Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania

 

umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania 9980 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263

2010.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-93/10-3/ER
     ∟stwierdzić należy, iż 0% stawka podatku od odsetek wynikająca z przepisów polsko – francuskiej umowy w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku, nie znajdzie zastosowanie do sytuacji opisanej we wniosku. Spółka będzie mogła jednak zastosować w momencie wypłaty (art. 26 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych) zgodnie z postanowieniami art. 21 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, preferencyjną stawkę podatkową wynikającą z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską, a państwem rezydencji podatkowej podmiotu uprawnionego, uzyskującego przychód z tytułu odsetek, a więc poszczególnych spółek z grupy, które biorą udział w systemie Cash pooling.

2010.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-131/10/MCZ
     ∟Czy ww. niemieckie świadczenia emerytalne wypłacane przez Deutsche Rentenversicherung podlegają w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

2010.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-129/10/IB
     ∟Czy Wnioskodawca jest obowiązany rozliczyć w Polsce kwotę, którą ma uzyskać z tytułu odprawy wynikającej z rozwiązania stosunku pracy od szwajcarskiego armatora/pracodawcy?Czy odprawa powinna być traktowana jako wynagrodzenie z tytułu pracy najemnej wykonywanej na statkach morskich u szwajcarskiego pracodawcy?

2010.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-93/10-2/PS
     ∟1. Oddział założony przez Spółkę, usytuowany na terytorium Luksemburga stanowi zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 updop oraz art. 5 ust. 1 Umowy z Luksemburgiem. 2. Ponieważ działalność związana z prawami własności intelektualnej, finansowa i inwestycyjna jest (lub będzie) prowadzona przez Oddział w Luksemburgu, należności licencyjne otrzymywane z tytułu oddawania do użytkowania praw własności intelektualnej, dywidendy uzyskiwane z tytułu inwestycji w papiery wartościowe, jak również odsetki z tytułu pożyczek płacone na rzecz Oddziału stanowią dla celów podatkowych zyski Oddziału (art. 7 ust. 2 Umowy z Luksemburgiem). Dodatkowo, Oddział może uzyskiwać zyski/straty ze sprzedaży papierów wartościowych, należności pożyczkowych lub praw własności intelektualnej, które również będą, stanowiły dla celów podatkowych zyski/straty Oddziału. Tym samym, dochód uzyskany przez Oddział z tytułu wyżej wskazanej działalności podlega zwolnieniu z opodatkowania w Polsce zgodnie z art. 17 usta 1 pkt. 3 updop w związku z art. 7 ust.1 oraz art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy z Luksemburgiem. 3. Środki uzyskane od udziałowca Spółki są, alokowane na „kapitał” Oddziału, który, zgodnie z przyjętymi przez OECD zasadami, ma charakter zbliżony do kapitału zakładowego w spółce. Z tego względu nie występują jakiekolwiek odsetki z tytułu przekazanych aktywów, które miałyby być płacone przez Oddział do Centrali i które byłyby opodatkowane w Polsce. 4. Z uwagi na fakt, iż działalność związana z prawami własności intelektualnej, finansowa i inwestycyjna jest (lub będzie) prowadzona przez Oddział w walutach obcych, w Oddziale mogą wystąpić ujemne tub dodatnie różnice kursowe. Różnice te mogą realizować się na wszelkich transakcjach prowadzanych w walutach obcych, tj. innych niż w jakiej prowadzone będą księgi Oddziału. Te różnice kursowe stanowią przychód lub koszt Oddziału.

2010.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-81/10-4/PS
     ∟Czy zakup oprogramowania zobowiązuje Wnioskodawcę do pobrania podatku dochodowego z tytułu wypłaty za zamówione oprogramowanie od firmy mającej siedzibę w Holandii ?

2010.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-62/10-4/PS
     ∟1. Oddział założony przez Spółkę, usytuowany na terytorium Luksemburga będzie stanowił zakład w rozumieniu art. 4a pkt 11 updop oraz art. 5 ust. 1 Umowy z Luksemburgiem. 2. Ponieważ działalność finansowa i inwestycyjna będzie prowadzona przez Oddział w Luksemburgu, dywidendy uzyskiwane z tytułu inwestycji w papiery wartościowe, jak również odsetki z tytułu pożyczek płacone na rzecz Oddziału będą stanowiły dla celów podatkowych zyski Oddziału (art. 7 ust. 2 Umowy z Luksemburgiem). Dodatkowo, Oddział może uzyskiwać zyski/straty ze sprzedaży papierów wartościowych i należności pożyczkowych, które również będą stanowiły dla celów podatkowych zyski/straty Oddziału. Tym samym, dochód uzyskany przez Oddział z tytułu wyżej wskazanej działalności będzie podlegał zwolnieniu z opodatkowania w Polsce zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 3 updop w związku z art. 7 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 lit a) Umowy z Luksemburgiem. 3. Ponieważ środki uzyskane od udziałowca Spółki będą alokowane jako „kapitał” Oddziału (który, zgodnie z przyjętymi przez OECD zasadami, będzie miał charakter zbliżony do kapitału zakładowego w spółce), brak jest podstaw do naliczenia jakichkolwiek odsetek z tytułu przekazanych aktywów, które miałyby być płacone przez Oddział do Centrali i które byłyby opodatkowane w Polsce. 4. Z uwagi na fakt, działalność finansowa i inwestycyjna będzie prowadzona przez Oddział w walutach obcych, w Oddziale mogą wystąpić ujemne lub dodatnie różnice kursowe. Różnice te mogą realizować się na wszelkich transakcjach prowadzonych w walutach obcych, tj. innych niż waluta, w jakiej prowadzone będą księgi Oddziału. Te różnice kursowe będą stanowić przychód lub koszt Oddziału. 5. Biorąc pod uwagę, iż księgi Oddziału będą prowadzone w walucie obcej, różnice kursowe (dodatnie lub ujemne) mogą również wystąpić przy wycenie majątku Oddziału w złotych polskich dla celów rachunkowych w Polsce. Z uwagi na to, iż taka wycena będzie dotyczyć działalności gospodarczej Oddziału, jakiekolwiek dodatnie lub ujemne różnice kursowe powstałe w wyniku takiej wyceny nie będą wpływać na podstawę opodatkowania w Polsce. 6. Przy określaniu wielkości dochodu, który jest zwolniony z opodatkowania w Polsce, należy brać pod uwagę funkcje pełnione w ramach działalności Centrali i Oddziału. Mając na uwadze charakter tych funkcji, uzasadnione ekonomicznie będzie alokowanie określonej części przychodu Oddziału z tytułu prowadzonej działalności finansowej i inwestycyjnej do Centrali. W celu określenia poziomu wynagrodzenia należnego Centrali za funkcje pełnione na rzecz Oddziału w Luksemburgu, Spółka przygotuje studium porównawcze.

2010.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-101/10-4/MP
     ∟należy stwierdzić, iż w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawczyni miała miejsce zamieszkania na terytorium Holandii, zatem w myśl art. 18 ust. 1 ww. Konwencji renta wypłacana osobie mającej miejsce zamieszkania w Umawiającym się Państwie, podlega opodatkowaniu tylko w tym Państwie, czyli w przypadku Wnioskodawczyni w Holandii.

2010.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-130/10/MCZ
     ∟Czy przyszły pracownik - obywatel Litwy zatrudniony na Litwie - podlegał będzie obowiązkowi podatkowemu na terenie Polski?

2010.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/415-110/10/PS
     ∟Czy wynagrodzenie które uzyska Wnioskodawca z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w Spółce, podlega w Polsce zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych, zgodnie z zasadami przewidzianymi w art. 16 i art. 24 ust. 1 lit. 1 i ust. 4 Traktatu (tzw. zwolnienie z progresją), tj. czy dochód Wnioskodawcy z tytułu tego wynagrodzenia jest zwolniony w Polsce z podatku dochodowego od osób fizycznych, jednak dochód ten może być wzięty pod uwagę przy obliczaniu stawki podatku dochodowego od osób fizycznych od pozostałego dochodu Wnioskodawcy?

2010.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-164/10/HS
     ∟Opodatkowanie dochodów z tytułu wypłaconych przez cypryjską spółkę dywidend.

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-73/10-3/PS
     ∟Czy Spółka P. Sp z o.o. w opisanej sytuacji prawidłowo stosuje art. 13 ust 5 Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Republiką Federalną Niemiec w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od majątku, podpisanej w Berlinie dnia. 14.05.2003 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 12, poz. 90), przez co płatność dokonana przez Spółkę z tytułu zakupu oprogramowania komputerowego będzie opodatkowana tylko w Niemczech, gdzie podatnik ma siedzibę? Czy uwzględniając powyższy artykuł Spółka nie powinna potrącać podatku od wypłacanej z tego tytułu należności?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-41/10-4/PS
     ∟1. Czy członkostwo w EUIG, utworzonym na terytorium Polski w celu świadczenia usług wyłącznie dla swoich członków, będzie prowadziło do powstania zakładu Spółki w rozumieniu przepisów art. 4a pkt 11 updop oraz art. 5 Umowy z Irlandią? 2. Czy w przypadku twierdzącej odpowiedzi na pytanie 1, przychód alokowany do zakładu Spółki będzie ustalany jedynie w oparciu o odpowiednią część środków finansowych otrzymywanych przez EUIG od swoich członków jako zwrot kosztów? W szczególności, czy przychody z działalności ubezpieczeniowej Spółki nie będą alokowane do zakładu Spółki w Polsce?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-195/10-2/IŚ
     ∟2. Czy wniesienie udziałów w SP przez SC do Funduszu tytułem wpłaty za wydane certyfikaty inwestycyjne stanowiące tytuł uczestnictwa w Funduszu podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym w Polsce?3. Czy otrzymywane przez SC przychody z tytułu wypłat kwot dochodu funduszu:a) wypłacane w przypadku wykupu przez Fundusz certyfikatów inwestycyjnych w celu umorzenia,b) wypłacane przez Fundusz w trakcie jego trwania (bez wykupu certyfikatów inwestycyjnych) podlegają opodatkowaniu w Polsce, a w szczególności czy Fundusz zobowiązany będzie w takim przypadku do pobrania podatku u źródła zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-95/10-2/AK
     ∟skutki podatkowe związane ze zbyciem udziałów Spółce z o. o. z siedzibą w Polsce poprzez sprzedaż lub wniesienie aportem do Spółki z o. o. na terytorium Cypru

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-141/10-2/ŁM
     ∟Czy przy wypłacie dywidendy dla spółki z terenu Francji Spółka musi pobrać podatek u źródła?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-103/10-6/AP
     ∟Czy płatności z tytułu podatku dochodowego za Spółkę jak również za pracowników dokonywane mają być na terenie RP?

2010.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-206/10/MO
     ∟Czy certyfikat rezydencji, który nie wskazuje daty, do której obowiązuje, stanowiący zaświadczenie o miejscu zamieszkania podatnika lub siedziby podatnika dla celów podatkowych, wydany przez właściwy organ administracji podatkowej państwa miejsca rezydencji podatnika zachowuje swoją aktualność dopóki nie ulegnie zmianie potwierdzony w nim stan faktyczny?

2010.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-116/10-3/AJ
     ∟1. Czy po stronie Spółki powstanie przychód tytułem wydania aktywów w postaci Akcji Spółki Brytyjskiej jako wynagrodzenie za dobrowolne umorzenie akcji Wnioskodawcy posiadanych przez Spółkę Luksemburską ?2. Czy wydanie przez Spółkę aktywów w postaci Akcji Spółki Brytyjskiej tytułem wynagrodzenia za dobrowolne umorzenie akcji Wnioskodawcy posiadanych przez Spółkę Luksemburską będzie stanowiło dochód z udziału w zyskach osób prawnych (art. 10 ust. 1 UPDOP), zwolniony od podatku na podstawie art. 22 ust. 4 UPDOP ? Czy na K. będzie ciążyć płatniczy obowiązek poboru podatku?

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-67/10-4/AS
     ∟określenie obowiązku płatnika pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego oraz obowiązku uzyskania certyfikatu rezydencji od usługodawcy australijskiego

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-51/10-4/SP
     ∟Należy stwierdzić, iż w świetle przedstawionego stanu faktycznego do dnia wyjazdu z Polski Wnioskodawca podlegał w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlegał opodatkowaniu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów z uwzględnieniem zawartych przez Polskę umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. Natomiast od dnia wyjazdu z Polski (o ile zmianie nie ulegnie stan faktyczny i prawny) Wnioskodawca podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, tj. podlega opodatkowaniu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-103/10-3/MR
     ∟aktualność certyfikatu rezydencji, który nie wskazuje daty obowiązywania, aktualności certyfikatu rezydencji, który wskazuje datę obowiązywania, formy certyfikatu rezydencji, możliwości zastosowania stawek podatku wynikających z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania przed uzyskaniem certyfikatu rezydencji.

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-172/10-2/MK
     ∟Czy całkowity dochód, uzyskiwany przez Wnioskodawczynię z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w Spółce cypryjskiej, będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku z dnia 4 czerwca 1992 r. (Dz. U. z 1993 r. Nr 117, poz. 523) i w konsekwencji, na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy, dochód ten będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce?

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-171/10-2/MK
     ∟Czy całkowity dochód, uzyskiwany przez Wnioskodawczynię z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w Spółce cypryjskiej, będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Cypru w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku z dnia 4 czerwca 1992 r. (Dz. U. z 1993 r. Nr 117, poz. 523) (dalej: „Umowa”) konsekwencji, na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy, dochód ten będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce?

2010.04.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-104/10/HK
     ∟Czy dochód, uzyskiwany przez wnioskodawcę z tytułu zasiadania w zarządzie Spółki cypryjskiej będzie podlegać opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 16 Umowy i w konsekwencji, na podstawie art. 24 ust. 1 lit. a) Umowy, dochód ten będzie zwolniony z opodatkowania w Polsce?

2010.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-175/10-3/AJ
     ∟Skutki podatkowe likwidacji spółki z siedzibą w Wielkim Księstiwe Luksemburga.

2010.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-175/10-2/AJ
     ∟Czy dochody uzyskane w wyniku umorzenia udziałów w Spółce są zwolnione z opodatkowania na terytorium Polski i wysokość tych dochodów ma jedynie wpływ na zasady ustalania stawki podatkowej stosowanej do dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce?

2010.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-156/10-3/AJ
     ∟Skutki podatkowe likwidacji spółki z siedzibą w Wielkim Księstiwe Luksemburga.

2010.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-156/10-2/AJ
     ∟Czy dochody uzyskane w wyniku umorzenia udziałów w Spółce są zwolnione z opodatkowania na terytorium Polski i wysokość tych dochodów ma jedynie wpływ na zasady ustalania stawki podatkowej stosowanej do dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce?

2010.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-261/10-2/JS
     ∟opodatkowanie dochodów z tytułu pełnienia funkcji dyrektora w spółce cypryjskiej.

2010.04.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-84/10-4/AM
     ∟1. Czy certyfikaty rezydencji podatkowej zaświadczające o miejscu zamieszkania/siedziby podatników poza terytorium Polski, zachowują swoją aktualność do czasu zmiany potwierdzonego w nich stanu faktycznego? 2. Czy Bank otrzymując certyfikat rezydencji podatkowej w terminie późniejszym, może w stosunku do dokonywanych wypłat na rzecz zagranicznego podatnika zastosować niższą stawkę podatku lub wyłączenie z opodatkowania na podstawie właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania?3. Czy certyfikaty rezydencji dostarczane do Banku w opisanej formie elektronicznej mogą być uznane za spełniające przesłanki zawarte w art. 4a pkt 12 udpop oraz art. 5a pkt 21 updof i tym samym umożliwiające zastosowanie niższych stawek podatku lub wyłączeń z opodatkowania na podstawie odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, bądź do stosowania wyłączeń przewidzianych w wymienionych wyżej ustawach?

243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj