Skorowidz hasłowy interpretacji
Hasło: pomoc publiczna

 

pomoc publiczna 1047 / 481753  │  a   b   c   d   e   f   g   h   i   j   k   l   m   n   o   p   q   r   s   t   u   v   w   z  

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

2009.06.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-158/09/MK
     ∟Czy w związku z uzyskaniem nowego zezwolenia z 2009 r. na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Spółce przysługiwać będzie zwolnienie od podatku dochodowego w wysokości ustalonej na podstawie kosztów nowej inwestycji, zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi działalności na terenie specjalnych stref ekonomicznych? Czy zwolnienie od podatku dochodowego od osób prawnych uzyskane w ramach zezwolenia z 2000 r. zmniejsza pulę zwolnienia podatkowego dostępnego z tytułu nowej inwestycji realizowanej w ramach zezwolenia z 2009 r.?

2009.05.21 - Minister Finansów - DD5/8213/17/DZQ/09/PK-818
     ∟Czy zgodnie z § 6 ust. 2a rozporządzenia o MSSE, Spółka - po nabyciu prawa do korzystania ze zwolnienia w podatku CIT tj. od miesiąca następującego po spełnieniu warunków zezwolenia (poniesienie określonych nakładów inwestycyjnych oraz zatrudnienie nowych pracowników) - będzie mogła dokonać korekty złożonych deklaracji podatkowych za okres od dnia wydania zezwolenia do dnia spełnienia w/w warunków określonych w zezwoleniu

2009.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-120/09/DK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie wysokości kwoty stanowiącej podstawę do obliczenia wysokości zwolnienia podatkowego z tytułu prowadzenia działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

2009.05.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-97/09-2/MS
     ∟zasady kwalifikowania do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia z podatku, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34, wydatków poniesionych na nabycie maszyn i urządzeń przeznaczonych do „działalności rozbiegowej” uruchomionej poza terenem specjalnej strefy ekonomicznej

2009.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-256/09/AM
     ∟• Czy w sytuacji, w której Spółka posiada dwa zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie SSE, przy czym drugie zezwolenie zostało wydane na rozbudowę istniejącego już zakładu, Spółka ma obowiązek dla celów rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych ustalać dochód podlegający zwolnieniu pod każde z zezwoleń odrębnie, czy też w świetle art. 7 ust. 3 i 4 ustawy o PDOP wystarczającym jest łączne ustalenie dochodu Spółki uzyskanego na terenie SSE (w ramach obu zezwoleń) i korzystającego ze zwolnienia podatkowego?• Czy w sytuacji, gdy wystarczające jest ustalenie dochodu zwolnionego z opodatkowania łącznie dla obu zezwoleń, Spółka powinna dokonywać dyskontowania całej uzyskanej pomocy publicznej (zwolnionego podatku od dochodu z dwóch zezwoleń łącznie), zgodnie z rozporządzeniem w sprawie SSE, najpierw na dzień wydania pierwszego zezwolenia, a po wyczerpaniu przysługującego w ramach pierwszego zezwolenia limitu pomocy, na dzień wydania drugiego zezwolenia, czy też taki sposób dyskontowania pomocy publicznej jest nieprawidłowy i Spółka powinna dokonać podziału dochodu zwolnionego z opodatkowania pod każde z zezwoleń i odrębnie dyskontować uzyskaną pomoc publiczną na dzień wydania każdego z zezwoleń?

2009.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-51/09/AM
     ∟Czy wydatki na nabycie wózków widłowych używanych do przeładunku wyrobów w magazynach oraz samochodów używanych na potrzeby własne, można zaliczyć do kosztów kwalifikowanych do objęcia pomocą?

2009.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-109/09/HD
     ∟Czy otrzymane środki są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Jeśli tak, to jak prawidłowo ustalić koszty uzyskania przychodów?

2009.05.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-150/09/AM
     ∟• prowadzenia ewidencji rachunkowej w przypadku posiadania trzech zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej,• ustalenia na jaki dzień należy dyskontować wydatki inwestycyjne otrzymaną pomoc publiczną w przypadku prowadzenia działalności na podstawie trzech zezwoleń,

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-463/09/AM
     ∟Czy do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą należą:wartość netto budynków, które w ramach zamierzonej inwestycji zostaną przeznaczone do rozbiórki;wydatki poniesione na wyburzenie budynków znajdujących się na terenie specjalnej strefy ekonomicznej, w których miejsce, w wyniku planowanej inwestycji, powstaną nowe obiekty przeznaczone na działalność objętą zezwoleniem? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 8)

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-461/09/AM
     ∟Czy na ustalenie dochodu z tytułu działalności prowadzonej na podstawie zezwolenia i korzystającego ze zwolnienia z podatku wpływają:ujemne różnice kursowe z tytułu należności i zobowiązań wyrażonych w walucie obcej i wynikających z działalności prowadzonej przed uzyskaniem zezwolenia;ujemne różnice kursowe z tytułu należności i zobowiązań wyrażonych w walucie obcej powstałych w okresie obowiązywania zezwolenia i związanych z działalnością objętą zezwoleniem;odsetki zapłacone kontrahentom z tytułu nieterminowego regulowania należności związane ze zobowiązaniami powstałymi przed objęciem działalności wnioskodawcy zezwoleniem;odsetki zapłacone kontrahentom z tytułu nieterminowego regulowania należności powstałych w związku z działalnością objętą zezwoleniem i w okresie jego obowiązywania:koszty finansowe (koszty prowizji bankowych, odsetki bankowe itp.) od kredytów i pożyczek zaciągniętych na finansowanie zakupu maszyn, urządzeń oraz modernizację i rozbudowę nieruchomości na terenie strefy?(pytanie oznaczone we wniosku Nr 6)

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-460/09/AM
     ∟Czy na ustalenie wysokości dochodu z działalności objętej zezwoleniem i korzystającego ze zwolnienia z podatku dochodowego wpływają przychody finansowe z tytułu:odsetek od zgromadzonych na rachunku środków pieniężnych pochodzących z działalności przed dniem uzyskania zezwolenia;odsetek od zgromadzonych na bieżących rachunkach bankowych środków pochodzących z działalności w specjalnej strefie ekonomicznej,zysków z ulokowanych na lokatach pieniężnych środków spółki związanych z działalnością objętą zezwoleniem i uzyskanych w okresie jego obowiązywania;zysków z ulokowanych na lokatach pieniężnych środków spółki wynikających z działalności nieobjętej zezwoleniem;odsetek otrzymanych od kontrahentów z tytułu nieterminowego regulowania należności powstałych w związku z działalnością zwolnioną, w okresie obowiązywania zezwolenia;odsetek otrzymanych od kontrahentów z tytułu nieterminowego regulowania należności powstałych przed objęciem zezwoleniem działalności, z którą są związane;dodatnich różnic kursowych od należności i zobowiązań wyrażonych w walucie obcej wynikających z działalności objętej zezwoleniem;dodatnich różnic kursowych od zgromadzonych na rachunkach bankowych środków pieniężnych uzyskanych w związku z działalnością prowadzoną na terenie specjalnej strefy ekonomicznej?(pytanie oznaczone we wniosku Nr 5)

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-459/09/AM
     ∟Czy podatnikowi przysługuje prawo do rozliczenia straty jaka mogłaby powstać u podatnika na działalności prowadzonej w specjalnej strefie ekonomicznej, z której dochód jest zwolniony z opodatkowania z dochodem z działalności objętej zezwoleniem i korzystającym ze zwolnienia:rozliczenie straty z dochodem zwolnionym w kolejnych latach podatkowych;rozliczenie straty powstałej z bieżącej działalności w trakcie roku podatkowego z dochodem uzyskanym w danym roku podatkowym?(pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)

2009.04.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-456/09/AM
     ∟Czy wysokość zwolnienia o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ustala się w oparciu o całkowite koszty inwestycji kwalifikujące się do objęcia pomocą ? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 9)

2009.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-71/09/AM
     ∟Czy z uwagi na poniesienie wydatków inwestycyjnych przewyższających kwotę określoną w zezwoleniu, jak i w przypadku ich dalszego poniesienia, wydatki ponad kwotę określoną w zezwoleniu powiekszą maksymalną wysokość zwolnienia, jakie przysługuje Spółce na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 updop?

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-111/09-2/ŁM
     ∟1. Czy istnieje górny limit wydatków inwestycyjnych dla przedsiębiorstwa prowadzącego działalność na terenie Strefy, na podstawie Zezwolenia z 2006 r.?2. Czy wydatki inwestycyjne na terenie strefy przekraczające w dowolnej kwocie wartość wydatków inwestycyjnych, wskazanych w zezwoleniu, będą podstawą do zwolnienia podatkowego?Jeśli tak, to czy wydatki inwestycyjne poniesione po dniu 31.12.2009 r. będą uprawniały do dalszego korzystania z pomocy?

2009.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-60/09/MK
     ∟Czy ratę kredytu bankowego za zakupioną halę magazynową i grunt Spółka może finansować ze środków pieniężnych z ZFRON?

2009.03.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-23/09/AM
     ∟Spółka występuje z pytaniem czy dokonując kalkulacji maksymalnej kwoty zwolnienia podatkowego (tj. określając limit pomocy publicznej) ustalanej zgodnie z przepisami Rozporządzenia o SSE, uprawniona jest do zaliczania kosztów inwestycyjnych, w momencie ich poniesienia w znaczeniu memoriałowym?

2009.03.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-16/09-2/HS
     ∟1. W przypadku połączenia się spółek w drodze przejęcia V. Sp. z o.o., Spółka przejmująca nie straci dotychczasowych uprawnień wynikających z zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie SSE oraz w szczególności zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych?2. Istnieje możliwość rozliczenia strat powstałych w związku z działalnością na terenie SSE, poniesionych po dniu uzyskania Zezwolenia, z dochodem wygenerowanym na działalności strefowej?3. W przypadku niepotwierdzenia stanowiska wskazanego w pkt 2, Spółka ma wątpliwości dotyczące sposobu rozliczania poziomu pomocy publicznej. W szczególności Spółka prosi o potwierdzenie, iż ustalając wielkość wykorzystanej na dany moment pomocy publicznej będzie ona miała możliwość uwzględnienia straty w kalkulacji wartości wykorzystanej na dany moment pomocy publicznej?

2009.03.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1193/08/AM
     ∟Czy Spółka, której majątek został objęty specjalną strefą ekonomiczną i która zobowiązała się do poniesienia w ciągu następnego roku kalendarzowego określonych wydatków inwestycyjnych, od miesiąca w którym poniosła pierwszy wydatek inwestycyjny, uzyskała tym samym uprawnienia do zastosowania zwolnienia od podatku CIT do wysokości limitu określonego iloczynem poniesionych i kwalifikowanych nakładów inwestycyjnych oraz współczynnika pomocy regionalnej?

2009.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1119/08/AM
     ∟Czy prawidłowe jest podejście Spółki polegające na zaliczaniu kosztów wytworzenia środków trwałych we własnym zakresie do wydatków kwalifikujących się do objęcia pomocą publiczną w formie zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o CIT, w dniu oddania środka trwałego do używania?

2009.02.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-805/08-2/ŁM
     ∟1) Czy istnieje możliwość rozliczenia strat powstałych w związku z działalnością na terenie strefy, poniesionych po dniu uzyskania Zezwolenia, z dochodem wygenerowanym na działalności strefowej?2) W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie 1, Spółka ma wątpliwości dotyczące sposobu rozliczania poziomu pomocy publicznej. W szczególności Spółka prosi o potwierdzenie, iż ustalając wielkość wykorzystanej na dany moment pomocy będzie miała możliwość uwzględnienia straty w kalkulacji wartości pomocy publicznej w maksymalnej możliwej wartości?

2009.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-711/08/DK
     ∟Czy podatnik korzystający z ulgi podatkowej określonej w § 5 ust. 3 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 września 1997 r. w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej (Dz. U. Nr 135, poz. 905) w celu uruchomienia produkcji nowych wyrobów, może nabyć w formie aportu od podmiotu powiązanego, tj. Sp. z o.o., zorganizowaną część przedsiębiorstwa w postaci wydziału do produkcji szyb zespolonych – nie tracąc jednocześnie prawa do stosowania ww. ulgi?

2009.02.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1063/08/AM
     ∟1. Czy dokonując kalkulacji maksymalnej kwoty zwolnienia podatkowego (tj. określając limit pomocy publicznej) ustalanej zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów z 2 listopada 2006 r. w sprawie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uprawniona jest do zaliczania wydatków inwestycyjnych, w momencie ich poniesienia w znaczeniu kasowym? A zatem także wówczas, gdy na dzień poniesienia takich wydatków środki trwałe znajdują się w ewidencji księgowej Spółki jako środki trwałe w budowie?2. Czy dokonując kalkulacji maksymalnej kwoty zwolnienia podatkowego (tj. określając limit pomocy publicznej) ustalanej zgodnie z przepisami Rozporządzenia o SSE, uprawniona jest do zaliczania wydatków inwestycyjnych poniesionych w znaczeniu kasowym na zaliczki na środki trwałe w budowie?

2009.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-89/09/CzP
     ∟„Czy w przypadku odzyskania w przyszłości statusu średniego przedsiębiorcy zaistnieje możliwość rozliczania pomocy publicznej wg podwyższonego wskaźnika procentowego?”

2009.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-87/09/CzP
     ∟„Czy Wnioskodawca może po 01 stycznia 2009 r. nabywać używane środki trwałe pomimo zmiany statusu na dużego przedsiębiorcę?”

2009.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1002/08/CzP
     ∟„Czy zmiana statusu Wnioskodawcy - w okresie obowiązywania zezwolenia - ze średniego na dużego przedsiębiorcę, ma wpływ na wskaźnik maksymalnej intensywności dopuszczalnej pomocy publicznej z tytułu działania na terenie SSE? Jeżeli tak, to czy nowy wskaźnik maksymalnej intensywności dotyczy całego okresu obowiązywania zezwolenia, czy też dotyczy on wyłącznie zdyskontowanych kosztów inwestycji poniesionych po 01 stycznia 2009 r.?”

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1564/08-2/KB
     ∟Czy obliczając wielkość przysługującego Spółce w oparciu o art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zwolnienia z podatku, poprzez zdyskontowanie kwot poniesionych przez Spółkę wydatków inwestycyjnych oraz udzielonej Spółce pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku, zgodnie z metodą uregulowaną w § 9 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 października 2006r. w sprawie xxxx specjalnej strefy ekonomicznej, wskutek czego suma nominalnych kwot zwolnień podatkowych wynikających z rocznych zeznań CIT może być większa niż nominalna kwota wydatków inwestycyjnych pomnożona przez wskaźnik intensywności pomocy publicznej?

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-878/08/KB
     ∟sposób wyliczenia wartości pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz wpływu poniesienia wydatków inwestycyjnych o wartości przewyższającej kwotę określoną w zezwoleniu na maksymalną wysokość ww. zwolnienia

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-877/08/KB
     ∟sposób wyliczenia wartości pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego w związku z prowadzeniem pozarolniczej działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej oraz wpływu poniesienia wydatków inwestycyjnych o wartości przewyższającej kwotę określoną w zezwoleniu na maksymalną wysokość ww. zwolnienia

2009.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-625/08-4/AM
     ∟1. Czy może zrefundować ze środków ZFRON koszty robót budowlanych poniesione z rachunku bieżącego firmy? Koszty te zostałyby zrefundowane proporcjonalnie do liczby stanowisk pracy osób niepełnosprawnych. 2. Czy w przypadku refundacji właściwy organ podatkowy wystawi zaświadczenie o udzielonej pomocy de minimis?

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj