzowany od miesiąca września 2009 r.? Czy koszt płaconych bieżących odsetek od kredytu może Wnioskodawca podzielić (wydzielając kwotę kredytu otrzymanego na inwestycję i maszynę) na oddaną do użytkowania maszynę i księgować w koszty finansowe, natomiast pozostałą kwotę odsetek na inwestycję do czasu jej zakończenia?
2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-649/09-4/PJ
∟Podatnik wybudował budynek biurowo-magazynowy. Zgodnie z pomiarami, udział procentowy magazynów w całości obiektu wynosi 54.62%. Podatnik zamierza rozpocząć amortyzację nieruchomości.
2009.12.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-840/09-6/DS
∟Czy Spółka dobrze interpretuje przepisy oraz orzecznictwo i tezy postawione w interpretacjach w indywidualnych sprawach w podobnych stanach faktycznych, określające że strata w wysokości nieumorzonej części wartości początkowej powstała w wyniku likwidacji fizycznej lub poprzez wykreślenie z ewidencji na moment sprzedaży lub wydania wydzierżawiającemu (właścicielowi) środków trwałych własnych i inwestycji w obcych obiektach stanowi koszt uzyskania przychodów w sytuacji likwidacji Spółki?
187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207
Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.
epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.
Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.