Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: nierezydent

 

nierezydent 906 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

2014.12.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-742/14-4/MG
     ∟1) Jak wygląda rozliczenie zobowiązań podatkowych powstających od zysków kapitałowych w momencie zbycia akcji, korzystając z konta maklerskiego Wnioskodawcy w banku? 2) Gdzie Wnioskodawca musi rozliczać się z podatkami – w Polsce albo w Niemczech? 3) Jeśli Wnioskodawca będzie płacić podatki w Niemczech, czy musi w ogóle składać jakieś wnioski w urzędzie skarbowym w Polsce?

2014.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1161/14-3/EC
     ∟Czy przychody uzyskane przez zagranicznych dealerów w wysokości wypłaconej prowizji za zrealizowaną sprzedaż podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem dochodowym?

2014.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-730/14-2/JK
     ∟1) Czy na osobach mających miejsce zamieszkania oraz rezydencję podatkową w Japonii, zatrudnionych przez Fundację i wykonujących czynności na rzecz Fundacji wyłącznie na terytorium Japonii spoczywa obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce, a tym samym czy Fundacja obowiązana jest do pobrania zaliczek na ten podatek? 2) W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie pierwsze i uznaniu, że występuje kolizja pomiędzy obowiązkiem podatkowym w Polsce i w Japonii, czy na podstawie zaświadczenia o opodatkowaniu za zeszły rok, Fundacja może nie pobierać zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z wynagrodzenia za wykonanie umów cywilnoprawnych zawieranych z osobami mającymi miejsce zamieszkania oraz rezydencję podatkową w Japonii, zatrudnionych przez Fundację i wykonujących czynności na rzecz Fundacji wyłącznie na terytorium Japonii, zgodnie z Umową o unikaniu podwójnego opodatkowania?

2014.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-932/14-4/IŚ
     ∟Sposób opodatkowania operacji objęcia tytułów uczestnictwa w polskim funduszu inwestycyjnym zamkniętym w zamian za papiery wartościowe i udziały w sp. z o.o.(przychód z odpłatnego zbycia papierów i udziałów, miejsce opodatkowania)

2014.12.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-914/14-5/IŚ
     ∟Skutki z tytułu wypłat dla spółki luksemburskiej dochodów/przychodów

2014.12.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-913/14-5/IŚ
     ∟Skutki z tytułu wypłat dla spółki luksemburskiej dochodów/przychodów związanych z lokatami (zasady opodatkowania i brak obowiązku podatkowego w Polsce)

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-660/14/MCZ
     ∟obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzenia należnego artystom z Rosji

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-659/14/MCZ
     ∟obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzenia należnego artystom z Wielkiej Brytanii

2014.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-658/14/MCZ
     ∟obowiązki płatnika w związku z wypłacaniem wynagrodzenia należnego artystom z Finlandii

2014.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-920/14/BK
     ∟w zakresie ustalenia miejsca (kraju) opodatkowania dochodów z prowadzonej samodzielnie pozarolniczej działalności gospodarczej oraz możliwości skorygowania w 2014 r. zeznań podatkowych złożonych w polskim urzędzie skarbowym za lata 2006-2013.

2014.10.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-794/14-3/RS
     ∟Czy Wnioskodawca, jako płatnik podatku CIT, będzie zobowiązany do pobrania podatku u źródła od dokonywanych na rzecz spółki kapitałowej, będącej rezydentem podatkowym Cypru wypłat z tytułu wykupu certyfikatów inwestycyjnych w celu ich umorzenia?

2014.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-721/14-2/MK
     ∟Czy w świetle wyżej przedstawionego stanu faktycznego wynagrodzenie prowizyjne, otrzymywane przez Spółkę A od Wnioskodawcy podlega opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym (tzw. podatek u źródła) i tym samym czy Wnioskodawca ma obowiązek potrącania zryczałtowanego podatku dochodowego w związku z dokonywaniem wypłat wynagrodzenia prowizyjnego na rzecz Spółki A?

2014.09.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-542/14-4/MG
     ∟Należy zgodzić się ze stanowiskiem Wnioskodawcy, że w momencie otrzymania opcji na akcje po stronie Wnioskodawcy nie powstaje obowiązek podatkowy. Następnym etapem uczestnictwa w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę z siedzibą we Francji było nabycie akcji spółki francuskiej po cenie wynikającej z zawiadomienia (po cenie opcji), które miało miejsce w dniach 14 maja 2013 r. i 5 maja 2014 r. oraz jednoczesna sprzedaż przedmiotowych akcji w dniu ich nabycia. Jednakże z uwagi na fakt, że w momencie nabycia akcji spółki z siedzibą we Francji, Wnioskodawca był chińskim rezydentem podatkowych, bowiem jak wskazano we wniosku od 1 stycznia 2011 r. do chwili obecnej Wnioskodawca jest chińskim rezydentem podatkowym, tym samym skutki podatkowe nabycia akcji spółki francuskiej w ramach programu winny być rozpatrywane z uwzględnieniem przepisów prawa obowiązujących w państwie rezydencji Wnioskodawcy, jaką posiadał w roku nabycia akcji spółki z siedzibą we Francji, tj. w roku 2013 i 2014.

2014.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-723/14-4/EC
     ∟1. Czy dochody Wnioskodawcy z tytułu bycia wspólnikiem w spółce osobowej (SKA a następnie w spółce jawnej) będą podlegać opodatkowaniu w Polsce jako położony w Polsce zakład (czyli w państwie źródła) w takiej mierze, w jakiej mogą być przypisane temu zakładowi, a tym samym zastosowanie znajdzie ustawa o PIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z o.o. otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, 2 i 3: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 5. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr I: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-726/14-4/EC
     ∟1. Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej środki pieniężne stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT? 2. Czy otrzymane w wyniku likwidacji Spółki jawnej inne składniki majątku stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?

2014.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-722/14-4/EC
     ∟1. Czy dochody Wnioskodawcy z tytułu bycia wspólnikiem w spółce osobowej (SKA a następnie w spółce jawnej) będą podlegać opodatkowaniu w Polsce jako położony w Polsce zakład (czyli w państwie źródła) w takiej mierze, w jakiej mogą być przypisane temu zakładowi, a tym samym zastosowanie znajdzie ustawa o PIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy papiery wartościowe lub, udziały w spółce z o.o. otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej zprzekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.19 - Minister Finansów - DD3/033/292/MCA/14/RD-85063/14
     ∟Za nieprawidłowe należy uznać stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego, gdyż wbrew twierdzeniu Wnioskodawcy do otrzymanych diet z tytułu odbytej podróży służbowej z Portugalii do Polski nie ma zastosowania wysokość diety, o której mowa w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej dnia 19 grudnia 2002 r. w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju (23 zł).

2014.09.19 - Minister Finansów - DD3/033/291/MCA/14/RD-85051/14
     ∟Uznać należy, że, przedmiotowe diety korzystają ze zwolnienia od podatku na zasadach określonych w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy, tj. w wysokości określonej w rozporządzeniu Ministra Finansów i Administracji Publicznej Nr 1553-D/2008. Jak bowiem wskazano we wniosku, to właśnie ten akt normatywny portugalskiego systemu prawnego (kraju delegowania) określa wysokość diet przysługujących urzędnikom państwowym z tytułu podróży służbowej. Zatem do tej wysokości, diety otrzymane przez Wnioskodawcę korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a ustawy.

2014.09.19 - Minister Finansów - DD3/033/290/MCA/14/RD-85019/14
     ∟Na gruncie przepisów ustawy, diety i inne należności za czas podróży służbowej otrzymane przez pracownika Spółki odbywającego podróż służbową z Litwy do Polski korzystają ze zwolnienia od podatku na takich samych zasadach co diety i inne należności za czas podróży służbowej odbywanej z Polski do Litwy przez polskiego pracownika, tj. do wysokości określonej w ww. ustawach lub przepisach wykonawczych stanowiących element wewnętrznego porządku prawnego państwa delegowania.

2014.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-724/14-4/EC
     ∟1. Czy dochody Wnioskodawcy z tytułu bycia wspólnikiem w SKA będą podlegać opodatkowaniu w Polsce jako położony w Polsce zakład (czyli w państwie źródła) w takiej mierze, w jakiej mogą być przypisane temu zakładowi, a tym samym zastosowanie znajdzie ustawa o PIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1; W jaki sposób Wnioskodawca powinien kwalifikować przypadające na niego (jako akcjonariusza) przychody SKA uzyskane z tytułu zbycia udziałów, akcji, certyfikatów inwestycyjnych, obligacji w roku obrotowym rozpoczętym przed dniem 1 stycznia 2014 r.? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr l: W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przypadające na niego (jako akcjonariusza) przychody SKA uzyskane z tytułu zbycia udziałów, akcji, certyfikatów inwestycyjnych, obligacji w roku obrotowym rozpoczętym przed dniem 1 stycznia 2014 r.?

2014.09.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-720/14-2/EC
     ∟Czy wniesienie Aktywów w drodze aportu do SKA, o której mowa w zdarzeniu przyszłym, skutkuje powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PIT?

2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-348/14-4/Akr
     ∟Czy Wnioskodawca dochody uzyskane z tytułu umowy zlecenia zawartej z firmą M., którą faktycznie wykonywał na terenie Danii ma prawo opodatkować wyłącznie w Danii, a w Polsce złożyć wniosek o stwierdzenie nadpłaty w celu odzyskania podatku?

2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-466/14/MCZ
     ∟Obowiązki płatnika - opodatkowanie wynagrodzenia uzyskanego a umowy o dzieło w Polsce przez artystów z Włoch.

2014.09.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-465/14/MCZ
     ∟Obowiązki płatnika - opodatkowanie wynagrodzenia uzyskanego a umowy o dzieło w Polsce przez artystów z Francji

2014.08.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-591/14-2/KS
     ∟Czy działalność Wnioskodawczyni na terytorium Polski oznacza powstanie zakładu w rozumieniu art. 5 umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Niemcami? Jeżeli tak, to czy Wnioskodawczyni ma obowiązek składania w Polsce deklaracji podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 45 Ustawy, nawet, jeżeli działalność oddziału w Polsce generowała straty i nie wystąpił obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?

2014.08.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-523/14-6/KS
     ∟W związku z nabyciem nieruchomości, czy istnieje obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego od przedmiotu transakcji? Czy Wnioskodawczyni ma obowiązek odprowadzenia podatku dochodowego?

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-524/14-2/AM
     ∟Czy w przypadku opisanego zdarzenia przyszłego tj. zmiany formy prowadzenia działalności w Polsce - z działalności prowadzonej za pośrednictwem Oddziału na działalność prowadzoną jako wspólnik spółki osobowej) Wnioskodawca będzie mógł obniżyć ew. dochód osiągany za pośrednictwem spółki komandytowej o wysokość straty wykazywanej przez Oddział na zasadach określonych art. 7 ust. 5 u.p.d.o.p.?

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-523/14-2/AM
     ∟Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Wnioskodawca prowadząc działalność gospodarczą na terytorium RP za pośrednictwem dwóch zakładów podatkowych w rozumieniu umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (tj. za pośrednictwem Oddziału oraz jako wspólnik spółki komandytowej), będzie zobowiązany do łącznego rozliczania dochodów / strat obydwu ww. zakładów i tym samym będzie uprawniony do obniżenia ew. dochodu osiąganego pośrednictwem spółki komandytowej o wysokość straty wykazywanej przez Oddział na zasadach określonych art. 7 u.p.d.o.p. i odwrotnie?

2014.07.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP1/443-347/14/AW
     ∟Opodatkowanie dostawy nieruchomości w wyniku wywłaszczenia. Nieruchomość niezabudowana przeznaczona pod autostradę.

2014.07.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-355/14-4/IF
     ∟dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj